İğne Korkusu Tarihe Karışıyor

SARKAT

Profesör
SAĞLIK - 29 Mayıs 2012 21:40
ABD’nin dünyaca ünlü Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde geliştirilen yüksek basınçlı enjeksiyon cihazı, iğnelerin yerini almaya hazır.

ABD’nin dünyaca ünlü Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) geliştirilen yüksek basınçlı enjeksiyon cihazı, hem çocukların hem de yetişkinlerin hiç hoşlanmadığı iğnelerin yerini alabilir

Araştırmayı yürüten bilim adamı Ian Hunter, geliştirdikleri cihazın, ilacı hipodermik iğne kullanılmadan, saniyede 340 metreye tekabül eden ses hızıyla deri altına acısız bir biçimde zerk edebildiğini belirtti.

Yeni enjeksiyon cihazının, toz halindeki ilaçların zerk edilmesinde kullanılıp kullanılamayacağı üzerine yeni araştırmalar yürütülüyor.

Bilim insanları, bu buluşun yüzyıllardır kullanılan iğnenin yerini almasını umuyor.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) verilerine göre, ABD'de her yıl 400 bin civarında iğne yaralanması yaşanıyor.

http://www.aktifhaber.com/igne-korku...or-610976h.htm
 

Elbruz46

Rektör
Bir batarya, bir iğne...
Allah'tan tüm teknoloji bunların hızında ilerlemiyor yoksa hala taş devrindeydik...
 

O.Z.

Asistan
acısız değil, az acılı. zaten yakan şey zerk edilen ilaç, o kısımda bir değişiklik olmayacak.

[video=youtube;M09LyLqb5qw]http://www.youtube.com/watch?v=M09LyLqb5qw&t=32s[/video]
http://www.pcworld.com/article/256333/mit_develops_a_magnetic_hypospray_for_needleless_s hots.html
 

pcwolf

Dekan
Şırınga acıtmıyor zaten, bana bir iğne yaptılar iğneyi vücudumda hissetmedim. Ama ilacın etkisiyle belimi bile hissetmedim yani..
 

CrazyTurks

Üyecik
Ben bundan bile korkarım:D geberecek gibi olsam dahi aşı olmam :D lisede bayılıyordum iğneden:D trafik kazası geçirdiğimdede damar yolu açtırmadıydım :D narkoz verip açmışlardı:D:D:D:D bana ters aga. ne şurup, ne hap ne iğne kesinlikle evime sokmam :)
 

honline

Profesör
Havalı tabancayla bu birmi sence :D
Havalı tabanca dedikse kompresöre bağlı mobilyacı zımba makinası demedim basınçı hava ile çalışan bir sistemdi o zaman yüzlerce doz makinanın altında ufak bir cam tüpde duruyordu yeni gelen askerlere direk omuzdan acıtmadan basıyorlardı bu iğnede aynı mantıkla çalışan tek dozluk bir uygulama
 
Üst