Haber İBB: 11 Şubat Cuma günü itibariyle 250 gramlık Halk Ekmek 2 TL’den satılacaktır

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
114
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 11 Şubat Cuma günü itibariyle İstanbul Halk Ekmek A.Ş.'nin ürettiği 250 gramlık Halk Ekmek'in 2 TL’den satılacağını duyurdu.

Halk Ekmek gelecek cuma günü itibariyle 2 TL'ye satılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"11 Şubat Cuma günü itibariyle İHE üretimi 250 gr Halk Ekmek 2 TL’den satılacaktır. Kamuoyu bilgisine sunarız."

Siz bu zam kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Reaksiyon puanı
3,027
İBB 4 aydır direniyor zaten. Dün ekmek üretim fabrikasının elektrik faturası Twitter'da paylaşılmıştı. Arada 3 kat fark var. Zaten ekmeğin üretim maliyeti, Halk Ekmek büfesi olan arkadaşıma göre 1.90'mış. Bugüne kadar 1.25 TL'ye satmaları çok iyiydi. Artık İHH bile 2 TL olduysa fırınlarda 4'ü geçer.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Yanılmıyorsam maliyeti 1.89 ken 1.25 e satılıyordu. Bu kadar direnebilmiş olmaları bile mucize.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
İnanmıyoroooooooomm vay allahsiz kitapsız yunanoğlu vay biz saraylarda halkımız ile iç içe smotili ejder meyvesi suları içe içe rezillik çekerken ekmeği KOCA 2 LİRA yapmııııışşşş reziiiiiiillll....

cpuslayer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Enerji dünyada pahalandı. enerjisi olan yükselecek artık. bizde nükleer vs yaptık. inşallah bunlar yansıcak yakın zamanda halkada...

cpuslayer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
mesela Almanya %63.7 elektrik, 174,3 doğalgaz.

cpuslayer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Yani pahalılık yok mu diyorsun dünyada? doğalgaz fiyatları kaça katladı onuda araştır. Karadeniz de bulunan gaz, nükleer santral vs inşallah bunlar yakında yansıyacak o zamana kadar sabır.

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Yani pahalılık yok mu diyorsun dünyada? doğalgaz fiyatları kaça katladı onuda araştır. Karadeniz de bulunan gaz, nükleer santral vs inşallah bunlar yakında yansıyacak o zamana kadar sabır.
Elimizdeki kaynakların ne zaman kıymetini bildik ki Karadeniz'deki gaza güvenelim?

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
bu imamoğlu hain hain ekmeğimizi 2 tl yaptı ya 2 tl vadan haini göppek e ama abla salatalık markette 35 tl geçen sene 14 tl idi onlar ehonomiyi bahane edip zam yapıolar aracılar yapıyo hep aracılar dıj güjjlerrr

Reaksiyon puanı
3,027
Dünyadan kastettiğin Afrika falan değilse dünyada doğalgazın fiyatıyla ilgili sadece ekonomistler konuşuyor. Karadeniz'de doğalgaz bulmak milli sporumuz oldu zaten, her ay buluyoruz ne hikmetse. Ama hiçbir zaman gelmiyor, seçimden sonraya tarihler veriliyor. Siyaset yapmaya gerek yok, Avrupa ülkelerinde elektrik ve doğalgaz gibi faturaların kaç ayda bir ve ne kadar geldiğini araştırabilirsin. Ortalama maaşı 4000 Euro olan Almanya'da enerji fiyatı Fransa'dan pahalı olsa ne olur?

Klepss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Dünyada pahalılık olsa da olmasa da Türkiye'de zam olmuyor mu?
Her yıl asgari ücrete gelen zammı misliyle geri almıyorlar mı?
Biz buna başka bir deyişle kaşıkla verip kepçeyle geri almak diyoruz.

cpuslayer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Dünyadan kastettiğin Afrika falan değilse dünyada doğalgazın fiyatıyla ilgili sadece ekonomistler konuşuyor. Karadeniz'de doğalgaz bulmak milli sporumuz oldu zaten, her ay buluyoruz ne hikmetse. Ama hiçbir zaman gelmiyor, seçimden sonraya tarihler veriliyor. Siyaset yapmaya gerek yok, Avrupa ülkelerinde elektrik ve doğalgaz gibi faturaların kaç ayda bir ve ne kadar geldiğini araştırabilirsin. Ortalama maaşı 4000 Euro olan Almanya'da enerji fiyatı Fransa'dan pahalı olsa ne olur?
denizin ortasından gaz getirmek öyle hemen olcak iş mi ? doğalgaz avrupadaki fiyatlar en az dediğim miktarda arttı. kaldı ki devletimiz örnek olarak veriyorum fiyatı 10 tl ye alıp 5 e bize veriyor. nankör olmayın.

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
denizin ortasından gaz getirmek öyle hemen olcak iş mi ? doğalgaz avrupadaki fiyatlar en az dediğim miktarda arttı. kaldı ki devletimiz örnek olarak veriyorum fiyatı 10 tl ye alıp 5 e bize veriyor. nankör olmayın.
Fiyatı neden 10 TL'ye alıyoruz peki? Mesela neden 5 TL'ye almıyoruz? Ekonomideki sıkıntıdan olabilir mi? Ya da neden her sene cari açık veriyoruz?

