Sağlık İlk Koronavirüs hastası

Şu an Koronavirüs tüm Dünya'nın sorunu haline gelmiş bir hastlık. Ve bir çok kişinin aklında ki soru ise "İlk vaka kim!?"Yani iddialara göre ilk Koronavirüs hastası ve tüm bu yaşananlara sebep olan kişi bu Çinli kadın.
 

MrGrфn

Profesör
"Wall Street Journal’ın haberine göre, virüsün tespit edildiği ilk isim Çin’in Wuhan kentinde seyyar olarak karides satıcılığı yapan 57 yaşındaki Wei Guixian adında bir kadındı. Pazarcı kadın virüsün ilk tespit edildiği hastalar arasında yer alıyordu. 10 Aralık’ta soğuk algınlığı belirtileri gösterince, 11 Aralık’ta bir kliniğe giderek tedavi olmuş fakat hastalığı geçmeden pazarda çalışmaya devam etti. Bu süreçte hastalığı birçok kişiye bulaştırmış olabileceği sanılıyor. "

Yerinde dursaymış bu kadar olmayabilirmiş.
 
Aslında biraz da Çin hükumetinin suçu var. Virüs ilk görüldüğünde hiç önlem alınmamış, hatta iddiaya göre bu kadına yani ilk hastaya bakan doktoru da susturmuşlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

 
Son düzenleme:
Çinlilerin kimseyi düşünmeden, bencilce yedikleri iğrenç şeyler yüzünden tüm Dünya bu hale geliyor. Kimseyi umursamıyorlar ve her türlü hastalık onlar yüzünden yayılıyor. Daha önceki salgınlar sonrası hala böyle şeyler yiyorlar. Mesela barut ilk Çin'de imparatorların veya üst düzey kişilerin tüketmesi için kullanılmış.
 
Bence ilk hastanın açıklanması doğru bir şey değil, bunu bizim ülkeye uyarlıyorum da Türkiye'ye ilk Koranavirüsü AA kişisi getirdi deseler. Adamı linç ederler, eğer vefat etmediyse muhtemelen öldürmeye bile çalışırlar :)
 
Üst