Huawei P10 Plus mı Iphone 7 Plus mı

ozgun7

Doçent
21 Temmuz 2016
602
107
43
28
En az bi 2 sene kullanayım diyorum. Bu aralar sosyal medyayı aktif kullanmaya başladım resim çekme işini de dikkate alacağım bu yüzden. Iphone 7 plus alırsam yurt dışı kayıtsız alacagım 2700 tl ye sıfır. P10 plus alirsam ithalatcı garantili alacağım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
P10 Plus 128 GB al. Hem onda 6GB Ram var. Biraz ısınma dışında pek bir sorunu yok. Batarya noktasında iyi fakat kirin 960 TDP değerleri yüksek olduğundan dolayı bataryayı ağır yük altında biraz fazla yiyor sanırım. Sen bu aralıkta ne yapardın dersen TR garantili Samsung Galaxy S7 Edge alırdım.

ozgun7

Doçent
21 Temmuz 2016
602
107
43
28
P10 Plus 128 GB al. Hem onda 6GB Ram var. Biraz ısınma dışında pek bir sorunu yok. Batarya noktasında iyi fakat kirin 960 TDP değerleri yüksek olduğundan dolayı bataryayı ağır yük altında biraz fazla yiyor sanırım. Sen bu aralıkta ne yapardın dersen TR garantili Samsung Galaxy S7 Edge alırdım.

Başkan s7 edge şu an elimde var da 1 senede home tuşu tanınmayacak hale geldi. Şarjı da çabuk gidiyor 1 günü cıkarmıyor şu an. Arka kapağı da çatladı zaten.

Durmuşkandemir

Profesör
19 Mart 2017
3,942
1,098
293
33
En az bi 2 sene kullanayım diyorum. Bu aralar sosyal medyayı aktif kullanmaya başladım resim çekme işini de dikkate alacağım bu yüzden. Iphone 7 plus alırsam yurt dışı kayıtsız alacagım 2700 tl ye sıfır. P10 plus alirsam ithalatcı garantili alacağım.
Kayıt işini yaparım dersen 7 Plus güzel seçim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Başkan s7 edge şu an elimde var da 1 senede home tuşu tanınmayacak hale geldi. Şarjı da çabuk gidiyor 1 günü cıkarmıyor şu an. Arka kapağı da çatladı zaten.
İyi şey etmişin. XZ Premium'a ne dersin ? TR garantili 3300-3400 yine S8 var 3300'e

ozgun7

Doçent
21 Temmuz 2016
602
107
43
28
Kayıt işini yaparım dersen 7 Plus güzel seçim
Pasaport var kayitta sikinti yok. Neden güzel seçim?
--- Gönderi Güncellendi ---
İyi şey etmişin. XZ Premium'a ne dersin ? TR garantili 3300-3400 yine S8 var 3300'e
XZ nin hatta genellikle sony nin çerçevesi hiç hoşuma gitmiyor. Iphone da da cerceve var da artisi da çok, seri yani isinmaz bir de sony kadar. Samsung bilmiyorum elimdeki s7 edge den dolayı ön yargım var su an.

M

Murat Burç

SDN Okuru

XZ nin hatta genellikle sony nin çerçevesi hiç hoşuma gitmiyor. Iphone da da cerceve var da artisi da çok, seri yani isinmaz bir de sony kadar. Samsung bilmiyorum elimdeki s7 edge den dolayı ön yargım var su an.
XZ Premiumda ki işlemciyi SONY kendisi istese de ısıtamaz öyle diyeyim. iPhone artısı var diyorsun da XZ Premium'un artısı 7 Plusdan kat kat fazladır.

ozgun7

Doçent
21 Temmuz 2016
602
107
43
28
XZ Premiumda ki işlemciyi SONY kendisi istese de ısıtamaz öyle diyeyim. iPhone artısı var diyorsun da XZ Premium'un artısı 7 Plusdan kat kat fazladır.
Daha once sony de kullandim o telefonu sogutmak icin çeşme altinda tuttugumu hatirliyorum almam ben sony den telefon.

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZ nin hatta genellikle sony nin çerçevesi hiç hoşuma gitmiyor. Iphone da da cerceve var da artisi da çok seri yani isinmaz bir de sony kadar. Samsung bilmiyorum elimdeki s7 edge den dolayı ön yargım var su an.

