Huawei P9 vs Galaxy S6 Edge

Bu konuyu okuyanlar

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kamera, batarya, hız olarak hangisi daha iyi sizce? Fiyatları birbirine çok yakın. Veya 2000 lira fiyatı geçmeyecek başka önerileriniz var mı tavsiyelerinizi bekliyorum.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
P9 derim ben. S6 edge batarya yönünden pek iyi bir cihaz değil. Kamerası iyi olabilir fakat p9 kadar değil(dir). Hız konusunda.. Ben kesinlikle p9 diyorum

Tolga casur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
P9 derim ben. S6 edge batarya yönünden pek iyi bir cihaz değil. Kamerası iyi olabilir fakat p9 kadar değil(dir). Hız konusunda.. Ben kesinlikle p9 diyorum
katılıyorum. p9 un kameradaki tek sıkıntısı 4k video çekememe ve OIS özelliğinin olmamasıdır.

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Kamera olarak bence S6 ustun fotoğraf konusunda pek konuşmayacağım fakat video tarafında bariz ustun
Oıs işi bitiriyor. Zaten DxOmark da beni destekliyor sırasıya s6 edgenin fotoğraf ve video puanları 88 ve 84
P9un puanları 84 ve 72
S6 edge focus gece çekimleri konusunda da önde hız konusuda işlemci konusunda pek konuşamayacağım fakat Gpu(ekran kartı oyun oynatan parça ) s6 edge önde
Batarya konusunda P9 önde
Ben ikisinden birini seçeçek olsm sanırım s6 edge seçerdim fakat o fiyat bandında hepsi burada da Sony xperia Xz var mesela bataryası ve işlemcisi daha iyi Ben xz alırdım.

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Video ile pek işim olmaz, önemli olan kamera fakat @Mustafa Kiraz senin dediğin kamera puanlamasında nasıl S6 Edge daha iyi çıkıyor anlamadım P9 Galaxy S7 Edge ile kıyaslanıyor kamera konusunda. Pek gerçekçi gelmedi bana. Yazdan sonra almayı düşünüyorum eğer S7 2000 e falan düşerse onu düşünürüm ama olmadı bu iki modelden biri.[/USER]

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İkinci el Samsung s7 alabilirsin
Yada Lg g5 tr garantili. Yalnız lg de ghost screen kroniği var alıcalsan bunu bilerek almalısın

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
P9
Video ile pek işim olmaz, önemli olan kamera fakat @Mustafa Kiraz senin dediğin kamera puanlamasında nasıl S6 Edge daha iyi çıkıyor anlamadım P9 Galaxy S7 Edge ile kıyaslanıyor kamera konusunda. Pek gerçekçi gelmedi bana. Yazdan sonra almayı düşünüyorum eğer S7 2000 e falan düşerse onu düşünürüm ama olmadı bu iki modelden biri.[/USER]
P9 S7nin tırnağı olamaz kamerada söylenenlere bakma
Su ergenler bu saatten sonra alma xz falan al
Gerçekçi gelmedi dediğin site fotoğrafçılık konusunda üstüne söz söylenmeyen bir site

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugün P9 ve P10 modelini inceledim. Ayriyetten S7 Edge ve Xperia XZ baktım. Arkadaşlar çıplak gözle yanlış görmek imkansız gibi yani kamera sıralaması yapsam 1. P10 2. P9 derim. Ama S7 Edge ile P9 kafa kafaya fakat P9 odaklanması falan çok iyi çok beğendim hatta örnek foto atıyorum. Açık alanda çok daha iyi çekecektir. Özellikle Huawei Nougat ile Emui 5.1 arayüzü süper birşey olmuş ayarlar kısmı İphone gibi sade olmuş aynı zamanda çok akıcı ve stabil. Hoparlör beklediğimden çok daha iyi. Bence kusuruma bakmayın ama bu S7 Edge nin yanına yaklaşamaz lafı falan tamamen fancılık. Donanım olarak biraz daha iyi ama gözle görülür bir performans farkı yok. Dostum sende huawei P9 kullanıyorsun uzun süredir görüşün nedir ve benim yazdıklarıma katılıyor musun, @Bloother

