Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Huawei’nin 16 Ekim’de Londra’da düzenlediği etkinlikle tanıtılan Huawei Mate 20 ailesinin en dikkat çeken modellerinden Huawei Mate 20 Pro'nun özelliklerini, kullanıcı deneyimlerini ve fiyatı olmak üzere aradığınız tüm soruların cevabını bu konuda bulabilirsiniz.

Ekran Ve Tasarım:

Ön camı kıvrımlı yapıda olarak tasarlanmış. Gösterişli tasarıma sahip olan bu cihaz, 6.39 inç büyüklüğünde, 87.85 % ekran kasa oranında 157.8 mm boy ve 72.3 mm en ölçülerinde. Huawei Mate 20 Pro, 8.6 mm kalınlığa ve 189 gr ağırlığa sahip.

Ayrıca bu cihazda 3120 x 1440 piksellik çözünürlüğe 538 PPI piksel aralığına, OLED panele 18,5 : 9’luk en boy oranına ve HDR ekran desteğine yer verilmiş.
5 farklı renk seçeceğiyle gelecek olan Mate 20 Pro, kullanıcılara Pink Gold, Midnight Blue, Emerald Green, P20 Pro’dan da hatırladığımız Twilight ve Black seçeneklerini sunacak.

Kamera:

Telefonun ortasına simetrik olarak konan 3 kameranın görev dağılımı ise: geniş açı, ultra geniş açı ve telefoto lensleri olarak belirlenmiş.

Geniş açılı ana kamera 40 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram değerine sahip. Ultra geniş açılı 2. Kamera ise 20 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyafram değerine sahip. 8 Megapiksellik telefoto lens ise f/2.4 diyafram değerine sahip.

Geniş açılı lens ile beraber 3x ve 5x kayıpsız yakınlaştırmayla beraber, 0.6x’lik geniş açılı fotoğraflar çekebiliyoruz.

2.5 cm’den makro fotoğraflar çekebilmemize olanak sağlayan Huawei Mate 20 Pro, ayrıca makro çekilen fotoğrafa yakınlaştırma imkanı da sunuyor. Ekranda örnekten görebileceğiniz gibi kalite de oldukça başarılı.

Yapay zeka 2.0 ile beraber 500’den fazla ön tanımlı senaryonun yer aldığı Mate 20 Pro, özellikle video tarafında yapay zeka ile beraber farklı özellikleri kullanıcılara sunuyor.

8 Megapiksel değerinde ve f2.4 diyafram değerine sahip Telefoto lenste yer alan OIS ile beraber sarsıntıların da önüne geçen Mate 20 Pro, yapay zeka ile beraber videoları işleme ve efekt ekleme konusunda da iddialı.

Video modları arasında Full HD 60 FPS ve 4K 30 FPS yer alıyor. Beklenenin aksine 4K 60 FPS desteği Mate 20 Pro’da yer almıyor.

İşlemci, Depolama Ve İşletim Sistemi:

Mali G76 dahili grafik birimine sahip olan Huawei Mate 20 Pro, 6 GB RAM ve 128 GB dahili hafızaya sahip. Ayrıca yeni hafıza kartı çeşidi olan Nano SD kart desteğiyle hafızayı artırabileceksiniz. Not olarak hatırlatalım, eski microSD kartlar, bu modele olmayacak.

Huawei’ye göre Kirin 980 işlemcisi yüzde 20 daha yüksek performans, yüzde 40 ise daha düşük güç tüketimi sunuyor. Ayrıca dahili grafik işlemcisinin artan performansı ise yüzde 40 civarında.

Yeni Kirin 980 işlemcisinin içerisindeki en büyük değişimlerin başında ise geliştirilen yapay zeka birimi geliyor. Kirin 970’deki tek yapay zeka ünitesi, Kirin 980’de çift birim olarak karşımıza çıkıyor. Bu da performansı yapay zeka performansını yüzde 134 artırıyor, AI güç tüketimini ise yüzde 88 azaltıyor.

