İki yıl sonra Razer mouse ne durumda?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Oyuncu ekipmanlarının fiyatları cep yakıyor iken bazılarımız pahalı ekipman almak yerine ucuz ekipmanları tekrar tekrar almayı tercih edebiliyor. Bunun mantığa aykırı olduğunu her seferinde söylüyorum. Bunu kanıtlamak için de iki yıl önce satın almış olduğum Razer Deathadder'ın şuanki durumunu göstereceğim.

Şuan giriş seviyesi oyuncu faresi 200TL civarında satılıyor. Bu fiyat bandındaki ürünler genellikle Steelseries, Gamepower, Gamebooster ve James Donkey gibi markalar oluyor. İki yıl önce Aliexress üzerinden 150TL gibi bir fiyata Razer Deathadder 3.5G satın almıştım. O zamanlar sürekli ucuz bir mouse alıp bozulunca çöpe attığım için hem el ergonomisi kalmamıştı hem de sürekli ucuz cihazları almak canımı sıkıyordu.

İki yıl öncesinde 150TL şuan olduğundan neredeyse iki kat daha değerliydi. Dolar 4.30TL iken aldığım Razer Deathadder 3.5G bugün beni hala idare ediyor. Bin saate yakın CSGO oynadıktan sonra gerçekten iyi durumda. İki yıldır bana hiçbir sıkıntı yaşatmadı diyebilirim. Şimdi emektarın fotoğraflarına bir göz atalım.
9L8RaI.jpg

İlk bakışta fark edeceğiniz üzere sol click üzerinde bir aşınma oluştu. Ben CSGO'yu Metin 2 Lonca Savaşı gibi oynadığım için bunun olması çok normal, hatta az bile. Böyle bir cihazı nispeten titiz kullandım, yine de scroll wheel ışık kapalıyken sararmış olarak görünüyor. Bunu temizlemek biraz uğraştırıcı. Cihazda ne yazık ki RGB yok fakat mavi ışığı bu hafta yeşil veya kırmızı ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Razer Synapse 2.0 ile yönetilen cihaz oyunlarda gerçekten başarılı. Fiyatına göre mükemmel bir cihaz. Hala bu fareye 150TL verilir, hatta Shiftdelete.net'te yayınlamış olduğum uygun fiyatlı oyuncu faresi önerileri içeriğimde bu ürüne de yer vermiştim. Eğer hala 200TL'ye kadar mouse arıyorsanız bu ürünü size öneriyorum.

Bu konuda anlatmak istediğim şey biraz bütçe ayırıp oyuncu faresi aldığınız zaman sizi yarı yolda bırakmadığıdır. Muhtemelen bu fareyi bir yıl daha kullanıp Razer Mamba'ya terfi edeceğim.