İBB Türk Bayrağını İndirip Kendi Flamasını Astı Ortalık Karıştı

Bu konuyu okuyanlar

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
İBB’ye bağlı cankurtaranlar, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın tesisi ziyareti esnasında göndere İBB flaması çekti. Yapılan bu hareket bir anda gerginliğe yol açtı. Tesisin sorumluluğunun ve yetkisinin Beykoz Belediyesi’nde olması gerekçe gösterilerek İBB’nin flamasını gönderden indirildi ve yerine Türk Bayrağı çekildi. Ancak tartışma bununla birlikte daha da alevlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi flamasının indirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda İBB’ye bağlı zabıta ekibi sevk edildi. Zabıtaların, Türk Bayrağı çekili göndere yeniden İBB flamasını asmak istemesi tansiyonu yükseltti. Beykoz Belediyesi, kendilerine ait plaj ve tesise İBB flamasının asılmasının hiçbir gerekçesinin olmadığını söylerken, İBB zabıtasının ise bölgede çalışan iki cankurtaranı gerekçe göstererek kendi flamalarının asılmasını istediği öğrenildi.

resized_176c7-884225edech1m1qxsaakbjs.jpg

resized_20984-fdddd46bvlktl_1593899796_9421.jpg

Kaynak: Yenişafak

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu haber doğru değildir heralde yaa..( O kadar da değildir yani. )

Doğru ise de Ekrem Başkanı kötü göstermek için belli bir kesim bilerek yapıp fotosunu çekmiştir kesin :p

İnsan orada İBB flaması asacaksa 1 tane daha direk diker Türk Bayrağını indirmek bana hiç olabilecek gibi gelmiyor. ( Üstelik Emir verip özellikle indirin bunu asın diye. )

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Konuyu araştırmadan yazıyorum: Türk bayrağını indirmenin hiçbir gerekçesi olamaz. Acaba İBB başkanı Binali Yıldırım olsaydı Beykoz Belediyesi yine aynı adımları atar mıydı? Eğer siyasi durumları düşünmezsek Beykoz Belediyesi haklıdır.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Konuyu araştırmadan yazıyorum: Türk bayrağını indirmenin hiçbir gerekçesi olamaz.

O bayrağı indirmek isteyen kaç insan vuruldu öldürüldü yakın tarihte bile. Banada hiç olacak gibi gelmiyor. Kıbrısta yıllar önce vardı kafasından vurulmuştu. PKK sempatizanları 2-3 kere indirmeye çalışırken vurulmuştu bunlar aşırı önemli konular. ( Ayrıca Şanlı Türk Bayrağı varken İBB flaması asma sevdası ne alaka ise ? )

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Cahillik.

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
O bayrağı indirmek isteyen kaç insan vuruldu öldürüldü yakın tarihte bile. Banada hiç olacak gibi gelmiyor. Kıbrısta yıllar önce vardı kafasından vurulmuştu. PKK sempatizanları 2-3 kere indirmeye çalışırken vurulmuştu bunlar aşırı önemli konular. ( Ayrıca Şanlı Türk Bayrağı varken İBB flaması asma sevdası ne alaka ise ? )
Umarım bu durum gerçek değildir. Haklısın ancak şöyle bir haber de vardı çocuk mocuk dinlemem sıkarım ben ama...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye'de bayrak indirmek eğer arkanda adam yoksa
G
üven Özveri Tecrübe ister.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun lafın kısası siz benim ne demek istediğimi anladınız.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Benim anladığım;
En başta orada Türk Bayrağı yokmuş sanırım. Beykoz Belediyesi alakasız şekilde oraya asıldığından rahatsız olduğu İBB Flamasını indirip yerine Türk Bayrağı çekmiş. İBB de Türk Bayrağını indirip yerine tekrar kendi flamasını açmak istemiş.
Türk Bayrağı'nı indirmek yerine altına İBB flaması koysalar böyle gündem olmazmış.
Bence Beykoz Belediyesi bunu malzeme yapmak için İBB flaması yerine Türk Bayrağı çekmiş gibi geldi. Nasıl olsa Türk Bayrağını indiremezler, indirseler de olay çıkar diye.

Benim anladığım ve değerlendirdiğim böyle.