İflasın Eşiğindeki Nokia, Dünya Devine Satılıyor

Bu konuyu okuyanlar

Toughwolf

Asistan
Reaksiyon puanı
2
10 milyar dolar mi? Dalga geciyorlar herhalde. Nokia 2011 yilinda 38.7 milyar Euro degerinde telefon satti. Alttaki resim Nokianin pazar paylarini gosteriyor. Resimdeki bilgiler resmidir. Resim Nokianin sitesinden alinmistir.
Img3-png.jpg

Nokianin kredi notu S&Pye gore BB+ Moody'se gore Baa3tur. Bu notlar Turkiyenin notlariyla paralel olduguna gore sirketlerde Nokia batiyosa devletlerde de Turkiyenin batmasi beklenirdi :D
Nokia 3 farkli borsada islem goren dev bir sirkettir. Elinde bircok patent bulunduruyor. Microsoft aliyor denseydi belki inandirici olurdu.

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Haberin birinde facebook un sonu geliyor msn gibi , bu haberde 10 milyar dolara nokia yı alıyor keşke benimde sonum böyle olsa:)

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Apple Nokia'yı satın alsa süper olur aslında :D Ama ben böyle bir şey olursa Facebook'dan önce Microsoft'un Nokia'yı almasını beklerim...
apple samsungu satın alsın ya :)
eger bi firma nokiayı satın alacaksa o firma kessinlikle microsoft olur :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
nokia wpli telefonları ile istediği hamleyi yapamazsa bu parayı bile veren çıkmaz zaten.

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Satışları az diye hemen iflas mı etmesi gerekiyor.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
eee sanane bundan .. bir zaman sonrada sana aynısını diyecekler .. herkesin zevki kendine .. herkes istediğini alır .. kimseye cahil deme hakkına da sahip değilsin .. aksini iddia etmen cehalettir asıl !

Direk nokia fanıyım desen de yeterli olurdu(fanın türkçesi var mı ?)

Gelmiş bana burda 3310 vblerinden başka adam akıllı bir şey yapamayan nokiayı savunuyorsun.O herkesin 3310 gibi aldığı 5800 2 tema yükleyince kafayı yiyor be.Gidersiniz iosa androide lafa atarsınız.Cahillik budur işte.Araştırmadan soruşturmadan önyargı ile gelip nokiayı savunuyorsun.

Araştır bakalım androidi, iosu bir de symbianı.Kaç tane arkadaşım var benim böyle ellerinde en aşağı 500tllik telefonlar.Ama yaptıkları en fazla şey internetten facebooka girmek.Arama bile yapmıyorlar hep mesajlaşma.Geneli de nokianın symbianı ve samsungun standart işletim sistemi denen klasik sisteme sahip telefonlar.Bak samsunga.Badası bile beş para etmezken androidle adam neler yaptı.Samsung'ın galaxy serisi android.Apple'ın iphone serisi ios.Blackberrye girmiyorum bile onun durum farklı sadece belli bir kesime hitap ediyor ki gerçi onuda alıp sadece arama mesajlaşma ve facebook olarak kullanıyorlar ya Allah akıl fikir versin.Her konuda bir nokiayı savunma çabası kabul edin işte nokia akıllı telefon işini beceremiyor hem inat hemde vurdumduymaz.

Sağlamlığından başka neyi var ki ? Al benim HTC'm.Dün denemek istedim havuzun mermerlerine geçirdim ekranı bildiğin geçirdim arkadaşlar dedi tamam olum sağlamda kıracan bırak dediler elimden alıyorlardı.Sen nokianla yaşa biz bu telefonlarımızla yaşayalım mutlu mesut.Ama gelipte nokia daha iyi falan filan diye gevelemeyin.O kadarr..

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Sorunlu da olsa android :) Ayrıca hiç sorunla karşılaşmadığıma yemin edebilirim şuana kadar.Cahil kime denir ? Ben hani bilmeyen değil araştırmayan bilmek istemeyene falan denir diye biliyorum.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bu piyasa tamamen akıllı telefonlardan oluşmuyor ve nokia bu kalan kısmı hala büyük ölçüde elinde tutuyor.ayrıca nokia androidli akıllı bir telefon çıkarsaydı piyasa iyice tekelleşecekti.bu kullanıcılar adına iyi bir şey değil. symbiand ve ios olmasaydı android bu kadar büyük bir gelişme gösterme ihtiyacı hissetmezdi.

hayranim

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
Facebook nokia alirsan zaman tunelinden hic cikamayiz

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Aslında LG alsa güzel olur ama sanmıyorum Nokia'nın şu aşamada satılacağını

newempat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Gelmiş bana burda 3310 vblerinden başka adam akıllı bir şey yapamayan nokiayı savunuyorsun.O herkesin 3310 gibi aldığı 5800 2 tema yükleyince kafayı yiyor be.Gidersiniz iosa androide lafa atarsınız.Cahillik budur işte.Araştırmadan soruşturmadan önyargı ile gelip nokiayı savunuyorsun.

