İlanı Aşk

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
İlanı Aşk
Genç bir delikanlı saatlerdir genç kızın peşinden geliyordu. Genç kız dayanamayıp arkasını döndü:
– Neden saatlerdir beni takip ediyorsunuz?
– Sizi seviyorum, hem de canımdan çok seviyorum!
– Bak benim arkamdan ablam geliyor, o benden daha güzel, benden iş çıkmaz sen ona git…

Delikanlı arkasını dönüp bakınca çok çirkin bir kızın geldiğini görüp sinirlendi ve genç kıza döndü:
– Neden bana yalan söylediniz?
– Asıl siz bana neden yalan söylediniz?
Eğer beni gerçekten seviyor olsaydınız dönüp arkanıza bakmazdınız, çünkü gözünüz benden başkasını görmezdi.

Reaksiyon puanı
1,056
İlanı Aşk
Genç bir delikanlı saatlerdir genç kızın peşinden geliyordu. Genç kız dayanamayıp arkasını döndü:
– Neden saatlerdir beni takip ediyorsunuz?
– Sizi seviyorum, hem de canımdan çok seviyorum!
– Bak benim arkamdan ablam geliyor, o benden daha güzel, benden iş çıkmaz sen ona git…

Delikanlı arkasını dönüp bakınca çok çirkin bir kızın geldiğini görüp sinirlendi ve genç kıza döndü:
– Neden bana yalan söylediniz?
– Asıl siz bana neden yalan söylediniz?
Eğer beni gerçekten seviyor olsaydınız dönüp arkanıza bakmazdınız, çünkü gözünüz benden başkasını görmezdi.
Reis senin böyle paylaştığın şeyleri seviyorum seri gelebilirmi ???

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Seven sevdiğini kusurları ile sever. Kusurlar gözüne bir başka güzel gözükür :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adem ile Havva tarafından meyvesi yenilen ağaç, kökü ruhani alemde salınmış meyveleri ise cismani aleme sarkmış benlik ağacıdır. Yaratılan içinde bizler ne yaparsak onun karşılığını alıyoruz. Bu karşılıklılık ilkesidir. Allahın evrensel kurallar içerisinde karşılıklılık (ceza) ilkesini koymuş olması hatalar da yapabilen biz insanoğlu için bir çıkar yol ve bir aydınlanma şansına işaret eder. Zira bedeli ödeyen kişi temizlenir ve ödüllerin olduğu daha iyi bir dünyadaki yerini alabilir...

Dedikten sonra. yeter ki hatalarımızdan ders almasını bilelim. Konuyu dünyevi aşka getirirsek umarım abimiz de dersini almıştır :)

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Bence aynı şey değil. İsterseniz dünyanın en güzel kadınının peşinden dolaşın yine o kadın "arkada ablam var, o benden daha güzel" gibi şeyler dese bakarsınız. Hem insan merak eder yani :D

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
bazen fazla merak :)
curiousity kills the cat

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bence aynı şey değil. İsterseniz dünyanın en güzel kadınının peşinden dolaşın yine o kadın "arkada ablam var, o benden daha güzel" gibi şeyler dese bakarsınız. Hem insan merak eder yani :D
Cidden aşık olmuşsanız dönmezsiniz. Bunun adı gerçek aşktır. Lakin aşık olduğunuzu zannetmişseniz... Haklısınız! :)