İlk kez steam kullanan biri olarak hangi oyunları almamı tavsiye edersiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
arkadaşlar ben steam hesabı açtım artık oyunları para vererek oynamak istiyorum ama kafamda birkaç soru var :)

1-) steam internet olmadığı zaman aldığım oyunları oynayabilir miyim ?

2-) bedava oyun alınabiliyormuş bunları kütüphaneme nasıl eklerim

edit: arkadaşlar şuan the witcher 3 17 tl olmuş sizce almalımıyım ?

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
arkadaşlar ben steam hesabı açtım artık oyunları para vererek oynamak istiyorum ama kafamda birkaç soru var :)

1-) steam internet olmadığı zaman aldığım oyunları oynayabilir miyim ?

2-) bedava oyun alınabiliyormuş bunları kütüphaneme nasıl eklerim

edit: arkadaşlar şuan the witcher 3 17 tl olmuş sizce almalımıyım ?

1) Evet steam çevrımdışı mod'da çalışabiliyor , oyunları çevrımdışı modda oynayabiliyorsun.

2) Oyunun olduğu mağaza sayfasından direk indirebilirsin istediğin oyunu , daha sonrasında kütüphanene eklenmiş olur.

3) W3 sevdiğin bir oyunsa 17 tl iyi fiyat.

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
1) Evet steam çevrımdışı mod'da çalışabiliyor , oyunları çevrımdışı modda oynayabiliyorsun.

2) Oyunun olduğu mağaza sayfasından direk indirebilirsin istediğin oyunu , daha sonrasında kütüphanene eklenmiş olur.

3) W3 sevdiğin bir oyunsa 17 tl iyi fiyat.
Teşekkür ederim :)

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
1. Çevrimdışı mod var. Her oyunda kullanamazsın.
2. Mağaza Sayfasından satın alınca kütüphanene eklenir. Oyun arama kısmından da filtrelerle ücretsiz alabileceğin oyunları görebilirsin. Bazı ücretli oyunları hafta sonu oynamak da ücretsiz, duyurularda görürsün sürekli değişiyor.
3. Witcher 3 oynamak istediğin bir oyunsa almayanı odunla dövüyorlar :) :) O fiyata alınır, çok iyi fiyat.

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
1. Çevrimdışı mod var. Her oyunda kullanamazsın.
2. Mağaza Sayfasından satın alınca kütüphanene eklenir. Oyun arama kısmından da filtrelerle ücretsiz alabileceğin oyunları görebilirsin. Bazı ücretli oyunları hafta sonu oynamak da ücretsiz, duyurularda görürsün sürekli değişiyor.
3. Witcher 3 oynamak istediğin bir oyunsa almayanı odunla dövüyorlar :) :) O fiyata alınır, çok iyi fiyat.
Hangi oyunlarda kullanılmıyor mesela GTA V vb oyunlar da Far cry alsam çevrimdışı sorun yaşar mıyım

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Siz hangi oyunları oynayacaksınız ve bütün oyunları bilemem ama multiplayer ve çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda olmaz. Tekil oyunlarda da oyun ilerlemeniz kaydedilmez o da sakıncalı biraz. Bazı durumlarda oyunda en baştan başlamak zorunda kalabilirsiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çevrimiçi oyunları veya varsa oyunun çevrimiçi seçeneğini internet yokken oynayamazsın. İnternet yokken oynama süren de işlenmez, başarım da kazanamazsın onu da söyleyeyim. Witcher 3 alacaksan, DLC paketlerini barındıran seçeneği almanı öneririm o 22.5 TL. Oynamadıysan Witcher 2'den başlaman daha iyi olur.

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Teşekkürler arkadaşlar bu dedikleriniz KYK wifisinde olur mu yani ilerleme vs kaydı olur mu ?

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Far Cry Sistem gereksinimlerinde var mesela genişbant ağ gereği.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne wifi'si nerenin Wifi'si olduğu önemli değil. Bir hız testi yaparsan olup olmayacağını anlarsın. Bilemeyiz. Ping değerini hızını bilmiyoruz.

