İlginç Kulaklık Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Öncelikle merhaba, benim Sony Xperia T2 Ultra telefonum var kulaklık konusunda enteresan bir sorunum var.
Kulaklığı takınca müzik dinlerken aniden şarkı duruyor,on saniye sonra kendiliğinden ve kaldığı yerden devam ediyor.
Kulaklıktaki temassızlıktan desem aynı kulaklıkla film izliyorum art arda filmler izliyorum hiç durma sıkıntısı yaşamıyorum.
Orijinal müzik uygulamasından desem film izlediğim uygulamadan şarkı açınca aynı sorunla o uygulamada da karşılaşıyorum .
Kulaklık Sony'nin orijinal, kutusundan çıkan kulaklığı. Başka kulaklık takınca sorun yaşanmıyor; fakat bu kulaklığı başka bir telefona takınca yine sorun yaşanmıyor. Bu kulaklıkla bu telefon resmen anlaşamıyor ikisi bir arada olunca sorun çıkıyor.
Bunun anlamlı bir açıklaması olabilir mi? 😄

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ilginç bir durum içindeki devreden olsa gerek...

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Çok saçma ve garip bir sorun :) sorun telefonda mı kulaklıkta mı anlayamadım

WinDPzero

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Samsung Galaxy Y telefonumda benzer bir durum vardı. Ekolayzırı değiştirip deneyin. Ben öyle yapınca düzelmişti. Fakat eskisine dönünce yine sorun çıkıyordu.

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
Sorunu buldum yardımınıza ihtiyacım var konu güncel.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorunu kulaklıksız dinleyince de aynı sorunu yaşayınca ve birkaç deneme ile kavradım.
Sorun sadece müzik arkaplanda çalınca yaşanıyor. Android müzik uygulaması ve MX player gibi farklı uygulamalardan da denedim, hepsinde aynı sorun yaşanıyor.

Telefonun ekranı kapanınca bir süre sonra müzik on-on beş saniyeliğine duruyor sonra kaldığı yerden devam ediyor; bir şarkıda üç dört kere yaşanıyor ve bütün şarkı zevki gidiyor.
Telefonun ekranı açıkken hiçbir sıkıntı yok ama ekran kapandığı anda arkaplanda olduğunda bu olay yaşanıyor.
Bu uygulamanın arkaplanda çalışmasını engelleyecek veya önceliğe alacak bir uygulama varsa söylerseniz bir de onu deneyebilirim. Arkaplan verilerini sınırla tikini kapatsam, güç yönetimindeki düşük pil ve stamina modlarını kapatsam bile bir şey değişmiyor

Yardım..