Yeni yapay zeka birimi saniyede 4500 görüntüyü işleyebiliyor. Bu da özellikle kamera deneyimine yansıyor.
Huawei Mate 20 Pro lansmanında öne çıkarılan birkaç diğer detay da Android 9 pie versiyonu ve firmanın yeni arayüzü EMUI 9.0 oldu. Sadeleştirilen ve ikon sayısı azaltılan arabirim, artık daha kolay, interaktif ve pratik.

Bağlantı ve Pil:

Tasarımda bir diğer ilginç detay ise dahili çift hoparlöre sahip olan Mate 20 Pro’nun 2. Hoparlörünün yeri. Huawei yetkililerinin söylediklerine ve deneyimlerimize göre USB Type C bağlantısının olduğu yer, hoparlör ızgarası olarak kullanılıyor.
Ayrıca Mate 20 Pro'da 4200 mAh pil kapasitesine yer verilmiş.

Daha önceki Mate 10 Pro ve P20 Pro modellerinde olmayan kablosuz şarj özelliği, dünyada bir ilk ile beraber Mate 20 Pro’da yer alıyor. 15 Watt değerinde Qi hızlı kablosuz şarj özelliği Mate 20 Pro’da ilk defa kullanılıyor.

Kablosuz şarj ile beraber bir diğer gelen yenilik ise Wireless Reverse şarj. Kablosuz ters şarj anlamına gelen bu özellik, bir tane Mate 20 Pro’nun, diğerini ya da başka bir kablosuz şarj destekli aksesuarı şarj etmesi anlamına geliyor. Bu özelliğin açık olduğu bir Mate 20 Pro’nun arkasına bir başka Mate 20 Pro’yu ters olarak temas ettirdiğinizde, kablosuz ters şarj özelliği aktif oluyor.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S9 plus la xs max ı birleştirmişler mate 20 pro olmuş,önden bakınca öyle gözüküyor ama telefon güzel

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
S9 plus la xs max ı birleştirmişler mate 20 pro olmuş,önden bakınca öyle gözüküyor ama telefon güzel
Şuan iki eksiği var onlarda Videoda OIS'ın düzgün çalışamaması ve 4K 60 FPS kayıt yapamaması.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
P20 pro da eksik olan her şey var bu cihazda. Huawei her şeyi buraya saklamış. P20 pro aldığıma pişman ettirdiler beni bu telefonu kullanamamak hep içimde ukde kalacak.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
P20 pro da eksik olan her şey var bu cihazda. Huawei her şeyi buraya saklamış. P20 pro aldığıma pişman ettirdiler beni bu telefonu kullanamamak hep içimde ukde kalacak.
Genelde Üst seviye P serileri en üst düzey donanım ve özelliklere sahip olmuyor. Geçen senenin amiralini süsleyip satışa sunuyorlar.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Genelde Üst seviye P serileri en üst düzey donanım ve özelliklere sahip olmuyor. Geçen senenin amiralini süsleyip satışa sunuyorlar.
Ben Mate serisinde bu kadar ileri gideceklerini düşünmemiştim. Hem tasarım hem inovasyon anlamında çok şey katmışlar üstüne. P20 serisinde en azından 2K ekran ve kablosuz şarj olmalıydı bence

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ben Mate serisinde bu kadar ileri gideceklerini düşünmemiştim. Hem tasarım hem inovasyon anlamında çok şey katmışlar üstüne. P20 serisinde en azından 2K ekran ve kablosuz şarj olmalıydı bence
Yinede elinizdeki cihaz çok kötü değil.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Şuan iki eksiği var onlarda Videoda OIS'ın düzgün çalışamaması ve 4K 60 FPS kayıt yapamaması.
Videoda note 9 dan çok pis tokat yiyecek,ikisiylede güzel fotoğraflar çekilebilir ama mate 20 proyla note 9 da çektiğin videoyu çekemezsin o yüzden video diyip geçmemek lazım

