Yardım i5 12400f - asus dual 3060 ti hazır sistem alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

mustafakara7894

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu kasayı 1-2 gün içinde almayı düşünüyorum. uzunca bir süre araştırdım ve aklımda kalan bazı soru işaretleri var.
1-işlemci ve ekran kartında soğutma problemi yaşar mıyım ? ekstra soğutucu zorunlu mudur olmasa da olur mu?
2-anakart b660m-e gibi modellerle değiştirilmesini söyleyen insanlar var. upgrade düşünmüyorum. çift monitör kullanıcam. h610m-k yeterli midir?
3-psu'dan kaynaklı problem yaşar mıyım? kaliteli midir, ufacık elektrik kesintisinde bilgisayarı elime almak istemiyorum :'(
4-ssd'yi 1 tb olan SNV2S/1000G'e çıkarmak mantıklı mı?
şimdiden teşekkür ederim..

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Hiç sorun olmaz alınır güzel sistem. Ssdyi yükseltmek yerine 1 tb HDD almak bence daha iyi fikir.

berat tulgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sistemi Gaming genden almayı planlıyorum yükseltme olarak B550M-A CSM'e yükseltiyorum anakartı. Normalde TUF 550M-E'ye yükseltebilirdim ama baktığımda üstüne 1300 lira koyacak bir özelliği yok neredeyse para eklenecek özelliği bile yok diyebilirim. Ayrıyeten SSD'yi kingtonun NV2 1TB modeline ya da Adata'nın 500 lüğüne de bırakabilirim durama göre değişecek fakat windowsuda kuracağım için iyi araştırma yaptığımda fark ettimki DRAM'siz SSD'lerde Windows zamanla yavaşlayıp SSD'nin ömrünü kısalttığını fark ettim. Ondan dolayı sistemle birlikte alacağım SSD'yi yan depolama olarak kullanıp 2. SSD slotuna takmayı düşünüyorum. 1. slota ise 970 EVO Plus almayı düşünüyorum TR de 2300-2500 TL seviyelerinde olan SSD Amazon'da Almanya'da 1300 TL. Almanya'dan almayı düşünüyorum. 37 bin yorumu var ve şikayet eden yok. Tek sorun garanti ki öğrendiğim kadarı ile Amazon'un 30 garantisi varmış iade için. 30 gündede tüm testlerini yapıp sağlıklı olup olmadığını öğrenebileceğime inanıyorum ondan sonraki garantisine ihtiyacım yoktur bence. Samsung güvenilir bir marka ve ayrıyeten aldığım modelde uzun ömrünü garantilemiş bir model olduğundan 30 günden sonrasına ihtiyacım yoktur diye düşünüyorum. Benim fikirlerim bu kadar sizinkileri merak ediyorum.