İlk Defa iPhone Alacağım

Bu konuyu okuyanlar

Ozan YÜKSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sizce İPhone 6S Plus mı alıyım yoksa İphone 7 Plus mı alıyım???

M

Murat Burç

SDN Okuru
7 Plus çok net bir şekilde 7 Plus
6S Plus o parayı kesinlikle hak eden bir cihaz değil
S8 , XZ Premium , HTC 11 varken hayatta 7 Plus almam ama bu ikili arasından çok net 7 Plus

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Sizce İPhone 6S Plus mı alıyım yoksa İphone 7 Plus mı alıyım???
İphone 4 ilk çıktığında herkes övmekten yere ğöğe çıkartamıyordu. Bende S2 den geçtim. 1 hafta anca dayanabildim iphone 4 e sonra nexusa geçmiştim.
Benden sana tavsiye bir telefondan ne bekliyorsun ? Eğer kriterlerin uyuyorsa durma al İp7+ ama yok uymuyorsa İp7+ fiyatına 2017nın hayvan gibi performanslı telefonları var. Herşey bir yana mi6 bile 2bin tl. Yani bir telefona 4 bin tl verdikten sonra sadece sosyal medya kamera falan kullanırsan ileride kendi kendine dersin yahu ben 4 bin tl ye bunu mu aldım diye. Zamanında ip6s e 3750 lira veren bir arkadasımın 1 ay sonra pişman olup ''Furkan napıcam ben kanka'' dediği hala aklımda. O yüzden doğru karar vermelisin dostum

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
7 Plus çok net bir şekilde 7 Plus
6S Plus o parayı kesinlikle hak eden bir cihaz değil
S8 , XZ Premium , HTC 11 varken hayatta 7 Plus almam ama bu ikili arasından çok net 7 Plus
Murat adam iphone diyor sen gidiyorsun başka birşey öneriyorsun adam android dese anlıyacam seni bir yazılanları oku lütfen ona göre fikir ver arkadaşlara

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat adam iphone diyor sen gidiyorsun başka birşey öneriyorsun adam android dese anlıyacam seni bir yazılanları oku lütfen ona göre fikir ver arkadaşlara
Bizim işimiz en iyisini aldırmak .
Adamın iPhone alıcam demesi umrumda değil alternatifleri önereyim ki parasını en iyi şekilde kullansın
Fiyat sömürü ürünü 7 Plus yerine dediğim 3 telefonu alması çok daha mantıklı bu yüzden bu cihazlarıda önerdim.
Heryere atlamayın.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Bizim işimiz en iyisini aldırmak .
Adamın iPhone Alican demesi umrumda değil alternatifleri onerehim ki parasını en iyi şekilde kullansın
Fiyat sömürü ürünü 7 Plus yerine dediğim 3 telefonu alması çok daha mantıklı bu yüzden bu cihazlarıda önerdim.
Heryere atlamayın.
en iyiside olsa en kötüsüde olsa yorumun gereksiz yorum kısmına giriyor malesef adama yardımcı olmadığı gibi birde zorluk çıkaracak bir mesaj türü

M

Murat Burç

SDN Okuru
en iyiside olsa en kötüsüde olsa yorumun gereksiz yorum kısmına giriyor malesef adama yardımcı olmadığı gibi birde zorluk çıkaracak bir mesaj türü
Kime göre gereksiz ? Bana göre gereksiz değil
Tekrar söylüyorum amacım en iyisini en mantıklısını önermek .
--- Gönderi Güncellendi ---
Zorluk çıkaracak mesaj türü de değil adam HTC 11i bilmiyordur bakar hoşuna gider alır

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Olsun adam ne istiyorsa ona göre önerilerini yap android ortamında güzel önerilerin var ama iphone konusunda bozuyorsun önerilerini :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Iphone 6S Plus kullanıyorum memnunum ama siz Iphone 7 plus alın bence her yönden daha iyi bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Zorluk
ama hemen hemen aynı ve para israfı diyolar
7 Plus 3GB ram yani yeni iPhonelar da 3GB RAM ile gelecek iOS yavaş yavaş 3GB RAMe yönelecek.
7 Plusun düşük ışık performansı daha iyi , bokeh efekti verebiliyor. 1 Tane fazladan ve eskitme güncellemesi olmayan bir güncelleme alacak. İşlemcisi daha güçlü , vb vb.
Ben tekrar söylüyorum paranız varsa net 7 plus.
6S Plus kesinlikle ve kesinlikle alınacak bir cihaz değil o fiyatlara.
7 Plus seçeneğinden vazgeçerim derseniz.(ki bence vazgeçin) S8 , HTC U11 veya Sony XZ Premiumdan birini alın.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Olsun adam ne istiyorsa ona göre önerilerini yap android ortamında güzel önerilerin var ama iphone konusunda bozuyorsun önerilerini :)

Hemen düşünce işte en iyi aldırmak adına benim düşüncem de alacaksan en iyisini yani (iPhone 7 Plus ) 6s plus a göre daha artıları mevcut.