Osman Baytekin

Asistan
Reaksiyon puanı
183
zaten devlet 10 tl ye alıyor sana 5 e satıyor? sen daha ne istiyosun anlamadım.
Hocam ben bir şey istemiyorum, devlet zaten bunu vatandaşına yapmak zorunda. Ancak şöyle de bir durum var. Devlet ekonomi tarafını iyi yönetse 10 TL'ye aldığımız ürünü daha az fiyata alıp, halkına da daha ucuz fiyata sunabilir. Bu nankörlük de değildir ayrıca, o konuya da bir açıklık getireyim. Şu anki durumumuz şudur (bence), sana sunulması gereken bir hizmet var. Ancak bu sana sanki bir lüksmüş ve özellikle getirilmiş gibi lanse ediliyor. Umarım anlatmak istediğimi aktarabilmişimdir.

cpuslayer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
madem hizmet ? neden diğer ülkeler üstüne vergi koyup satıyor halkına ? Almanya gibi güçlü bir ülke dahi bunu yapamıyorken ? sanki çok şey istiyoruz devletimizden ?

Ekli dosyalar

• s-7647b4d11b9004ad01f0b1279194a97b3da2b777.jpg
    s-7647b4d11b9004ad01f0b1279194a97b3da2b777.jpg
    78.2 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Kaçınılmaz bir durumdu. Daha fazla yapılmasını bekliyordum 2₺ olması yine beklediğimin altında bir zam oldu.

Enerji ile alakalı bazı yazılar olmuş. Türkiye'nin yenilenebilir enerji kaynakları olsa da elektrik santrallerimizin ve üretimimizin çoğu doğalgazı ve ya kükürt / linyit karışımının yakılmasıyla üretiliyor. Doğalgaz, Petrol ve Kur artışları elektrik fiyatlarının artmasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi. Kaldı ki Enerji bakanlığının açıkladığına göre devlet aldığı kurun daha altına satıyor.

Şimdi durum buyken fiyatların artmasına şaşırmamak lazım ama bu artış bu şekilde devam ederse çok zorlu süreçler bizi bekliyor olacak. Şu anki yüksek fiyatlara küresel çaptaki petrol piyasasındaki artışın da etkisi olsa da yüksek kur da bir etken. Bu yüzden ekonominin bir dengeye oturtulması şart.

Bir de şu kaçak kullanan vatandaşların kafasına balyoz gibi inilse belki fiyatlarda biraz daha düşüş olur ama adamlar teşkilat olmuşlar elektrik şirketlerini köylere sokmuyorlar. Devletin bu konuda da bir şey yapması lazım

OldPCLover

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim boşver buradaki kişilere anlatamazsın. Hep bahane bulurlar.

Reaksiyon puanı
3,027
Kardeşim boşver buradaki kişilere anlatamazsın. Hep bahane bulurlar.
Zeki arkadaşım, kendine destek çıkmak için hesap açmışsın. Şu konuya mesaj yazmasan multi olduğunu anlamayacaktım. Teşekkür ederim. Ne hikmetse iki hesap da Denizli'den, tek mesajları bu konuda ve siyasi içerikleri imza var. Hmm.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
2 ₺ hala iyi bir fiyat yalnız ekmek 4 ₺ ye dayandı dayanacak.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Belediyenin zararına satış yapması doğru değildir sonuçta zarar bütçeden karşılanıyor yani bir anlamı yok o yüzden piyasa ne gerektiriyorsa o fiyata satılmalı.

Klepss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
madem hizmet ? neden diğer ülkeler üstüne vergi koyup satıyor halkına ? Almanya gibi güçlü bir ülke dahi bunu yapamıyorken ? sanki çok şey istiyoruz devletimizden ?
Avrupa ülkelerindeki vergi sistemiyle Türkiye de ki vergi sistemi farklı. Şuan da bizim paramız zaten değersiz üstüne bir de vergileri çoğaltırsan paranın bir kıymeti kalmaz. Ama avrupa ülkelerinde tam tersi adamlar zaten fazla kazanıyor her ay rahatlık içindeler ekstradan vergi vermeleri onları zorlamıyor. Almanya'yı kötüleyip duruyorsun da karşına fırsat geçse ilk işin oraya yerleşmek olur. Bize burada vatancılık,milliyetçilik yapma!

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,511
Yine Almanya ve diğer ülkeleri söylüyor bazıları. Farkındaysanız biz Almanya'da yaşamıyoruz. Türkiye'de yaşıyoruz. Oradaki sorun bizi ilgilendirmiyor. Ben bu ülkede yaşıyorum, bana ne başka ülkeden. Bu ülkede ekonomik sıkıntılar çok var. Asgari ücretliler falan artık taksitle bir şey alamaz hale geldi. Bazı ülkelerin paraları değerli olduğu için pek onları etkilemez. Ama bizi etkiler her türlü. Etkiliyor zaten. Hem Türk Lirası değersiz, üzerine de iki de bir her şeyin fiyatı artıyor. Gündem değiştirmek için başka ülkelerdeki zamları falan söylemeyin. Yeter artık. Sanki Almanya battı ya da batıyor. Orada yaşayanlar bize göre daha rahatlar.
Farkındaysanız %127 zam geldi elektriğe. Zam değil sanki ceza. Her şeye geliyor. Komik saçma olan a haber adlı kanalı fazla izlemeyin. Aslında hiç izlemeyin.
Bir de şöyle de demeye başlarlar; Afrika'daki bazı ülkelerden iyiyiz veya Afrika ülkesi değiliz.

Ekmek zaten 1.25 oldu diye artık öğleden sonra ekmek bitiyor. Şimdi 2 TL olunca halk ekmekte kuyruk olursa şaşmam. Sorunumuz sıkıntımız ekmek. Bu sadece ekmek. Telefon veya araba değil ki. İnsanlar ekmeğin bile uygununu almak zorunda kalıyor.

Babam ile de hep her gün bu ülkenin ekonomik sıkıntılarını konuşuyoruz. Biz gülüp eğlenemeyecek miyiz? Bu sorunlar sıkıntılar yüzünden iyicene insan yaşamak istemiyor. Hayattan bıktım. Pek sabır da kalmadı.

Son düzenleme: