Soru İki anakart arasındaki fark nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

wyusuf1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Aklıma iki tane anakart modeli takıldı ve bakıyorum araştırıyorum bir çok özelliği neredeyse aynı gibi ama bir emin olamadım

MSI B450 TOMAHAWK MAX - MAX 2

ve

MSI B450 A PRO MAX

Düşünüyorum birisi Pro serisi diğeri Mag serisidir diyorum ve mantıken tomahawk daha mantıklı geliyor

sizin görüşleriniz nedir ?

mertsut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
PCIe 3.0 destekliyo ikisi arasında çokta bir fark yok param fazla diyorsan tomahawk fakat paraya ihtiyacım var diyorsan pro max serisi almalısın. İkisi arasında herhangi bir performans farkı olmayacaktır. Fakat x570 bir anakart alman şu dönem için daha iyi olacak gibi duruyor. Yeni çıkan ekran kartları PCIe 4.0'a geçmeye başladığından daha uzun kullanım ömrü olur diye düşünüyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Her iki anakrtta pcb ve VRM yapısı olarak birbirinin aynısı. Sadece heatsink,yani soğutucu olarak Tomahawk daha iyi. B450A -pro yu alacaksanız,alın geçin .Daha ucuzdur.

Serengetis

Asistan
Reaksiyon puanı
24
MSI B450 TOMAHAWK MAX yapısal olarak daha iyi bir model. Özellikle overclock yapmayı düşünürseniz bu anakartı öneririm.

H3N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Tomahawk serisinin en göz önüne çıkan özelliği soğutma kalitesi, sisteminizde overlock düşünüyorsanız Tomahawk tercih edebilirsiniz. Herhangi bir aşırtma yapmayacaksanız daha fazla bütçe ayırmanızı pek gerek görmüyorum.

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60

Son mesajlar