Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

_X_

Profesör
Elon Musk’ın eşsiz projelerinden biri olan Hyperloop One proje olmaktan öteye geçip artık test aşamasına geçti.

Uzun süredir gerek proje aşaması gerekse prototip üzerinde yapılan çalışmalardan sonra artık Hyperloop One gerçeğe bürünmüş haliyle ilk testini yaptı ve bu süreci başarıyla tamamladı.

500 ile 1.500 Metre arasında değişiklik gösteren özel tünellerde yapılan Hyperloop One testlerinin ilk etabı 500 metrelik bölümde gerçekleşti. Bu özel test tünelinde yapılan denemelerde 500 metrelik mesafeyi 5,3 saniyede katettiği bilgisi geliştiriciler tarafından paylaşıldı.Daha önce buradan paylaştığımız makaleden detaylı olarak ilk etapta hayata geçecek rotalar hakkında bilgiler paylaşmıştık. Bu bilgiler ışığında bakılacak olursa Hyperloop One'ın hız değerlerinin akıl almaz derecede hızlı olması herkesi heyecanlandırırken projede sona gelindiğinde ulaşım alanında mesafelerin açıklanan hız değerleriyle kısalacağını düşündükçe heyecanımız iki kat artacak gibi görünüyor.

Hyperloop One'ın 1.126 kilometre hız değerine ulaşması beklendiği bilgisiyle sizleri test görüntüleriyle başbaşa bırakıyoruz.İyi Seyirler, İyi Forumlar ...


 

Son mesajlar

Üst
stat counter