İki usb kablosunu birleştirme (Yardım)

Bu konuyu okuyanlar

lazfirtuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Benim 3-3.5 yıllık bir Snoopy direksiyonum var. Fakat bunun bilgisayarla bağlandığı usb ucunda bir temassızlık oldu ve artık bilgisayara taktığımda çalışmıyor. Bende bunun ucunu kestim içinden 5 tane kablo çıktı. Sarı, siyah, kırmızı, beyaz ve yeşil. Daha sonra çalışan ama kullanmadığım bir usb kablosunun da ucunu bu kablolara bağlamak üzere kestim. O usbden de 5 kablo çıktı fakat bunların renkleri yeşil, beyaz, siyah, kırmızı ve renksiz(plastiksiz) kablo. Ben bunları birleştirdiğimde direksiyona elektrik gidiyor ama bilgisayar cihazı okumuyor. Bu konuda bir bilgisi olan biri bana yardımcı olabilir mi?

Direksiyon Kabloları (Sarı, siyah, kırmızı, beyaz ve yeşil)
Boş Usb (yeşil, beyaz, siyah, kırmızı ve renksiz(plastiksiz))

Reaksiyon puanı
2
onlarla hıc ugrasma usb kablosu ıle dıreksonu cope at bıttı ıslerı ama atamam dıyorsan bılgısarcıya gıt bırde sen onun drıverını yukledınmı

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
@Assasins Altair 5353 Adam direksiyonu niçin çöpe atsın 1, drivela ne alakası var buda 2. Lütfen yanlış bilgi vermeyelim.
@lazfirtuna bilgili bir elektronikçi onu halleder kardeşim. Sen ona bir elektronik bul. Bulamassan doğru mahalledeki bilgisayarcıya götür derim :)

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Öyle kafana göre birleştirmemi olur istemsizce tebessüm ettim kardeşim :cool:
Ama uğraşmaya çalışman kurcalaman öğrenmeyi çabalaman iyi bişe.
Kullanmadığın USB kablosunun direksiyonla uyumlu olması çok zor bi ihtimal.Ama yapılır.
İnternet cafe varsa yakınlarda tanıdığın bi göster.Veya herhangi bir bilgisayarcı, elektronik teknisyenide olur.

Reaksiyon puanı
2