İlk robot vatandaş Sophia Türkiye'ye geliyor!

• Konuyu başlatan Shiftdelete.Net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
ilk-robot-vatandas-sophia-turkiyeye-geliyor-sdn-01.jpg

Suudi Arabistan tarafından vatandaşlık verilen insansı robot Sophia, 5. Marketing Meetup 2018 etkinliğinin konuğu olarak ülkemize konuk olacak.

https://shiftdelete.net/ilk-robot-vatandas-sophia-turkiyeye-geliyor

:: İnsansı robotun ülkemize gelmesi konusunda ne düşüyorsunuz?

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Aman sakın o robotu Türk adetlerine alıştırmasınlar

Sevgi001453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
getirin bana mazlum sopi yi siri ile konuşmaktan bıktım hep aynı çevaplar konuşulmuyo

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Iyi iste, en azindan kuklalarin yerini alir. Onlarda bir nevi robot degilmi? Haha
O robotlar kötü amaçlı yazılım ile programlanırsa milyonlarca masum insanın ölümüne neden olacaktır ve başka yerlere de tehdit olabilir durdurulması çok zor günümüzde çoğu şey WiFi ile donatıldığı için çok büyük bir tehlike söz konusu

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
O robotlar kötü amaçlı yazılım ile programlanırsa milyonlarca masum insanın ölümüne neden olacaktır ve başka yerlere de tehdit olabilir durdurulması çok zor günümüzde çoğu şey WiFi ile donatıldığı için çok büyük bir tehlike söz konusu
Bu yazina katiliyorum lakin Türk adetleriyle bir alakasi yokki bu dediklerinin. Bati adetleri dahami iyi ki?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bu yazina katiliyorum lakin Türk adetleriyle bir alakasi yokki bu dediklerinin. Bati adetleri dahami iyi ki?

O adetleri yanlış anlaması sıkıntı söz konusu yapay zekalı robotlar bunu tehdit gibi algılayabilir bunu burada kısa bir yorumda anlatmak zor Ülkenin eğitim seviyesi robotları ancak iş sanayi gibi faktörlerde yardımcı olmasını ayarlamaya yetiyor bu vatandaş olayının önünde daha 20 yıl var