Ekli dosyalar

• 2020-01-24_23-34-25.png
    2020-01-24_23-34-25.png
    142.8 KB · Görüntüleme: 174

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Anladım teşekkür ederim hiç bulaşmayayım o zaman üniversitesi de yurtta netim yok bana sorun oluşturur :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İnternet bağlantının olması yeterli. Bende yurtta kaldım. Hikayeli oyunlar için ağda olmak yetiyor.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Siz hangi oyunları oynayacaksınız ve bütün oyunları bilemem ama multiplayer ve çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda olmaz. Tekil oyunlarda da oyun ilerlemeniz kaydedilmez o da sakıncalı biraz. Bazı durumlarda oyunda en baştan başlamak zorunda kalabilirsiniz.
Hayır, steam cloud çalışmıyor fakat steam kaydediyor save dosyalarını internet geldiği zaman yedekliyor oyunu.

Hikayeli oyun ve Hikayesiz offline listesi yazayım hemen;

Mafia Serisi
Tomb Raider
Thief
Borderlands 2
Half Life 2, Episode One , Episode Two (Steam'da 2 aylığına ücretsiz)
Payday 2
Garry's Mod
Saints Row IV,The Third
Postal 2,3
Portal 1,2
Just Cause 2,3
Dishonered 1,2

Veliblod

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Hayır, steam cloud çalışmıyor fakat steam kaydediyor save dosyalarını internet geldiği zaman yedekliyor oyunu.

Mafia Serisi
Tomb Raider
Thief
Borderlands 2
Payday 2
Garry's Mod
Saints Row IV,The Third
Postal 2,3
Portal 1,2
Just Cause 2,3
Dishonered 1,2
Şimdi Withcer 3 oynasam sorun olmaz değil mi kafam karıştı :)

temmuzz

Asistan
Reaksiyon puanı
94

Mafia Serisi
Tomb Raider
Thief
Borderlands 2
Payday 2
Garry's Mod
Saints Row IV,The Third
Postal 2,3
Portal 1,2
Just Cause 2,3
Dishonered 1,2
Steam'de sadece steam cloud yok. Mesela Assasin's Creed Odyssey steam'den alırsın. Araya Epic Launcher girer, Steam'e yükleyemezsin. Her durumda zorlaştırıcı.

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Açıkçası benim için en önemli iki şey. Özellikle de başarımlar. Klasik oyun düzeni haricinde amaçlar veriyor insana.
Benimde nefret ettiğim 2 şey var 1. Oyunu altta açık tutup saat kasıp kendisinin fazla saati olduğu için iyi bir oyuncu olarak gösterenler 2. Başarım hilesi yapıp çok iyi olduğunu iddia edenlerden.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Benimde nefret ettiğim 2 şey var 1. Oyunu altta açık tutup saat kasıp kendisinin fazla saati olduğu için iyi bir oyuncu olarak gösterenler 2. Başarım hilesi yapıp çok iyi olduğunu iddia edenlerden.
Ben başarımlara daha çok şu gözle bakıyorum. Mesela bazı oyunlarda yan görevmiş gibi olan başarımlar oluyor. Bu da oyuna çeşitlilik katıyor. Düz bir akışta devam ederken aa bu da varmış gözüyle bakıp farklı bir alana yönelebiliyorsun. Saat olayını ise oyunlara ne kadar vakit harcadığımı hesap etmek için önemli buluyorum yoksa başka bir amacım yok zaten.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Simülasyon oyunlarına merakın varsa ETS 2 alabilirsin. Ayrıca Europa Universalis IV'e bakmanı öneririm strateji oyunu olarak.

Bir de bedava oyun veren site (yasal yollarla).

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bir de bedava oyun veren site (yasal yollarla).

O sitede alıcaktım ama eklenti kurmamı istiyor siz kurdunuz mu acaba ? (Güvenemediğimden geçen sene 60 tane oyun almıştım fakat şimdi fazla key veren site bulamıyorum o site var ama eklenti şeyinden yapmamıştım)

Son mesajlar