HyperX Alloy Fps

caglar dikdere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bir hafta önce aldığım ve severek kullandığım Hyperx Alloy Fps ile yaşadığım deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Bundan önce kullandığım klavye Everest markasına ait 50₺ civarında bir klavye idi. Oyun sever ve konforuna bir o kadar da düşkün biri olarak elime geçen ilk fırsatta elimdeki ekipmanları mı yenilemek istedim ve bu klavye ye bir şans vermek istedim. Deyimlerimi birkaç başlıkta aktaracağım.
663a69ed773c3b7-608x304.jpg

Tasarım
HyperX Alloy Fps piyasada bulunan pek çok oyuncu klavyesine nazaran minimal bir tasarıma sahip. Bu özellik yer konusunda hele de düşük DPI hassasiyet kullananlar için gayet avantajlı bir durum. Klavyenin gövdesi tamamen çelik olduğundan minimal yapısı kırılgan gibi görünse de oldukça sağlam ve görünüşüne göre biraz ağır. Kablo yapısı olarak örgülü olması ve klavyeden çıkarılabilir olması oldukça şık bir detay diyebilirim. Böylece klavyeyi taşımak da daha ergonomik oluyor. Kablo girişinin hemen yanında USB 2.0 bağlantı noktası bulunuyor. Bu sayede isterseniz akıllı telefonunuzu da şarj edebilir, kasanıza uzanmadan harici USB belleklerimizi takabiliriz. Klavyemin yanında verilen WASD ve 123 tuşlarına ayrıca tuş başlığı getirmesi klavyemize farklı bir hava katıyor.
4af4c5e6767b27e-608x380.jpg

Genel yapısına değinirken aydınlatmasını övmeden durmak istemiyorum. Daha öncede bahsettiğim gibi kullandığım klavyede böyle özellikler yoktu ve geceleri oyun oynarken veya bir şeyler yazarken olukça işimi kolaylaştırıyor. Önemli bir diğer detay da sol alt köşede Windows tuşumuzu F12 tuşu ile kilitleyebiliyor oluşumuz. Kısacası tasarımsal anlamda güçlü ve bir oka dar şık görünüyor.
Performans
Klavye mekanik bir klavye olduğu için üç farklı anahtar seçeneği ile geliyor. Bunlar Cherry MX Blue "Tıklama hissiyatlı, yüksek ses geri bildirimli", Cherry MX Brown "Dokunsal, dengeli ses ve geri bildirim" ve Cherry MX Kırmızı "Lineer, sessiz ve ultra hızlı" olarak üç farklı seçeneği bulunuyor. Ben Cherry MX Kırmızı performansından ve çıkardığı sesten gayet memnun olduğumu söylemeden edemeyeceğim. Klavyenin tasarımı fazlasıyla güçlü durduğunu tasarımına değinirken belirtmiştim. 5 farklı ışık seviyesine sahip olan klavye, ayrıca 6 farklı efektte özelleştirilebilir LED ışık opsiyonu da barındırıyor. Ancak klavyede RGB aydınlatması yok, sadece kırmızı aydınlatmaya sahip.
4d314917b8833f6-2-608x288.jpg

Kullanıcı ara yüzü
Üzerinde ek macro ve multi media tuşu olmadığı gibi, herhangi bir ek yazılımı da bulunmuyor. Tak çalıştır mantığında tasarlanmış. Bu ne kadar dezavantaj olsa da sadelikten yana çok avantajlı bir opsiyon diyebilirim.

Fiyat
Gelelim o malum konuya, zoccoshop.com üzerinden 499₺’ye (İndirimli fiyatı) satın aldım. Piyasa baktığımda 500₺ ile 650₺ arasında seyreden bir fiyatı bulunmakta. Bu da şuan fiyat performans için en uygun durumda olduğunu gösteriyor.

Teknik özellikler
Anahtar:Cherry MX
Tip:Mekanik
Arka ışık:Tek renkli, Kırmızı
Işık efektleri:6 LED modu ve 5 parlaklık seviyesi
Bağlantı tipi:USB 2.0 (2 USB konektörü)
Düz geçişli USB:Evet (yalnızca cep telefonu şarjı)
Sorgulama hızı:1000 Hz
Yanlış tuş algılama önleme:%100 yanlış tuş algılama önleme
Aynı Anda Basılan Tuşları Doğru Algılama:6 tuş / Aynı Anda Basılan Tuşları Doğru Algılama modları
Medya kontrolü:Evet
Oyun Modu:Evet
Tip:Çıkarılabilir, örgülü
Uzunluk:1,8 m
Genişlik:441,65 mm
Derinlik:129,38 mm
Yükseklik:35,59 mm
Ağırlık (Klavye ve kablo ile birlikte):1049 g
Satın almak veya incelemek isteyenler için linki aşağıya bırakıyorum.Kadıköy yakınların daysanız gidip test edebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
HyperX Alloy Fps Red Switch; HyperX Alloy Fps Red Switch Gaming Mekanik Klavye
HyperX'in diğer FPS modellerine ise buradan ulaşabilirsiniz; HyperX Alloy Fps kelimesi için arama sonuçlari « Zoccoshop - Profesyonel Oyuncu Ekipmanları