İlk staj yerim beni meslekten soğuttu

Bu konuyu okuyanlar

Assismr977

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hazır okul onlineken zaman değerlensin diye küçük çaplı bir şirkette isteğe bağlı staja başladım

Bana vaat olarak şunu yapacaz bunu yapacaz dedi burdaki mühendis fakat sonuç sıfır

Buna rağmen ben yine her günden verim almaya çalışıyorum fakat yaptığımız tek şey oturmak ve ayak işleri.

Farklı bir memlekette staj görüyorum burda insanlar memleketçilik yapıp beni diğer stajyerlerden ayırıyorlar.

2 ay oldu başladığım ilk günden beri bundan mühendis olmaz diyorlar yüzüme veya yemek yerken soru sorup bunları anlattım bilmiyorsan olmaz falan filan.

Bilgisayar götürmek yasaklandı internet cebimizden internet kafe çocukları gibi bilgisayar izliyorum milletin programda neden soru sormuyorsun diye fırça

Bana devamlı sen bu mesleği yapmayacaksın heralde tavırları

Sinirime dokunuyor artık son 1 hafta ama taşmak üzereyim girerken bir şey bilmediğimi ilk staj yerim olduğunu söyledim onlarda eğitim yapıcaz o bu şu hiç biri olmadan benden verim bekliyorlar

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
stajyerleri bu sekilde kullanmalari cok kotu.. stajyerlikte oncelik aslen stajyerin ogrenmesi.. ama bizde bedava is gucu olarak goruluyor maalesef.. (ki olmamasi gerekirken) aslinda bu stajyerlik denetlemeli olmali oyle her isyeri kafasina gore stajyer alamamali bence..
Mesaj otomatik birleştirildi:

kacinci sinif?

Assismr977

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
stajyerleri bu sekilde kullanmalari cok kotu.. stajyerlikte oncelik aslen stajyerin ogrenmesi.. ama bizde bedava is gucu olarak goruluyor maalesef.. (ki olmamasi gerekirken) aslinda bu stajyerlik denetlemeli olmali oyle her isyeri kafasina gore stajyer alamamali bence..

kacinci sinif

kacinci sinif?
3. Sınıfım daha zorunlu stajlarım var 3 tane ama sırası gelmedi bende işi öğreneyim diye buraya başladım soğudum

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
ben de makine muhendisiyim.. 3.siniftan boyle bir onyargiyla yaklasmalari sacmalik.. makina universitede degil (aslinda diger mesleklerde de oldugu gibi) is hayatinda ogreniliyor.. o yuzden hic sogumamani tavsiye ederim.. meslegimiz guzel meslek :cool:

Assismr977

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ben de makine muhendisiyim.. 3.siniftan boyle bir onyargiyla yaklasmalari sacmalik.. makina universitede degil (aslinda diger mesleklerde de oldugu gibi) is hayatinda ogreniliyor.. o yuzden hic sogumamani tavsiye ederim.. meslegimiz guzel meslek :cool:
Mesleğe çok istekli geldim hala öyleyim ama özgüvenim kırıldı aslında.

mechman1983

Asistan
Reaksiyon puanı
107
Mesleğe çok istekli geldim hala öyleyim ama özgüvenim kırıldı aslında.
dedigim gibi hic kirilmasin.. staj yaptiginiz yer ne isle mesgul bilmiyorum amam eslegin cok genis ve isini duzgun yapan egitim alabilecegin bir yerde kendini cok iyi gelistirebilirsin.. niversite yalnizca bir vizyon verir.. meslek sonra ogrenilir :)

Assismr977

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
dedigim gibi hic kirilmasin.. staj yaptiginiz yer ne isle mesgul bilmiyorum amam eslegin cok genis ve isini duzgun yapan egitim alabilecegin bir yerde kendini cok iyi gelistirebilirsin.. niversite yalnizca bir vizyon verir.. meslek sonra ogrenilir :)
Staj yaptığım yer sarsak konveyör falan üretiyor küçük çaplı burdaki işleride anladımf akat yapım donuk ve bundan dolayo ağzına gelen konuşuyor