Icybox ib-mp309hw-b full hd media player kullanici incelemesi

Bu konuyu okuyanlar

NakkaSss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Almış olduğum İcybox IB-MP309HW-B ICYBOX 3.5" SATA HDD LAN+WLAN(OPTIONAL)+ FULL HD MEDIA PLAYER'ı

Alıcak ve almayı düşünen arkadaşlar için inceledim benim gibi HD player araştırmasına düşen arkadaşlara bir nebzede olsa yardımım dokunursa ne mutlu bana :) Öncelikle piyasada bir kaç ürün vardı WD,popcorn gibi. Daha önce icybox'un Recorder lı ürünün kullanmıştım ve memnun kalmıştım HD player'inı geldiğini görünce daha önceki playerdan kaldığım memnuniyet ile icybox 'u tercih ettim.

Öncelikle ürün özelliklerini ve web resimlerini paylaşayım sizinle.
media_player.jpg

Güçlü Medya Chip Sigma Designs EM8635

Destekler: LAN 10/100 Mbps, RJ-45

Destekler: WiFi iEEE802.11n (opsiyonel )USB WIFI dongle'ı gerekli.

4 Sunu bir arada, UPnP, SAMBA, NFS, FTP

Ses çıkışı: Stereo 2 Kanal (RCA), SPDIF (koaksiyel / optik)

Video çıkışı: HDMI 1.3, Composite, S-Video, Komponent

HDD desteği: Maksimum 1.5 TB

Dosya Sistemi: EXT3 (full) şebeke fonksiyonel aralığı destekler, NTFS/FAT32 (sınırlı ağ fonksiyonel aralık)

Aktarım hızları: USB 2.0 480 Mbit

İşletim sistemi desteği: XP/Vista/Windows7/MAC OS> 9 / X, Linux

Uzaktan kumanda ve kablosuz USB klavye (dahil değildir) ile uzaktan kontrol.

İnternet'ten Youtube sitesinden direk full screen HD video izleyebilme.

1080p-logo.gif
youtube_logo.jpg

teknik_bilgiler.jpg

view.jpg

Öncelikle ürün ufak ve şık. Ön paneli Alüminyum tv sehpanızda çok kaliteli bir görünüm sunuyor. Amfi'nin üzerine koyduğunuzda dandik bi görünüm vermiyor.

dsc03116t.jpg

dsc03118vgl.jpg

dsc03121m.jpg

dsc03126.jpg

dsc03128z.jpg

dsc03115.jpg

dsc03114.jpg

dsc03125.jpg

Ürün Kasa ve yapı olarak kendini gösteriyor. Boyutları'da gayet iyi ufak. Korktuğum yanı menüsü idi. Genelde Dandik bir menü yapıyorlar bu gibi Media player'lara. Hemen ürünü lcd'm e bağladım ve menüyü görmek için çalıştırdım. Ve gördüm ki harika bir menü beni bekliyor :) Gayet kolay basit ve kaliteli. Hemde TÜRKÇE :) İcybox logosu, renkleri, iconları felan gerçekten harika. Dış kasası gibi iç menüsüde kaliteli :)
Bir kaç foto ile baş başa bırakayım sizi :)

dsc03039e.jpg

dsc03036z.jpg

Genelde bu tarz media player'da biz son kullanıcıların canını en çok sıkan durum alt yazı sorunudur. Kimisinde Türkçe karakter desteklemez. Kimisinin alt yazı fontu ufaktır büyütülemez uzaktan izlerken problem çıkarır. Icybox bunların hepsini halletmiş. Türkçe destekli alt yazı, alt yazı rengi seçebilme, pozisyon ayarlayabilme, zaman ayarı Ve alt yazı fontunu isteğe göre büyütme gerçekten güzel özellikler. Yazıyı bozmadan iyi bir şekilde alt yazı boyutunu büyültüp küçültebiliyorsunuz. Yani anlıyacağınız alt yazı bir problem olmaktan çıkıyor :) Buda benden tam puan alıyor. :) İşte alt yazı ve özellikleri hakkında ekran görüntüleri. ( Ekran 42" )

dsc03043dce.jpg

dsc03045p.jpg

dsc03048.jpg

Burada Alt yazı boyutunu ayarlıyoruz şuan gördüğünüz boyut. 26size
dsc03049p.jpg

Burada boyut 32size
dsc03050.jpg

dsc03051g.jpg

dsc03052d.jpg

dsc03053v.jpg

Zaman ayarı
dsc03054t.jpg

Alt yazı Renk ayarı
dsc03055.jpg

dsc03056.jpg

Alt yazı Pozisyon ayarı
dsc03060f.jpg

dsc03057w.jpg

dsc03058f.jpg

dsc03059x.jpg

İleri Geri sardırma.
Gayet başarılı ister hızlı ister yavaş bir şekilde ileri yada geri sardırabiliyoruz. İstersek kumandadan direk sağ ve sol tuşlara basarak hızlı bir şekilde videoyu 30sn ileri yada geri sardırma imkanımız mevcut.

dsc03063e.jpg

dsc03065.jpg

dsc03064r.jpg

Buradada renk ayarları ile oynamak mevcut;
dsc03066.jpg

dsc03067o.jpg

dsc03068.jpg

dsc03069j.jpg

Buradada Ses, video ve diğer özelliklerini görebileceğimiz menü. Herşey gayet basit ve anlaşılır bir şekilde kullanıcıya sunulmuş.

