iMac 1.4 GHz ile Photoshop, After Effects çalışır mı?

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır Mac OS bilgisayar almayı düşünüyorum. Windows işletim sistemini her zaman kullandığım için gerçekten sıkıldım ve yeni bir Windows PC toplasam bile hep aynı olan şeyleri sevmiyorum. 3.5 yıldır Photoshop programıyla, 1 yıldır After Effects programıyla, 2 aydır PremierePro ile çalışmalar yapıyorum YouTube'da Tekno-ID adlı kanalım var küçük diyebilirsiniz bana 15 yaşındayım :) .
Asıl sorum iMac'in yaklaşık 2800 TL'lik yeni bir versiyonu var. Tabi ki Apple Store'da 3199 TL'di sanıyorsam. Hafıza 500 GB çok iyi bence yetiyor, 8GB Ram zaten fena değil, işlemci 2.7 GHz Turbo Boost oluyor. Fakat grafik işlemcisi İntel HD 5000. Bu grafik kartı ile After Effects,Premiere Pro, Photoshop CC,Final Cut Pro gibi programlar çalışır mı? Ayrıca Mac OS Counter Strike Global Offensive gördüm onu da yükleyeceğim. Sonucunda bu programlar iyi stabil çalışır mı?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Cevap yok mu ?

CEVAP?

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Adobe programlarını sorunsuz şekilde kullanırsınız hiç sıkıntı çıkartmaz (Orjinal) ama oyunlar için bişey diyemem eğer oyunda oynarım derseniz uzak durun 3000 tl ye çok iyi pc toplayabilirsiniz macbookpro kullanmış biri olarak söylüyorum ayrıca 3000 tllik konfigürasyonda ssd yok sanırım ssdsiz almanı tavsiye etmem

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynamak için zaten Xbox var, sadece oyun onda oynuyorum, Mac işletim sistemi hoşuma gidiyor, Tasarım mükemmel duruyor masama koysam ayrıca Grafik Tasarım içinde bir yandan istiyorum sizce mantıklı mı?

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Oyun oynamak için zaten Xbox var, sadece oyun onda oynuyorum, Mac işletim sistemi hoşuma gidiyor, Tasarım mükemmel duruyor masama koysam ayrıca Grafik Tasarım içinde bir yandan istiyorum sizce mantıklı mı?
Şahsen 3000 tl yi o donanıma vermem monitör varsa 3000 tl ye canavar gibi sistem toplanır

Oyunda fazla oynamam diyosun ekran kartından kısıp intel core i7 li ssdli sistemler toplanabilir

Reaksiyon puanı
24
Eğer aklınızda Mac almak varsa, Mac alın. "İlla ki farklı şeyler deneyeceğim" derseniz tabii maceraya girmeden Linux falanda deneyebilirsiniz. Dediğiniz programlar gayet uyumlu çalışıyor. Hatta Photoshoptan daha iyi grafik tasarım programları var Macte, onlara göz atabilirsiniz.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İstediğim şey esneklik, hem sistem bakımından hemde dış tasarım açısından bana uyumlu gibi geliyor. PC toplamak aklımdan çok geçti fakat Windows işletim sisteminden hakikaten baydım artık.

Şimdi bak şöyle bir durum var, iMac tasarımı mükemmel duruyor hepsi bir arada olduğu için fakat 2899 TL, aynı özelliklerde Mac Mini 1367 TL fakat orjinal klavyesi mouse'u, monitör derken 2300 TL'yi geçiyor.

Reaksiyon puanı
24
Neden Linux denemiyorsunuz?

Not: iMac alın. 4000 liralık konfigrasyondan.

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İmac daha mantıklı hem mac miniye mönitör falan alıcan

Daha pahalıya gelir