Huawei p10 lite TWRP recovery_ramdisk e flashlanamıyor

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Telefonumda zaten recoverey disk e kurulamıyordu Twrp kullanmam gerektiğinde her zaman pc ye ihtiyacım oluyordu sonra bu telefon bozuldu tamire gitti, hata aynen şu şekildeydi Twrp "E: Error parsing XML file" hatası P10 lite
Geldiğinde ise orjinal sistem yerine geliştirici sistemi yüklendi (generic_a15) yazıyor model numarası olarak ve parmak izi bu sistemde çalışmıyor, ve Twrp hiçbir şekilde yüklenmiyor veya en azından ben yükleyemiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. @darkstar @AdminisTraktör

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Telefonumda zaten recoverey disk e kurulamıyordu Twrp kullanmam gerektiğinde her zaman pc ye ihtiyacım oluyordu sonra bu telefon bozuldu tamire gitti, hata aynen şu şekildeydi Twrp "E: Error parsing XML file" hatası P10 lite
Geldiğinde ise orjinal sistem yerine geliştirici sistemi yüklendi (generic_a15) yazıyor model numarası olarak ve parmak izi bu sistemde çalışmıyor, ve Twrp hiçbir şekilde yüklenmiyor veya en azından ben yükleyemiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. @darkstar @AdminisTraktör
Bu telefonla hiç uğraşmadım ama Huawei cihazlarda bootloader kilidi var sizinki açık mı? Bootloader kilidi açık olmadan TWRP işlem yapamaz.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Valla bu hata TWRP sifrelenmiş olan flash'ı (nand) çözemediği için olur.

Elinizde ROM varsa ya twrp üzerinden ya da fastboot ile yazdırmanız gerekir.
TWRP'de yazdırmadan önce swipe yapmanız gerekir ( Dalvik+Cache+System+Data) yoksa yazamaz. Fastboot zaten kendisi halleder.

Unutmamanız gereken cihazdaki veriler kaybolacak.

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Valla bu hata TWRP sifrelenmiş olan flash'ı (nand) çözemediği için olur.

Elinizde ROM varsa ya twrp üzerinden ya da fastboot ile yazdırmanız gerekir.
TWRP'de yazdırmadan önce swipe yapmanız gerekir ( Dalvik+Cache+System+Data) yoksa yazamaz. Fastboot zaten kendisi halleder.

Unutmamanız gereken cihazdaki veriler kaybolacak.
Sorun Twrp nin kurulamamasıydı, fastboot ile rom yazdırnak aklıma gelmemişti, bunu deniyeceğim.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Sorun Twrp nin kurulamamasıydı, fastboot ile rom yazdırnak aklıma gelmemişti, bunu deniyeceğim.
twrp yi kurmanız gerekmez cihazı fastboot olarak açtıktan sonra
fastboot boot twrp-xxx.img komutu ile TWRP'yi çalıştırabilirsiniz. sonra da swipe + yeni romu flashlayabilirsiniz. twrp-xxx.img sizin cihazınıza uygun olan recovery image i olacak