Soru İki aracı karşılaştırabilir misiniz? Ford Focus Sedan ve Toyota Corolla

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
En iyi Japon arabaları Lexus ve Mazda'dır.
Lexus, zaten Toyota nın lüks markası ve o premium segmente giriyor. Mazda ise gerçekten çok güzel arabalar üretiyor. Özellikle 3. Ve 4. cü jenarasyon Mazda 3 C HB segmentindeki en çok beğendiğim araçlardan biridir. Tasarımı çok güzel,yol tutuşu harika ve sorunsuz…

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Boş çünkü? Lexus'un araçları daha kaliteli hemde. Aynı şekilde Mazda'nında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örnek vermek gerekirse Lexus ct200h'deki kalite hiçbir Toyota'da yok. Japon Mercedesi gibi resmen. Mazda 6'da.
Kendinle çelişiyorsun demek istedim. Lexus'un, Toyota'nın kurduğunu ve sahibi olduğunu bilmiyorsun galiba. Ayrıca Toyota da var. Toyota Aristo, Toyota Altezza gibi modellerin Lexus hali de mevcut. Yani hem Toyota iyi hem kötü diyorsun.

Toyota Altezza ve Lexus IS 300:
images (16).jpeg

images (15).jpeg

Toyota Aristo ve Lexus GS300:
images (17).jpeg

images (18).jpeg

Ayrıca her iki markada da Safety Sense var.

Reaksiyon puanı
8,023
Bizde de Focus 2018 vardı. Yol tutuşu Cruze, Golf, Civic gibi araçlardan daha iyi. Bahsi geçen arabalara da bindim merak etme. Golf 7.5 ' de bile klimalara, mültimedya ya bastırınca gıcırtı sesi geliyor ama Focus' da öyle bir şey yok. Focus segmentinin en iyi araçlarındandır. Yeni far teknolojisi olsun motoru olsun ve özellikle system avoided crash olsun Corolla' dan daha iyi bir araçtır.
Öncelikle Türkiye'ye 2018 Cruze gelmedi bile nasıl deneyimleyip bu kanıya vardınız?

Ayrıca 7.5'da trim sesi falan yok. Gidip pert araba aldıysanız o normal kötü toplanmıştır. Tuş sesi elbette gelecek sonuçta plastiğe basıyorsunuz ama abarttığın gibi gıcırtı falan yok. Focusun multimedyası kadar kötü bir multimedya yok bari bu konuya girmeseydin. Yapılabilecek en kötü yazılım ve en kötü iç tasarımla birleştirilmiş.

Sistemin kazayı önlemek için sunduğu teknolojiler dolu paket Civicde de Golfde de Corollada da var. Dolu paket Focus ile boş paket rakip araçları kıyaslama yani. Far teknolojisi demişsin onda da Alman grubunun eline su dökebilecek marka tanımıyorum.

Yol tutuşunu atlamışım, Civic evet yol tutmayan bir araba. Focus da onunla aynı seviyede. Focus 130 ile dönüyorsa Civicde o civarlarda döner. Ahım şahım farkları yok yani. Golf yol tutuşu olarak Focus ve Civicden bir tık iyi. Çok iyi denmez ama bir tık daha iyi. Sürücüye güven veriyor.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Öncelikle Türkiye'ye 2018 Cruze gelmedi bile nasıl deneyimleyip bu kanıya vardınız?

Ayrıca 7.5'da trim sesi falan yok. Gidip pert araba aldıysanız o normal kötü toplanmıştır. Tuş sesi elbette gelecek sonuçta plastiğe basıyorsunuz ama abarttığın gibi gıcırtı falan yok. Focusun multimedyası kadar kötü bir multimedya yok bari bu konuya girmeseydin. Yapılabilecek en kötü yazılım ve en kötü iç tasarımla birleştirilmiş.

Sistemin kazayı önlemek için sunduğu teknolojiler dolu paket Civicde de Golfde de Corollada da var. Dolu paket Focus ile boş paket rakip araçları kıyaslama yani. Far teknolojisi demişsin onda da Alman grubunun eline su dökebilecek marka tanımıyorum.