Ozan YÜKSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zorluk

7 Plus 3GB ram yani yeni iPhonelar da 3GB RAM ile gelecek iOS yavaş yavaş 3GB RAMe yönelecek.
7 Plusun düşük ışık performansı daha iyi , bokeh efekti verebiliyor. 1 Tane fazladan ve eskitme güncellemesi olmayan bir güncelleme alacak. İşlemcisi daha güçlü , vb vb.
Ben tekrar söylüyorum paranız varsa net 7 plus.
6S Plus kesinlikle ve kesinlikle alınacak bir cihaz değil o fiyatlara.
7 Plus seçeneğinden vazgeçerim derseniz.(ki bence vazgeçin) S8 , HTC U11 veya Sony XZ Premiumdan birini alın.
abi zaten android'ten çok çektim ondan almak istiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
C4 orta segment ve eski bir cihaz yeni ve üst segment cihazları bu cihaza bakarak yorumlayamazsın.
Ben 1 yıldır S7 kullanıyorum bir sıkıntım yok. Android amiral gemisi alırsan mutlu olursun. Saydığım 3 cihaz 7 plusdan daha iyi cihazlar 3lüden birini al derim.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
2 si arasından 7 Plus ama bende Muratla aynı fikirdeyim.

Ozan YÜKSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
C4 orta segment ve eski bir cihaz yeni ve üst segment cihazları bu cihaza bakarak yorumlayamazsın.
Ben 1 yıldır S7 kullanıyorum bir sıkıntım yok. Android amiral gemisi alırsan mutlu olursun. Saydığım 3 cihaz 7 plusdan daha iyi cihazlar 3lüden birini al derim.
İphone 4 ilk çıktığında herkes övmekten yere ğöğe çıkartamıyordu. Bende S2 den geçtim. 1 hafta anca dayanabildim iphone 4 e sonra nexusa geçmiştim.
Benden sana tavsiye bir telefondan ne bekliyorsun ? Eğer kriterlerin uyuyorsa durma al İp7+ ama yok uymuyorsa İp7+ fiyatına 2017nın hayvan gibi performanslı telefonları var. Herşey bir yana mi6 bile 2bin tl. Yani bir telefona 4 bin tl verdikten sonra sadece sosyal medya kamera falan kullanırsan ileride kendi kendine dersin yahu ben 4 bin tl ye bunu mu aldım diye. Zamanında ip6s e 3750 lira veren bir arkadasımın 1 ay sonra pişman olup ''Furkan napıcam ben kanka'' dediği hala aklımda. O yüzden doğru karar vermelisin dostum
Aşırı oyun oynuyorum bir de.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mesela Asphalt 8'de sıkıntı olur mu? Veya Modern Combat 5 gibi oyunlarda?
Ne 7 plus , Ne S8 ne XZP ,ne de HTC U11 , bu cihazlar aşırı kötü kodlanmış oyunlar dışında oyunlarda bir performans sıkıntısı yaşamazlar telefonlar için en güçlü GPUları taşıyorlar.

Reaksiyon puanı
258
Ben kullanıyorum 7 Plus'ı ve benimde ilk İPhone telefonum.Hiç düşünmeden geç batarya performans kamera bakımından üzmez özellikle batarya tarafı çok çok iyi.İos sistemine geçince rahat ettim sen de alınca rahat edeceksin.

Reaksiyon puanı
258
Hiçbir telefon değmez ama kurdan dolayı böyle maalesef..Hafızası 128 GB.Alırsan çok rahat 3-4 yıl kullanırsın.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Bence 128 almak yerinde 1000tl ucuza daha dusuk hafizalisini almak dahaantikli

Mahmut Bolat

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben kullanıyorum 7 Plus'ı ve benimde ilk İPhone telefonum.Hiç düşünmeden geç batarya performans kamera bakımından üzmez özellikle batarya tarafı çok çok iyi.İos sistemine geçince rahat ettim sen de alınca rahat edeceksin.

Ne tür zorluklar yaşadın telefonu ilk kullanmaya başladığın zaman ?