İki laptop arasında kaldım DELL--ACER

Bu konuyu okuyanlar

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Acer alma,

Alabileceğin markalar Dell, Lenovo, HP, Toshiba. Bu markalarda intel işlemcili ve NVidia harici ekran kartlı olmasına dikkat et. Tavsiyem AMD ve ATI'den uzak dur.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Neden acer almasın anlamadım, hp alsın da evi mi ısıtsın, toshiba alsın da romatizma tedavisi mi yapsın :)

mseemektar

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Acer alma,

Alabileceğin markalar Dell, Lenovo, HP, Toshiba. Bu markalarda intel işlemcili ve NVidia harici ekran kartlı olmasına dikkat et. Tavsiyem AMD ve ATI'den uzak dur.
hocam malesef parayla almıyacağım içn elimdeki seçenekler bunlar Acer'da nvidia gt 920m ekran krtı var dell'dede ati radeon kartı var.

Acer çokmu kötüdür yani alsam pişman mı eder çünkü dell'inde ekran kartı sıkıntılı
--- Gönderi Güncellendi ---
Neden acer almasın anlamadım, hp alsın da evi mi ısıtsın, toshiba alsın da romatizma tedavisi mi yapsın :)
bende anlamadım yani gerçekten meraktan soruyorum çünkü daha önce hep asus kullandım 1 kerede lenovo kullandım başka marka bilgisayara hiç sahip olmadım ama acer'da asus gibi taiwan malı diye kanım ısındı bi an :D çok mu kötü bir marka cidden merak ettim

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
notebook'ta acer,hp,casper'dan uzak duracaksın ama notebook'ta amd'dende uzak durmak ruh sağlığın için önemli.

mseemektar

Asistan
Reaksiyon puanı
8
notebook'ta acer,hp,casper'dan uzak duracaksın ama notebook'ta amd'dende uzak durmak ruh sağlığın için önemli.
şimdi paradoks gibi oldu :D evet amd biraz sıkıntılı malesef o zaman nvidiali acer mi ati ekran kartı dell mi size sorayım acer o kadarda kötü değildir sanırım hocam ya kasası falan kaliteli bi malzemeye benziyodu

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
acer,hp,casper ısınan markalar elde seçenek olarak sadece o acer varsa notebook soğutucu ile kullanmak şartı ile alabilirsin tabi gt940mx olan bişey bulursan al.

mseemektar

Asistan
Reaksiyon puanı
8
acer,hp,casper ısınan markalar elde seçenek olarak sadece o acer varsa notebook soğutucu ile kullanmak şartı ile alabilirsin tabi gt940mx olan bişey bulursan al.
malesef hocam o tarz ekran kartı olan bi laptop yok elimde acerda nvidia 920m var ama zaten oyun oynayan biri değilim o kadar ısıncağını düşünmüyorum ama dediğiniz gibi acer'a iyi bir soğutucu ve ssd takıp kullancam fazlasıyla iş görür dimi o zaman cihaz ?
çünkü dell ısınma konusunda nasıl bilmiyorum ama elimdeki dell laptopunda ekran kartı kötü sanırım ati radeon r5 m335

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Hocam acer ısınan marka diye bir şey yok, 1.5 senelik bilgisayar var, oyun oynarken dell bilgisayardan daha az fan sesi çıkarıyor. Modeli internette arattıktan sonra ısınma sorunundan şikayet eden yoksa sıkıntı olmaz. Benim eski bilgisayarım da acerdi, onda da hiç ısınmaya rastlamadım. Belki de ben çok şanslıyım bilemiyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
oyun yoksa iş görür o acer dell iyi ama r5 m335 zayıf r7 altı intel hd4000'den kötü.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
konfor için notebook soğutucu eksik olmasında...

mseemektar

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hocam acer ısınan marka diye bir şey yok, 1.5 senelik bilgisayar var, oyun oynarken dell bilgisayardan daha az fan sesi çıkarıyor. Modeli internette arattıktan sonra ısınma sorunundan şikayet eden yoksa sıkıntı olmaz. Benim eski bilgisayarım da acerdi, onda da hiç ısınmaya rastlamadım. Belki de ben çok şanslıyım bilemiyorum.
bide bu acer laptopun kasası eski lenovom gibi metal kasa çok ısınacağını düşünmüyorum o yüzden laptopu dün garantisine yolladım format atsınlar ve içini flan temizlesinler diye bugün aradılar yeni yaızlım yüklenmiş genel bakımı yapılmış bakalım nasıl oldu acer dell le bi kıyasliyim :D
konfor için notebook soğutucu eksik olmasında...
yok hocam alcam onuda şu anda inca marka bir tane var ama kalitesiz bişey gibi çok fiyatı yukarı çıkartmadan bana f/p ürünü bi soğutucu tavsiye edebilirmisiniz sizden rica etsem :(

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dell iyi ama AMD kullanması kötü, Acer kötü ama NVidia kullanması iyi. Bana göre saydığım markalardan bütçene uygun model bak derim,

mseemektar

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Dell iyi ama AMD kullanması kötü, Acer kötü ama NVidia kullanması iyi. Bana göre saydığım markalardan bütçene uygun model bak derim,
hocam bütçem 0 tl şu an da :D bu laptoplara para vermiycem o yüzden bu 2 sinden birisi mecbur acer ne kadar kötü olabilir ki ? kasa kalitesi vs çok iyi duruyor

mseemektar

Asistan
Reaksiyon puanı
8
hocam bu acer laptoptaki tüm windows 10 güncellemelerini yaptım laptop bana ilk geldiğinde çok güzel hızlı açılıyodu şimdi güncellemelerden sonra yavaşlamaya başladı hatta dell'le ikisini yanyana koyup aynı anda açtım acer dell'den 30-40 sn sonra açıldı bu laptop nasıl bu kadar yavaşlamış olabilir

Full_HD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Normal şartlarda kesinlikle Dell önerirdim ama AMD ekran kartı olması düşündürüyor doğrusu. Şöyle söyleyebilirim, ekran kartı gerektirecek işlerde kullanmayacaksanız, Dell'i seçebilirsiniz. Ama ekran kartı gerektirecek işler yapacaksanız, bence Nvidialı model olan Acer.