İğne Korkusu Tarihe Karışıyor

Bu konuyu okuyanlar

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
abd-igne-enjeksiyon-igne-korkusu-277910h.jpg

SAĞLIK - 29 Mayıs 2012 21:40
ABD’nin dünyaca ünlü Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde geliştirilen yüksek basınçlı enjeksiyon cihazı, iğnelerin yerini almaya hazır.

ABD’nin dünyaca ünlü Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) geliştirilen yüksek basınçlı enjeksiyon cihazı, hem çocukların hem de yetişkinlerin hiç hoşlanmadığı iğnelerin yerini alabilir

Araştırmayı yürüten bilim adamı Ian Hunter, geliştirdikleri cihazın, ilacı hipodermik iğne kullanılmadan, saniyede 340 metreye tekabül eden ses hızıyla deri altına acısız bir biçimde zerk edebildiğini belirtti.

Yeni enjeksiyon cihazının, toz halindeki ilaçların zerk edilmesinde kullanılıp kullanılamayacağı üzerine yeni araştırmalar yürütülüyor.

Bilim insanları, bu buluşun yüzyıllardır kullanılan iğnenin yerini almasını umuyor.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) verilerine göre, ABD'de her yıl 400 bin civarında iğne yaralanması yaşanıyor.

http://www.aktifhaber.com/igne-korku...or-610976h.htm

XperiaNeoV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işte bu güzel haber de
enjeksiyonların ücreti biraz pahalı olabilir gibi

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Özel kişiler onla iğne(!) olur heralde:)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bir batarya, bir iğne...
Allah'tan tüm teknoloji bunların hızında ilerlemiyor yoksa hala taş devrindeydik...

serdargvn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
on numara buluş olmuş iğneden korkan benim gibi insanlara tam ilaç

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Şırınga acıtmıyor zaten, bana bir iğne yaptılar iğneyi vücudumda hissetmedim. Ama ilacın etkisiyle belimi bile hissetmedim yani..

CrazyTurks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bundan bile korkarım:D geberecek gibi olsam dahi aşı olmam :D lisede bayılıyordum iğneden:D trafik kazası geçirdiğimdede damar yolu açtırmadıydım :D narkoz verip açmışlardı:D:D:D:D bana ters aga. ne şurup, ne hap ne iğne kesinlikle evime sokmam :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Aynı haberler aynı şekilde 5-6 sene önce de vardı şimdide var. İcraat görelim.

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
bu igneleri hiç sevmezdim :D gerçi türkiyeye ne zaman gelir Allah bilir :)

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Havalı tabancayla bu birmi sence :D
Havalı tabanca dedikse kompresöre bağlı mobilyacı zımba makinası demedim basınçı hava ile çalışan bir sistemdi o zaman yüzlerce doz makinanın altında ufak bir cam tüpde duruyordu yeni gelen askerlere direk omuzdan acıtmadan basıyorlardı bu iğnede aynı mantıkla çalışan tek dozluk bir uygulama