İlginç bir sorun monitör kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bilgisayarı ilk açtığımda 15-20dk içinde ekran gidiyor pc hala çalışmaya devam ediyor kitlenip kitlenmediğini bilmiyorum normal çalışıyor gibi.Yalnız pc açınca bi oyun açıp oynasam kapanmıyor oyunu oynamadan alta alıp beklesem bile kapanmıyor sorunu ilginç yapanda bu.Nedeni ne olabilir çok saçma bi sorunla karşı karşıyayım :blink:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Sağ tık ekran çözünürlüğündeki çözünürlük önerilirde mi ? Başka bir monitörle deneyebilirsin. Onun haricinde ekran kartında sıkıntı olabilir. Ekran kartını çıkar vga kablosunu anakarta tak öyle bir dene sorun devam ederse başka monitörle deneyebilirsin

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Monitörde sorun yok ekran kartı driverını kaldırınca sorun ortadan kalkıyor.Çözünürlük önerilirde.Driverda sorun olabilir ama 2 ay öncede vardı bu sorun aynı driver varken sorun ortadan kalkmıştı yine olmaya başladı.Bu oyunu alta alıp sorunu çözme işinide yeni keşfettim oyunla ne alakası olabilir ki :huh:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Monitörde sorun yok ekran kartı driverını kaldırınca sorun ortadan kalkıyor.Çözünürlük önerilirde.Driverda sorun olabilir ama 2 ay öncede vardı bu sorun aynı driver varken sorun ortadan kalkmıştı yine olmaya başladı.Bu oyunu alta alıp sorunu çözme işinide yeni keşfettim oyunla ne alakası olabilir ki :huh:

Ekran kartı marka model verir misin gerçi sormama gerek yok kesin AMD dir. PSU yetersizliğinden ekran kartı devreden çıkabiliyor bazen. Doğru driver yüklediğinizden emin misiniz ? Format atmayı denediniz mi ?

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
doğru driver eminim format atmayı denemedim psu yeterli olduğunada eminim.Amd malesef :glare:

jtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bu biraz ccc ayarindan oluyo gibi bende de oluyo du biostan onboardi kapat ccc den performansi full yap sorun hallolabilir.hallolursa mesaj at

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Format genel geçer sorunların ilacıdır öyle bir deneyin olmazsa daha detaylı yardımcı oluruz

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Ekran kartı driver kaldırınca zaten ekran kartı varsayılan ayarla çalışıyor bence senin ekran kartın arızalı aşırı ısınınca görüntü kesiyor

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Bende de tam tersi var oyun oynarken monitör kapanıyor, çözüm bulamadim

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bende de tam tersi var oyun oynarken monitör kapanıyor, çözüm bulamadim

Monitörün oyun yada başka herhangi bir uygulama ile kullanılması arasında hiçbir fark yoktur senin sorunun monitörün besleme devresinde olabilir

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sorun monitörde değil başka sağlam bir monitör ile denedim.Söylediğiniz yolları tek tek deneyip sonucu yazıcam teşekkrler arkadaslar.

Son mesajlar