Seçenekler
dsc03070.jpg

Ses ve video özellikleri
dsc03071x.jpg

dsc03072.jpg

Ağ ayarları
dsc03075.jpg

Web Hizmetleri bölümü
dsc03080m.jpg

dsc03083.jpg

Hata raporu bile güzel :D
dsc03082c.jpg

Ve buda Genel Sistemimin fotoğrafları
dsc03084.jpg

dsc03093r.jpg

dsc03095w.jpg

dsc03099j.jpg

DTS VİDEO
Amfi'de DTS'in enable olduğunu görmüş olduk. Gerçekten DTS ile film izlemek bam başka oluyor.
dsc03101.jpg

dsc03104.jpg

dsc03107q.jpg

Dolby
dsc03092l.jpg

Genel olarak özetlersem;

Evimde HD film izlemek için bilgisayar toplamıştım. filmlerimi ordan izliyodum. Ama kasa büyük ve geniş olduğu için salondada pek yer olmadığı için media player arayışlarına girmiştim. Araştırdım baya diğer playerlarıda ama ben tercihimi icybox'dan yana kullandım dediğim gibi daha öncede recorder playerını kullanıp memnun kaldığım için tercih ettim ve bu seferde gene yüzümü kara çıkarmadı Icybox. Ürün çok şık ve kaliteli elinize aldığınızda hissediyorsunuz zaten kaliteyi. Kasası gayet sade ve profosyönel bir görünüme sahip. Elbetteki dış kalite bir yere kadar önemli olan bizim için yazılımı ve performansı idi. Nereden başlasam bilemiyorum çünkü dört dörtlük bir ürün. Tamamıyla Türkçe bir menüye sahip bu nedenle bütün en ince ayarları bile okuyup anlayabilirsiniz. Görüntü ve ses kalitesi harika. Hiç bir fark yok pc ye göre hatta daha da kaliteli diyebilirim. Menüleri gayet basıt ve anlaşılır şekilde hemen hemen herkes istediği yeri bulabilir. Alt yazı özelliği gayet iyi ve gelişmiş. Hiç bir problem sorun eksik yok herşey olması gerektiği gibi hatta fazla. Boyutlar gayet iyi ister büyük ister küçük problem değil. Alt yazınız çok mu yukarda çıkıyor pozisyonu ayarlayın aşağıya kaydırın bs player gibi resmen. Hemen hemen her türlü müdahalede bulunabiliyorsunuz. Ürünün içine 500GB Hdd taktım ve ağ'dan evdeki bilgisayarıma bağladım. Bilgisayardan filmimi atıyorum ve izliyorum. Ürünün önünde iki adet usb portu mevcut. Burdan'da flash bellek, harici disk ile bağlayıp arkadaşlarınızın getirdiği filmleride izleme olanağına sahibiz. Ürünün üzerinde web browser'ı sayesinde direk youtube'ye bağlanıp HD videoları full secreen olarak izliyebiliyoruz. Buda güzel bir özellik. Amfi'min üzerine koydum ve bütün video işlerimi artık icybox'dan hallediyorum. Buda gösteriyorki film için topladığım bilgisayarı kaldırıyorum :) Hem gereksiz yer kaplıyo, hem sesli, hemde yok codec'ti yok hataydı yok windowsdu uğraşamıcam. Icybox ile keyfe devam edicem. :)

Alıcak olan arkadaşlar yada almayı düşünüp sorusu olan arkadaşlar varsa sorabilirler elimden geldiğince cevaplamaya, yardımcı olmaya çalışacağım umarım incelememi beğenmişsinizdir :)

amalganx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel inceleme olmuş ellerine sağlık bu ürünü almak istiyorum nerden ve kaça aldın acaba mail atabilirsen sevinirim. [email protected] teşekkürler

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
güle güle kullan =) gayet güzel bi ürün.. mkv ve h264 desteği ise süper...

htumer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sevgili dostum
açıklamalarınız için teşekkürler
ben de bir adet aldım haftasonu bağladım
bir arkadaşımdan da bir film arşivini ext HD üzeerinde getirmiştim
direk HDMI kablo ile tv ye bağladım araya amfi filan henüz koymadım
bugün koyacağım...
sorunlar
bazı filmlerde ses duyamadım sanırım DTS amfi olmadığı için o dosyaları okuyamıyor
diğer bir sorun arkadaşımın altyazı var dediği bazı filmerin altyazısını göremiyorum ,
bugün iade etmeyi düşünürken sizin mailinizi görünce bir yazayım dedim
ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler
hakan tümer