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-04-09-22-03-17.png
    Screenshot_2017-04-09-22-03-17.png
    682.9 KB · Görüntüleme: 531
Son düzenleme:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bugün P9 ve P10 modelini inceledim. Ayriyetten S7 Edge ve Xperia XZ baktım. Arkadaşlar çıplak gözle yanlış görmek imkansız gibi yani kamera sıralaması yapsam 1. P10 2. P9 derim. Ama S7 Edge ile P9 kafa kafaya fakat P9 odaklanması falan çok iyi çok beğendim hatta örnek foto atıyorum. Açık alanda çok daha iyi çekecektir. Özellikle Huawei Nougat ile Emui 5.1 arayüzü süper birşey olmuş ayarlar kısmı İphone gibi sade olmuş aynı zamanda çok akıcı ve stabil. Hoparlör beklediğimden çok daha iyi. Bence kusuruma bakmayın ama bu S7 Edge nin yanına yaklaşamaz lafı falan tamamen fancılık. Donanım olarak biraz daha iyi ama gözle görülür bir performans farkı yok. Dostum sende huawei P9 kullanıyorsun uzun süredir görüşün nedir ve benim yazdıklarıma katılıyor musun, @Bloother
Kesinlikle katılıyorum. Fanatiklere aldırmayınız..

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Benim fanboyluk yaptığım yok Huaweileri düşük ışıkta coşan grenleri ile görün birde hadi ben fanboyum fotoğraf ve video konusunda dünyada otorite DxOmarkda zaten fanboy size göre öyle değil mi sizin ki ancak kendini bilmezlik. Neyse hayırlı olsun ne alirsanız alın. Ama ben p9 önermiyorum. P10 konusunda DxOmark fotoğrafa 88 puan vermiş fakat video konusuna 84 puan vermiş bunuda göz önünde bulundur. Burda fanatik varsa üstümdeki huawei fanatiği arkadaştır.

Son düzenleme:

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Kamera, batarya, hız olarak hangisi daha iyi sizce? Fiyatları birbirine çok yakın. Veya 2000 lira fiyatı geçmeyecek başka önerileriniz var mı tavsiyelerinizi bekliyorum.
Her konuda p9 biraz daha önce batarya ve kamera da bariz önde.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Test programlarının, test sitelerinin sonuçlarına göre yorum yapanları kaale bile almıyorum.. Dünyaca ünlüymüş de, profesyonelmiş de.. Geçiniz.. Gözüm var, aklım var.. Kendim test ederim, kendim yorumlarım.. Aldığı puan beni zerrece ilgilendirmez. Teoride değil, pratikte önemlidir sonucu..

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Note 5 kullanan biri olarak p9 öneriyorum. Yani batarya konusunda cok daha ustun kameralar kafa kafaya s6 bazı noktalarda önde. Islemci konusunda iste mate 9 bir tık geride exynostan ancak bu gunluk kullanımda aham saham farklar yapmaz. Fakat batarya yapar. Iki cihazda seni uzmez batarya diyorsan mate 9
kamera diyorsan s6.

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@cengover05 Dostum kamera konusunda nasıl S6 daha iyi saçma geldi. Yanlış biliyorsun, P9 kamera konusunda S7 ile kıyaslanıyor. Gece çekimi S7 daha iyi diyafram falan ama gündüz çekiminde hemen hemen S7 ile P9 denk gibi hatta odaklama konusunda P9 daha iyi. Abarttın biraz S6 yı.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
@cengover05 Dostum kamera konusunda nasıl S6 daha iyi saçma geldi. Yanlış biliyorsun, P9 kamera konusunda S7 ile kıyaslanıyor. Gece çekimi S7 daha iyi diyafram falan ama gündüz çekiminde hemen hemen S7 ile P9 denk gibi hatta odaklama konusunda P9 daha iyi. Abarttın biraz S6 yı.
karistirdim galiba kamera olayini dogru p9 gecen sene telefonuydu. kamera konusunda da ikisi tatmin eder p9 daha onde diyerek duzeltiyorum pardon

Son mesajlar