Huawei MatePad Pro

Bu konuyu okuyanlar

Önder Umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Huawei MatePad Pro sipariş vermiştim.Bugün elime ulaştı.Elime ulaştığında tabletin kurulumunu yapıp şarjını bitirdim ve şarja taktım ara sıra kontrol ettim ve yavaş şarj olduğunu fark ettim.Google da neden olduğunu araştırdım ve çıkan sonuçlara göre tableti kullanmadan veya şarjını bitirmeden şarja takmanız lazımmış.Tablet yaklaşık 6 saatte %100 şarja ulaştı.Bu olay düzelir mi ? Düzelmesi için ne yapmam lazım.Yoksa tablet ilk defa şarj olduğu için mi böyle yavaş şarj oldu.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
20W adaptör ile mi şarj ediyorsunuz ?

Önder Umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet.Kutusundan çıkan şarj makinesi.

Önder Umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
20W hızlı şarj makinesi değil galiba kutusundan çıkan.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Huawei MatePad Pro sipariş vermiştim.Bugün elime ulaştı.Elime ulaştığında tabletin kurulumunu yapıp şarjını bitirdim ve şarja taktım ara sıra kontrol ettim ve yavaş şarj olduğunu fark ettim.Google da neden olduğunu araştırdım ve çıkan sonuçlara göre tableti kullanmadan veya şarjını bitirmeden şarja takmanız lazımmış.Tablet yaklaşık 6 saatte %100 şarja ulaştı.Bu olay düzelir mi ? Düzelmesi için ne yapmam lazım.Yoksa tablet ilk defa şarj olduğu için mi böyle yavaş şarj oldu.
Yavaş dolması ne zaman oluyor? %90 ile %100 arasında ise gayet normal bir şey.

Önder Umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bide şarjı yavaş doluyor tablet elime ulaştığında saat 10.26 10.40 gibi tableti açtım ve kulanmaya başladım.Şarjı saat 17.00 civarı bitti.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yavaş dolması ne zaman oluyor? %90 ile %100 arasında ise gayet normal bir şey.
Yani genel anlamda yavaş doluyor.%90-%100 arası değil

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yani genel anlamda yavaş doluyor.%90-%100 arası değil
O zaman bana anormal gibi geldi. Ama senin dediğin yeni aldığın için de olabilir. Bundan dolayı 3 hafta-1 ay gibi kullan,sonra da sonucun değişip değişmediğine bak. Hala ilk aldığın gibi aşırı yavaş şarj ediyorsa Huawei ile görüş derim. Ben olsam öyle yapardım.

Önder Umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Google da okuduğumda biri tableti 8-9 kere şarj ettiğinde bataryanın tam tamına dengelendiğini yanı düzeldiğini yazmış.

Önder Umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İşte bir süre kullanıp sonra kararını ver. Belki de batarya daha dengelenmemiştir.
Bende öyle yapmayı düşünüyorum.

Bide şarj kablosunun ucu şarj adaptörüne tam girmiyor.Bilmiyorum tam girmemesimi lazım yoksa hatalı mı?

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sanırım benim ipad adaptörüm de öyle. Çok ama çok az bir çıkıntı var. Tam girmemiş gibi görünüyor ama şarj ediyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Bir kaç kez şarj ettiğinizden sonra hala yavaş şarj oluyorsa Huawei ile görüşün derim.

Önder Umut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Galiba neden yavaş olduğunu anladım şarj kablosunun usb yerini tam tamına şarj adaptörüne giriyormuş ben ama dikkatli yapmak lazım çok sert bastırınca kırılabilir.Bende ucunda takılı olduğu için büyük ihtimalle yavaş oldu şarj yardımlarınız için teşekkürler yinede.

Sanırım benim ipad adaptörüm de öyle. Çok ama çok az bir çıkıntı var. Tam girmemiş gibi görünüyor ama şarj ediyor.
Sende hafif bastırarak şarj kablosunu şarj adaptörüne tam tamına sokmaya çalış.

Tabletin bataryasında sıkıntı fln yokmuş.Bide hızlı şarj makinesiymiş.Sadece şarj kablosunun çok az bir şeyi girdiği ve hafif dokunsam bile şarj adaptörüne giren usb çıkışı sallandığı için şarj makinesi asıl gücünü kullanamıyormuş.kullanamıyormuş.Saat 20.40 gibi şarja taktım ve şarjı %19 du da demin 21.30 gibi baktım ve şarjı %70 'di.

Benim tavsiyem bi cihaz aldıysanın şarj adaptörüne giren kabloyu sonuna kadar giriyor mu diye kontrol edin.Çok şükür fark ettim bi sıkıntı olmadığını anladım.

Son düzenleme:

Son mesajlar