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Videoda note 9 dan çok pis tokat yiyecek,ikisiylede güzel fotoğraflar çekilebilir ama mate 20 proyla note 9 da çektiğin videoyu çekemezsin o yüzden video diyip geçmemek lazım
Zaten video kaydında OIS çalışamadıktan sonra giriş seviyesi cihazların kamera performansından gram farkı kalmıyor. :)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Zaten video kaydında OIS çalışamadıktan sonra giriş seviyesi cihazların kamera performansından gram farkı kalmıyor. :)
Bende ondan bahsediyorum,millet oooo adamlar yapmış kusursuz kamera, note 9 u şöyle gömer böyle deşer demeye başladı, lafım onlara

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Güzel olmuşda tr fiyatını haketmez

M

Murat Burç

SDN Okuru
Boş cihaz. Geç. 800-1000 Euro veriyorum 4K 60 FPS yok 4K 30u hala yeterli değil.

1000 Euro istiyorsun 7 nm diyorsun GPU anca 845 ayarında
S10 kaça gelecek 1500euroya mı? Daha iyi ekran daha iyi video , daha iyi işlemci 1000 euro
Mate 20 proymuş, anca kıro olur bundan

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Video dışında şimdilik eksisi gözükmüyor. Fiyat yüksek katılıyorum ama alacak olan yine alacak.
Gpu tarafında ise arm tarafının en son çıkarttığı sürümü kullanmışlar daha ne yaksınlar. Umarım Huawei samsung gibi gpu tarafını özelleştirmeyi öğrenir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Video dışında şimdilik eksisi gözükmüyor. Fiyat yüksek katılıyorum ama alacak olan yine alacak.
Gpu tarafında ise arm tarafının en son çıkarttığı sürümü kullanmışlar daha ne yaksınlar. Umarım Huawei samsung gibi gpu tarafını özelleştirmeyi öğrenir.
Arm tarafının en son sürümü ama eksik. Samsung S10 aynı gpu ile gelecek fakat 2 kat çekirdek ile. Fark da bariz olacak haliyle. Huawei niye daha çok çekirdekli daha güçlü gpu koymamış?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Cpu, benchmark testlerinde aldığı puanlara yakın gündelik performans sergilemiyor misal. :)

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Cpu, benchmark testlerinde aldığı puanlara yakın gündelik performans sergilemiyor misal. :)
Bunun böyle olup olmadığını gerçek testler çıkınca göreceğiz. Şuan için öyle testler çıkmadığı için bunu söylemek erken. Ayrıca ayarlara yüksek güç modu gelmiş buda demek oluyor ki var olan testlerin çoğu o kapalı iken geliyor yada editörler baştan savma iş yapıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arm tarafının en son sürümü ama eksik. Samsung S10 aynı gpu ile gelecek fakat 2 kat çekirdek ile. Fark da bariz olacak haliyle. Huawei niye daha çok çekirdekli daha güçlü gpu koymamış?
Yani rakibi olan note 9 modelinden güçlü ve minimum 4 ay sonra Samsung firmasının cevap ürünü gelecek. En azından 15 çekirdekli gelmesi gerekiyordu bunda hem fikirim.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bunun böyle olup olmadığını gerçek testler çıkınca göreceğiz. Şuan için öyle testler çıkmadığı için bunu söylemek erken. Ayrıca ayarlara yüksek güç modu gelmiş buda demek oluyor ki var olan testlerin çoğu o kapalı iken geliyor yada editörler baştan savma iş yapıyor.

Yani rakibi olan note 9 modelinden güçlü ve minimum 4 ay sonra Samsung firmasının cevap ürünü gelecek. En azından 15 çekirdekli gelmesi gerekiyordu bunda hem fikirim.

