İe 8 Final sürüm yetişen indiriyor......

Bu konuyu okuyanlar

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Google Chrome tarayıcısını adam edebilmesi icin 40 yıl ekmek yemesi lazım. 2012 ye anca adam olur. ikide bir chrome ile opera firefox gibi tarayıcıları mukayese etmeyin...

MasterDragon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IE8 de gördüğüm artı bir özellik. Sahte siteler bildiğiniz üzere genelde subdomainler yaratılarak yayın yapıyor. Örneğin elemanın biri www.xyz.com diye bir adres alıyor. Bu adrese ise ;

http://tcmb.bankabilgilerigiris.xyz.com/ıvır zıvır

şeklinde subdomain tanımlayıp binlerce mail adresine banka bilgilerinizi güncelleyin diye sanki merkez bankasından mail geliyormuş gibi gönderiyor. İnsanlar mail linkine bakıyorlar, en başta http://tcmb. ibaresini görünce linke tıklayıp kopyalanmış merkez bankası sitesindeki bilgi giriş kısmına banka bilgilerini giriyorlar. Hacker arkadaş ne yapıyor bu saf insanların hesaplarını boşaltıyor.

IE8 de gördüğüm yenilik ise burada başlıyor. Ana domain adları adres çubuğunda KOYU renkle BOLD olarak yazılıyor. Diğer tüm adres uzantıları ise gri renkle pasif yazılmış.

Bu bence insanların pinishing yememesi için iyi bir uygulama olmuş.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
IE8 de gördüğüm artı bir özellik. Sahte siteler bildiğiniz üzere genelde subdomainler yaratılarak yayın yapıyor. Örneğin elemanın biri www.xyz.com diye bir adres alıyor. Bu adrese ise ;

http://tcmb.bankabilgilerigiris.xyz.com/ıvır zıvır

şeklinde subdomain tanımlayıp binlerce mail adresine banka bilgilerinizi güncelleyin diye sanki merkez bankasından mail geliyormuş gibi gönderiyor. İnsanlar mail linkine bakıyorlar, en başta http://tcmb. ibaresini görünce linke tıklayıp kopyalanmış merkez bankası sitesindeki bilgi giriş kısmına banka bilgilerini giriyorlar. Hacker arkadaş ne yapıyor bu saf insanların hesaplarını boşaltıyor.

IE8 de gördüğüm yenilik ise burada başlıyor. Ana domain adları adres çubuğunda KOYU renkle BOLD olarak yazılıyor. Diğer tüm adres uzantıları ise gri renkle pasif yazılmış.

Bu bence insanların pinishing yememesi için iyi bir uygulama olmuş.

1 hafta kullanma testine soktum geçerse bundan sonra ie var benim için..:D

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Tab olayını eline yüzüne bulaştırmışlar. Şu rezalet nasıl temizlenecek bilen varmı?

tabs.JPG

Resimde gördüğünüz gibi mousun orta tuşu ile bir linke tıklayıp ayrı bir tabda açmak istediğinizde aynı tabın içine açıyor. 2 taneden sonra hangi tabda ne olduğunu bile göremiyorsunuz. Şu haliyle tam bir fiyasko.

venselos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Microsoft'un kendi sitesi haricinde indirebilieceğimiz bir link var mı?

KnUcLeS

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şu chrome uda amma abartıyonuz ya testlerde sonuncu sırada hala savunuyonuz.

IE yi de amma abartıyorsun ha? Sen çok sevdiğin bir şeyden vazgeçebilir misin? Fanatiklik burda başlıyor. Kaç sene firefox kullanmış insanı IE ye geçiremessin. Sen Microsoftun nesini savunuyorsan onlar da Mozilla'yu savunuyor. Alışkanlık meselesi.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
IE yi de amma abartıyorsun ha? Sen çok sevdiğin bir şeyden vazgeçebilir misin? Fanatiklik burda başlıyor. Kaç sene firefox kullanmış insanı IE ye geçiremessin. Sen Microsoftun nesini savunuyorsan onlar da Mozilla'yu savunuyor. Alışkanlık meselesi.

Katılıyorum..

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Ustalara saygı duymak gerekir.Ben microsoftu savunmuyorum banane sanki bana faydası var. Sadece sizin takım tutar gibi tarayıcı tutmanızı ve saçmalamanıza gülüyorum.

coal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tab olayını eline yüzüne bulaştırmışlar. Şu rezalet nasıl temizlenecek bilen varmı?

tabs.JPG

Resimde gördüğünüz gibi mousun orta tuşu ile bir linke tıklayıp ayrı bir tabda açmak istediğinizde aynı tabın içine açıyor. 2 taneden sonra hangi tabda ne olduğunu bile göremiyorsunuz. Şu haliyle tam bir fiyasko.

açık boş bir sekmeye sürüklediğinde oluyor,

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İlk açılışta kasma sorunu varmı sizde arkadaşlar yoksa hemen açılıyormu..?

leoni_turk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
TSK EDERIM bir soru sormak istiyorum ie 8 i yukledim silmek veya daha eski versiyonlari yuklemek mumkun mu acaba

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629

Bak burda bende gözüküyor...:)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
temadan öncede mi böyleydi o zaman bilgisayarın işlemci,ram vs. sonra aşırı yüklü programlar hdd doluluğu sıcaklık :D

Valla önceden kasma felan olmuyodu ie 7'de işlemcim 1.86 mhz centrino 200gb seageta 7200 16 mb önbellek harddisk 160 gb boş 2gb ram var..:D

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
disk birleştirme yap arada o na bakarsan bende ram 1 gb işlemci p4 250 gb 16 mb ncq seagate hdd var ama hiç kasmıyor.