İçerik hırsızlarına son örnek

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Ofisimizde bulunan onca editörün emeğini birkaç saniye içerisinde çalıp kullanarak ticari kazanç elde etmeye çalışan hırsız sitelerin en yenisi teknolojide.com oldu arkadaşlar.

Bizeait olan haber;

http://shiftdelete.net/windows-xpye-vista-gorunumu-verin-8557.html

Onların kelimesi kelimesine yayınladığı haber;

http://www.teknolojide.com/windows-xp-ye-vista-gorunumu-verin_1224.aspx

Site sahibini aradım, bunu biz daha önceden yazdık falan gibi laflar etti telefonda. Daha sonra kaynak gösteririm ama link vermem dedi.

Siteyi yapan firma; webclub diye bir yer.

http://www.iwebclub.net/

İşleri, bu şekilde hırsızlıkla para kazanmak.

Kendilerine hayır duasında bulunmak isterseniz e-posta adresleri;

[email protected]

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Kopyala yapıştır nereye kadar. Emek hırsızları bu tarz şeyleri her zaman yapıyor.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bizden alıntı yapmış harfi harfine
Kaynak belirtmiş ayrıca. (en azından bunu yapmışlar)
SDN in büyüklüğü ve farkı ortada

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Tabiki SDN'nin büyüklüğü ve farkı ortada ama biz de görüyoruz bu adamlar sabahın bir vaktine kadar uğraşıyorlar, çalışıyorlar. Arada bizimle vakit geçiriyorlar. Onlar da gitsinler biraz kafa yorsunlar bu işlere ama nerede... Bu ekip kimse de olmaz doğal olarak da onlara ancak böyle emek hırsızlığı yapmak düşer. Yazıklar olsun ne diyeyim...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
buraya yazdıktan sonra kaynak belirttiler.

sitede daha birsürü haber var kaynak belirtilmeyen.

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bizden alıntı yapmış harfi harfine
Kaynak belirtmiş ayrıca. (en azından bunu yapmışlar)
SDN in büyüklüğü ve farkı ortada

Yanlış olmasın, yarım saatlik sinir bozucu bir görüşme sonrasında eklendi o kaynak linkleri. Yarım saat öncesinde o kısımda sadece "haberci" yazıyordu, bizim sitemizin linkini bırakın, adı bile geçmiyordu.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Evet kaynak belirtmişler efendiler sonunda.

xxBlackPearl

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Madem sürekli oluyor bu bunun yasal bi müeyyidesi yok mudur? O zaman kalkışamazlar belki bir daha böyle bişeye...

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Peki

Buradaki ; http://www.pcnet.com.tr/nternet-dunyasi/740-ttnet-vdsl2-donemini-baslatiyor

Haber İle

http://shiftdelete.net/vdsl2-fiyatlari-8618.html

Buradaki Haber'de tıpa tıp aynı.

gerçek kaynak hangisi acaba?

pc net kaynak göstermeden haber çalcak hali yok .

Bu haberde gerçek kaynak yerel firma olan TTNet. Görebileceğiniz üzere haberde öznel yazılabilecek herhangi bir içerik bulunmuyor zaten. Sadece yeni bir tarife ve firmanın bilgilendirmesi üzere Türkiye'de yayın yapan tüm siteler bu habere yer verebilir. Ancak bizzat bizim ürettiğimiz içeriklerin alınması çok sinir bozucu.

Yargı konusunda ise, SDN'den kaynak göstermeden alıntı yapan onlarca, ve onlardan da alıntı yapanları dahil edersek yüzlerce site var. Hepsi için tek tek yargıyla temasa geçersek, kendi işimizi yapmaya vaktimiz kalmaz.

Bizim içeriklerimiz üzerinden ticari kazanç sağlayan ve bizi içerik ortaklarımızla zor duruma düşüren sitelere sadece müdahale ediyoruz. Sonuçta "internette özgürlük" derken, her sitenin tepesine çöken ve kişisel girişimleri engelleyen bir kurum olmak da bize ters :)

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
net bu işte herkes bir yerlerden bişeyler götürüyorlar.

googleye bir şey yazın aratın aynı konu tıpa tıp aynısı ile başka başka forumlarda çıkıyor birde üye olmayanlar linkleri göremez diye yazmışlar ama başka bir çok yerde de üye olmadan pekala ulaşılabiliniyor. ama üye yapmak peki üye olan vatandaş ne yapıyor bir kez üye olup işini hallettikten sonra bir daha uğramıyor oraya halbuki
SDN gibi DH gibi köklü forumlarda üyeliklerimiz baki her zaman girip bişeyler yazıp karalayabiliyoruz ve paylaşım yapıyoruz

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Konuyu bilerek hortlatıyorum çünkü emek hırsızlığı bitmedi, her an devam ediyor. Eğitim videoları kısmında hepsini kendim hazırladığım onlarca video sunumum var. Daha dün yüklediğim bir videomu kaynak siteden indirip youtube yüklemişler. Yükleyen kişiden silmesini rica ettim bakalım sonuç ne olacak. Ben de bilirdim youtube'a yüklemesini ama bir bildiğim var ki başka bir siteye upload etmişim. Çok kızdım. :hammer::cursing:

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Konuyu bilerek hortlatıyorum çünkü emek hırsızlığı bitmedi, her an devam ediyor. Eğitim videoları kısmında hepsini kendim hazırladığım onlarca video sunumum var. Daha dün yüklediğim bir videomu kaynak siteden indirip youtube yüklemişler. Yükleyen kişiden silmesini rica ettim bakalım sonuç ne olacak. Ben de bilirdim youtube'a yüklemesini ama bir bildiğim var ki başka bir siteye upload etmişim. Çok kızdım. :hammer::cursing:
Bunun için güzel programlar var, hazırladığın her videoya kendi "watermark" ını (logonu) ekleyeceksin. Çalsalar bile birşey yapamazlar izleyenler çalıntı olduğunu anlayacak...

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Dostum aralara kendi rumuzumu yazıyordum ama bu sefer unuttum.Hiç aklımın ucuna gelmezdi. Zaten yükleyen kişinin profilini inceledim iki video upload etmiş, biri benimki. Ayda yılda youtube bir giren bir tipe benziyor. Garip. Üşenmemiş indirip yüklemiş. Herhalde çok beğendi , işine yaradı. :D Ne insanlar var ya.!

Son mesajlar