Yol tutuşunu atlamışım, Civic evet yol tutmayan bir araba. Focus da onunla aynı seviyede. Focus 130 ile dönüyorsa Civicde o civarlarda döner. Ahım şahım farkları yok yani. Golf yol tutuşu olarak Focus ve Civicden bir tık iyi. Çok iyi denmez ama bir tık daha iyi. Sürücüye güven veriyor.
golf cünku alman:)

Focus kazık gibi araç.Kaliteli birşey değil.O fiyata Alman alırdım.
alman alınırda bir arıza yapıncada keşke japon alsıydım diyorlar

Boş çünkü? Lexus'un araçları daha kaliteli hemde. Aynı şekilde Mazda'nında.

Örnek vermek gerekirse Lexus ct200h'deki kalite hiçbir Toyota'da yok. Japon Mercedesi gibi resmen. Mazda 6'da.
coralla 900 bin tl senin dedign araba 1.5milyondan fazla yani biz en iyi araba karşılaştırmasını fiyata göre yapıyoruz.tabikide 1.5milyon tl olan arabanın malzeme ve motor kalitesi 900bin tlelik arabadan iyi olacak

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
w210 e320 al ?

Ne fordu ne toyotası
Onlar baba arabalar benzinli olanlar şu gibi içiyor

Kesinlikle. Japon araçlarına yağını suyunu koy uzun süre sanayiye götürmez kullanıcıyı.
Benim savunduğum şey japon 800bin tl ise Alman 2milyon yani o fiyat farkındaki ve Alman arabası ile Japon arabasını karştirmak doğru olmaz. Karşılaştırma aynı segment aynı fiyat bandı ile olur bize biliyoruz Volvo ve mercedesin daha kaliteli oldugunu

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Onlar baba arabalar benzinli olanlar şu gibi içiyor

Benim savunduğum şey japon 800bin tl ise Alman 2milyon yani o fiyat farkındaki ve Alman arabası ile Japon arabasını karştirmak doğru olmaz. Karşılaştırma aynı segment aynı fiyat bandı ile olur bize biliyoruz Volvo ve mercedesin daha kaliteli oldugunu
Hiç alakası yok inan Fiat Ford Toyota gibi araçlarla ya aynı yakar yada daha az

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,551
Kendinle çelişiyorsun demek istedim. Lexus'un, Toyota'nın kurduğunu ve sahibi olduğunu bilmiyorsun galiba. Ayrıca Toyota da var. Toyota Aristo, Toyota Altezza gibi modellerin Lexus hali de mevcut. Yani hem Toyota iyi hem kötü diyorsun.

Toyota Altezza ve Lexus IS 300:
Ekli dosyayı görüntüle 173180
Ekli dosyayı görüntüle 173179

Toyota Aristo ve Lexus GS300:
Ekli dosyayı görüntüle 173181
Ekli dosyayı görüntüle 173182

Ayrıca her iki markada da Safety Sense var.
Kendim ile çeliştiğim falan yok.

Toyota fabrikasında rütbe atlayan işçiler Lexus'a geçiyor örneğin. Lexus, Toyota'nın lüks markası gibi bir şey. Çoğu aracı da Toyota'dan kaliteli.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968

Toyota fabrikasında rütbe atlayan işçiler Lexus'a geçiyor örneğin. Lexus, Toyota'nın lüks markası gibi bir şey. Çoğu aracı da Toyota'dan kaliteli.
Kalite farkı 0 (Corolla vs hariç). Ayrıca, Lexus tipinde ama Lexus hali olmayan Toyota Mirai var:
images.jpeg

Redmi ve Poco ile kalite farkı olduğunu zannetme ile aynı hesap (Redmi 9C gibi Poco olmayanlar hariç). Sadece Lexus'a özel modellerde Takumi mertebesine erişenleri getirtiyorlar. Rebranding meselesine giriyor bu iş:

Senin kastettiğin ise şu sadece. Corolla gibi Lexus karşılığı olmayan ucuz arabaları düşünerek rebranding modelleri yok sayıyorsun. Eğer Altezza'yı vs. saymazsak evet, dandik oluyor. Corolla ise cidden kötü bir araba. Ağır (1.6 Advance mesela), konfor yok ve kazık. Corolla konusunda hemfikiriz yani. :)

Son düzenleme: