İftira atmak günah mı?

Onlardan bir farkın kalmaz. İşi büyüklere anlatarak hukuki boyuta taşımak lazım. Hiç bir firma elemanım dolandırmış o yüzden onu attım sende avcunu yala diyerek kenara çekilemez.
Beni 400 TL zarara soktu ama dava açamıyorum bi şekilde buna zarar olmak istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

İftira derken ben şikayetvar'a girip bu adamfan tütün ürünü almış gibi yapıp beni dolandırdı diyicem

Dora

www.ecrindora.com
Yönetici
Super Moderator
O zaman onlar seni dava eder. Bunun yerine dürüst hırsızlıkları ile şikayet konusu açsan daha çok faydası olur.

Toprak Kokusu

Profesör
يَٓا اَيُّهَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا اجْتَنِبُوا كَث۪يراً مِنَ الظَّنِّۘ اِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ اِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا يَغْتَبْ بَعْضُكُمْ بَعْضاًۜ اَيُحِبُّ اَحَدُكُمْ اَنْ يَأْكُلَ لَحْمَ اَخ۪يهِ مَيْتاً فَكَرِهْتُمُوهُۜ وَاتَّقُوا اللّٰهَۜ اِنَّ اللّٰهَ تَـوَّابٌ رَح۪يمٌ ﴿١٢﴾
Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah'tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Delilini yazayım dedim. Bu ayet hem gıybet hem suizan hem iftiranın günah olmasına delil olan ayettir.

EmirhanTeira

Doçent
Arjadşlar bir firma beni dolandırdı ve engelledi ve bu adamların başka birini daha dolandırdığını gördüm bu adamlar normalde tütün satıyor bunlar para kazanmasın diye iftira atarsam günah mı?
Firmanın adı ne ki? Gerekirse burda belirt. Forumlarda yay bu konuyu. Mutlaka bir destek çıkar veya firmayı az da olsa zarara sokarsın. Ne bileyim işte. İnternette sözlüklerde, sosyal medyada ve forumlarda yayabildiğin her yere yay

EmirhanTeira

Doçent
İftira atmadım şuana kadar ama adamlar bana enayi *** cocuğu dediler hırsımı alamıypruö

Firma adı toptanbizde
Oğlum yay o zaman bu meseleyi ne diyorum burda :D

İftira atmadım şuana kadar ama adamlar bana enayi *** cocuğu dediler hırsımı alamıypruö

Firma adı toptanbizde
Telefonlarından ara. Gerekirse Tehdit et. Daha yüksek mercilere başvur