Araştır bakalım androidi, iosu bir de symbianı.Kaç tane arkadaşım var benim böyle ellerinde en aşağı 500tllik telefonlar.Ama yaptıkları en fazla şey internetten facebooka girmek.Arama bile yapmıyorlar hep mesajlaşma.Geneli de nokianın symbianı ve samsungun standart işletim sistemi denen klasik sisteme sahip telefonlar.Bak samsunga.Badası bile beş para etmezken androidle adam neler yaptı.Samsung'ın galaxy serisi android.Apple'ın iphone serisi ios.Blackberrye girmiyorum bile onun durum farklı sadece belli bir kesime hitap ediyor ki gerçi onuda alıp sadece arama mesajlaşma ve facebook olarak kullanıyorlar ya Allah akıl fikir versin.Her konuda bir nokiayı savunma çabası kabul edin işte nokia akıllı telefon işini beceremiyor hem inat hemde vurdumduymaz.

Sağlamlığından başka neyi var ki ? Al benim HTC'm.Dün denemek istedim havuzun mermerlerine geçirdim ekranı bildiğin geçirdim arkadaşlar dedi tamam olum sağlamda kıracan bırak dediler elimden alıyorlardı.Sen nokianla yaşa biz bu telefonlarımızla yaşayalım mutlu mesut.Ama gelipte nokia daha iyi falan filan diye gevelemeyin.O kadarr..

ahh canımmm tutmadı :D hayatımda nokia tel kullanmadım :D LG kullanıyorum ..

ve de bilip bilmeden sallaman cahilliğini ortaya koymuş ayrıyeten kendi kendine kapak yapmışn ayol :D

he şu yazında da "Sağlamlığından başka neyi var ki ? Al benim HTC'm.Dün denemek istedim havuzun mermerlerine geçirdim ekranı bildiğin geçirdim arkadaşlar dedi tamam olum sağlamda kıracan bırak dediler elimden alıyorlardı.Sen nokianla yaşa biz bu telefonlarımızla yaşayalım mutlu mesut.Ama gelipte nokia daha iyi falan filan diye gevelemeyin.O kadarr.." neyi anlatmaya çalıştın anlamadım :D teelfonu vurmuş da kırılmamış da .. ergenlik psikolojisi ya da ergenlikten çıkamama psikolojisi .. tekrarlıyorum herkes istediği marka model telefonu alır .. 100 tl den 5 000 tl lere kadar hatta daha yukarısına kadar telefon var .. herkes işine geleni alır .. illa android mandroid olması şart değil .. hem android açıkları da bariz ortada .. wp senin gelemese bile birçoğunun işine gelecektir bunu da yaz bi kenera ..

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
[MENTION=142183]CuMaAli[/MENTION] abi başlık olmamış bu bir iddia ve bence asılsız baksanıza lumia 920 gittiği her ülkede bekleneni geçiyor ve stoklarda bitiyor bence nokia geri dönüyor:)

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ah nokia ah...Dağ gibi 3310'lardan iflaslara mı geldin ?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bi ara iflas edecegi soyleniyordu fakat bu lumia dan onceydi.

yildirim10

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam ellerinde her 3-4 ayda bir elindeki telefonu değiştiren Türk kullanıcılar varken hayatta iflas falan etmezler inanmam.

DJ.ON9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bence vermemesi lazım kendini böyle piyasayı tekeline almak isteyen bir firmaya.

Nokia'nın kendine ait bir kullanıcı kitlesi var. Ve bu kitle kolay kolay bozulmayacağı için nokia daima ayakta kalır düşüncesindeyim.
haklisin arkadaşim, hayatimda sürekli anlamda nokiadan başka telefon kullanmadim. Hiçbir yerimde eksiklek yok... şu anda da lumia nin şehrime gelmesini bekliyorum. Ilk alanlardan olucam muhtemelen. Diğer marka ve modellerle ilgili yorum yapmiycam. Beniminen polemigine girmeyin arkadasim :d zevk renk meselesi diyor noktayi koyuyorum. Kullanmadiğim sistemlere b.k atmaya kendi kullandiğimida gereksizce savunmaya gerek yok çoğu kullanicinin yaptiği gibi

bir de şu bana saçma gelmiştir. Nokia batar mı abi ? bu nedir ya? dünyanın cep telefonunu icadından sonra ortalama 15 yıl piyasanın yuzde 90 ına hakım olmuş bır fırma zaten 15 yılda yukunu tutmustur. bu saatten sonra da kolay kolay bişşey olmaz. Örnek kuçük firmalar bile işler iyi iken kötü günleri düşünerek kenara üj bej kurus atarkı yarın nolur nolmaz hemen batmayayım diye koca nokia Bunu Düşünemiyormu su akarken testi dolmadımı yoksa su dolu testı fabrıkaları mı alınmıştır? karar size ait?

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Hocam ellerinde her 3-4 ayda bir elindeki telefonu değiştiren Türk kullanıcılar varken hayatta iflas falan etmezler inanmam.

sadece türk kullanıcılar değil ki, bütün dünya bu savurganlıkta. baksana eline telefonu geçiren düşürme kırma parçalama testi yapıyor. su gibi dağıtılıyor çünkü