Daha once sony de kullandim o telefonu sogutmak icin çeşme altinda tuttugumu hatirliyorum almam ben sony den telefon.
Hangi SONY cihazı kullandın ?
iPhone 6 ve 5S sabit 35 derecede çalışıyordu sanki SDN'nin yaptığı bir testte iPhone 6 49 derece iken Note 4 37-40 derecelerde geziniyordu.
Ben şöyle diyeyim XZ Premium'da Samsung fabrikasından çıkan dünyanın ilk 10 nm sürecinde üretilen iki işlemciden biri olan Snapdragon 835'i kullanıyor ve bu SD835'i ısıtmak biraz zor. Gönül rahatlığı ile alabilirsin. 10 NM falan diyoruz ya bu 10NM dediğimiz üretim geometrisine daha intel veya AMD ulaşamadı ikisi de 14 NM üretim geometrisinde ilerliyor şuan.
Isınma noktasında sana P10 Plus'da ısınma yaşatacak emin ol suyun altına tutmayacaksın o kadar değil ama ısınacak. (Zaten P10 Plus'un suya dayanıklılığı yok.)

ozgun7

Doçent
21 Temmuz 2016
602
107
43
28
Hangi SONY cihazı kullandın ?
iPhone 6 ve 5S sabit 35 derecede çalışıyordu sanki SDN'nin yaptığı bir testte iPhone 6 49 derece iken Note 4 37-40 derecelerde geziniyordu.
Ben şöyle diyeyim XZ Premium'da Samsung fabrikasından çıkan dünyanın ilk 10 nm sürecinde üretilen iki işlemciden biri olan Snapdragon 835'i kullanıyor ve bu SD835'i ısıtmak biraz zor. Gönül rahatlığı ile alabilirsin. 10 NM falan diyoruz ya bu 10NM dediğimiz üretim geometrisine daha intel veya AMD ulaşamadı ikisi de 14 NM üretim geometrisinde ilerliyor şuan.
Isınma noktasında sana P10 Plus'da ısınma yaşatacak emin ol suyun altına tutmayacaksın o kadar değil ama ısınacak. (Zaten P10 Plus'un suya dayanıklılığı yok.)
Z2 aldim ilk ciktigi zamanlarda. E çerçeveyi ne yapacaz başkan. Altta üstte parmak kadar çerceve olmasını geçtim orda tuş ta yok ayriyetten içerde bir de sanal tuş olacak. O kadar darlık bunalıma sokar beni.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Z2 aldim ilk ciktigi zamanlarda. E çerçeveyi ne yapacaz başkan. Altta üstte parmak kadar çerceve olmasını geçtim orda tuş ta yok ayriyetten içerde bir de sanal tuş olacak. O kadar darlık bunalıma sokar beni.
7 Plus 67.7
XZ Premium ise 68.4
Evet tuş meselesi var tabi ama XZ Premium da daha iyi ekrana ve daha iyi kameraya sahip mesela.

Durmuşkandemir

Profesör
19 Mart 2017
3,942
1,098
293
33

Güzel telefon özellikle kamerasını çok güzel bence android alıp uğraşmaktansa ıos al kafan rahat kullan 2.el piyasası iyi yazılım deste gayet başarılı ve dünyanın en çok satılan telefon markalarından birtanesi

ozgun7

Doçent
21 Temmuz 2016
602
107
43
28
7 Plus 67.7
XZ Premium ise 68.4
Evet tuş meselesi var tabi ama XZ Premium da daha iyi ekrana ve daha iyi kameraya sahip mesela.
Içime sinmiyor başkan. Tasarimini falan sevmiyorum çercevesi daha az olsa ve ya tuşları orda olsa o telefonu alırdım. Bakınca bile beni bi daraltıyor :D

Durmuşkandemir

Profesör
19 Mart 2017
3,942
1,098
293
33
Herkesin fikrine saygım sonsuz ama benim düşüncem bu yönden yıllardır ıos kullanıyorum bir kere yarı yolda bırakmadı beğenim şu çıkan amiral gemilerin den yana olsa da sanırım ileride yine ıos la yoluma devam ederim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Içime sinmiyor başkan. Tasarimini falan sevmiyorum çercevesi daha az olsa ve ya tuşları orda olsa o telefonu alırdım. Bakınca bile beni bi daraltıyor :D
7 Plus alma da ne alırsan al diyeceğim gidip de LG G6 falan alma.
Alırsın 7 plus 3.5 saatte şarj olur onu mu istiyorsun yahu ? Dar açılı düşük ışık performansı çöp ön kamerası , arka kameranın düşük ışık performansı da o kadar iyi değil.

P10 Plus iyi hoşta ben Huawei'ye pek ısınamadım.
Ya S8 al ya XZ Premium veya hatta git HTC U11 al diyeceğim fakat pahalı o yav.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şunu al geç 7 plus felan hikaye o kadar net. Htc U11 128 Gb - n11.com
Benide zaten iphone 7 plus a yonelten en buyuk etken iphone kullanan cogu kisinin telefonu uzun sureler rahat kullanabilmeleri. Bir de piyasasi androidler gibi dusmuyor hemen.

Ya onuda 3 bine bulurum baglanti cok isvicreden getirtirim ederim de beni uzun sure goturur mu bilmiyorum htc one m8 de kullandim o da 1 sene sonra çöktü ekranda sarı leke ve batarya 20 ye yaklastiginda kapanmalar çökmeler baslamisti.
Sen telefonları bu hale getiriyorsan senin eline 7 plus da dayanmaz

Berkay Gündüz

Öğrenci
14 Haziran 2017
58
6
8
44
Ben P10 Plus'ı sevmiyorum onun yerine P10 al derim. İphone 7 Plus da çok önermem. Htc U11, S8 veya XZ Premium al derim . Ya da ithalatçı garantili P10 al bir iki sene sonra yeni çıkan telefonları alırsın. Telefonu hor kullanmana bakarak da bence sevmesen de XZ Premium al.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Taş gibi canım kalas desek daha doğru olur tel. Ne zaman dolacak şarjı diye başında beklersin. 3.5 saatte dolan telefona o paralar verilmez. Tekrar söylüyorum VERİLMEZ.
Kamera performanslarını da biliyoruz zaten boş telefon 7 Plus.

M

Murat Burç

SDN Okuru
upload_2017-7-29_20-30-5.png

Sen bu Apple'yi kötüleyeni takma :)) İos yarı yolda bırakmaz 3-4 yıl sıkıntısız hızlı bir telefonun olur.
Yahu yalan mı ?
3.5 saatte dolmuyor mu ?
ön kamerası dar açılı ve düşük ışık performansı rezalet değil mi ?
Arka kamerası nerdeyse tüm android amiral gemilerinden daha geride değil mi ?
Yalan kattığım bir yeri söylesene ?

ozgun7

Doçent
21 Temmuz 2016
602
107
43
28
Ben P10 Plus'ı sevmiyorum onun yerine P10 al derim. İphone 7 Plus da çok önermem. Htc U11, S8 veya XZ Premium al derim . Ya da ithalatçı garantili P10 al bir iki sene sonra yeni çıkan telefonları alırsın. Telefonu hor kullanmana bakarak da bence sevmesen de XZ Premium al.
Neden p10 plus sevmiyorsun daha iyi degil mi p10 dan?

Berkay Gündüz

Öğrenci
14 Haziran 2017
58
6
8
44
Ya hor kullanmiyorum :D p10 plus daha iyi degil mi neden p10 ki tavsiyen?
Şöyle ki Plus daha yetenekli, 6 gb ram 128 gm dahili depolama 5.5 inç 2k ekran kamra vb. ama aynı donanımı kullanıyor, dolayısıyla sınırları zorluyor ve ısınma gibi problemler oluşuyor. Haa şu da var eğer önemli değilse senin için öneririm ama ben şahsen çok sevmiyorum.

17 Ekim 2016
1,104
258
263
29
Değil telefonu kullanan benim kamerası güzel sadece şarjı yavaş doluyor diye telefonu gömemezsin eğer ki alırsa hız ve performans kaybı olmadan 3-4 yıl kullanır parasıyla da rezil olmamış olur.
Ekli dosyayı görüntüle 25939

Yahu yalan mı ?
3.5 saatte dolmuyor mu ?
ön kamerası dar açılı ve düşük ışık performansı rezalet değil mi ?
Arka kamerası nerdeyse tüm android amiral gemilerinden daha geride değil mi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Değil telefonu kullanan benim kamerası güzel sadece şarjı yavaş doluyor diye telefonu gömemezsin eğer ki alırsa hız ve performans kaybı olmadan 3-4 yıl kullanır parasıyla da rezil olmamış olur.
Kamerası güzel mi ? Diğerlerine göre güzel değil ama senin güzel demenle kamera güzel olmuyor diğerlerine göre konumu onun güzelliğine karar vermemizi sağlıyor.