Donanım haber'in "Huawei Telefonlar Performans Hilesi Yapıyor" adlı YouTube'da videosu var. Orada kimliği değiştirilen benchmark uygulaması ile karşılaştırma yaptılar. Sonuçlar yarı yarıya çıktı.
Mate 20 Pro'da da farklı bir durum beklemek saçmalık olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Üstün olduğunu kim söylüyor? Neye göre söylüyor?
Mate 20 Pro ve Kirin 980 ikisi de birer balon.
Mi8in eenin 845 ile muhtemel optimizasyon vb. Sıkıntılar yüzünden cuvallamasi dışında 845li ve 9810lu cihazlar gpu olarak dövüyor veya kafa kafaya gidiyor. Ozellikle XZ2 Premium onun yanında OnePlus 6 ve G7 listede terör estirmis. Xs Max bildiğimiz gibi A12 ile herkesin önünde.
855 ve 9820 geldiğinde A12 seviyesinde gelecek ve 1050 Euro'luk cop mate 20 Pro'ya daha ağır dayak atacak bu kadar basit.
Screenshot_20181023-124522.jpg
Screenshot_20181023-124351.jpg
Screenshot_20181023-124340.jpg
Screenshot_20181023-124411.jpg

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Donanım haber'in "Huawei Telefonlar Performans Hilesi Yapıyor" adlı YouTube'da videosu var. Orada kimliği değiştirilen benchmark uygulaması ile karşılaştırma yaptılar. Sonuçlar yarı yarıya çıktı.
Mate 20 Pro'da da farklı bir durum beklemek saçmalık olur.
Bende ondan bahsediyorum mate 20 pro modelinde ayarlara seçenek koymuşlar o hile diye adlandırılan olayı bir özellik olarak sunmuşlar isteğe bağlı açıp kapatabiliyorsun. O modu açtığında yükseliş oluyormuş. Benim bahsettiğim nokta burası işini baştan savma yapanlar bu detayı bile belirtmiyor incelemelerde.

Üstün olduğunu kim söylüyor? Neye göre söylüyor?
Mate 20 Pro ve Kirin 980 ikisi de birer balon.
Mi8in eenin 845 ile muhtemel optimizasyon vb. Sıkıntılar yüzünden cuvallamasi dışında 845li ve 9810lu cihazlar gpu olarak dövüyor veya kafa kafaya gidiyor. Ozellikle XZ2 Premium onun yanında OnePlus 6 ve G7 listede terör estirmis. Xs Max bildiğimiz gibi A12 ile herkesin önünde.
855 ve 9820 geldiğinde A12 seviyesinde gelecek ve 1050 Euro'luk cop mate 20 Pro'ya daha ağır dayak atacak bu kadar basit.
Ekli dosyayı görüntüle 52609Ekli dosyayı görüntüle 52610Ekli dosyayı görüntüle 52611Ekli dosyayı görüntüle 52612
Ben baktığım yerin kalitesine güveniyorum o yüzden linkini koyacağım. Gsmarena gibi doğruluğunu ve kalitesini kanıtlamış siteye göre üstün. Onlarda mükemmel demiyor ama iyi durumda olduğunu kabul ediyor. Tabi size göre asıl işi notebook olan ve 30000 lik ufak kanalda karışık anlaşılması zor ne haliyle doğru bilgi sunuyor olabilir. Bana güven veren bir yer değil.
https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_pro_hands_on-review-1839p5.php
Ekli dosyayı görüntüle 52617

Tabi daha detaylı testleri gerçek incelemede sunarlar malum bu kadar kısa sürede inceleme adı altında içerik paylaşan ya karalıyordur yada övüyordur. One plus firması hilesi ortaya çıkan oppo firmasının kardeşi sonuç olarak onun sonuçlarına güvenmiyorum. Lg ise hatasız cihaz üretmeyi başarsın önce. Gsmarena'da 53 aldığı testte sizin attığınız yer 29 demiş bu işte bir terslik var. Cihaz çıktıktan 1 gün sonra gelen inceleme ya karalamadır yada övgüdür. Burada övgü görmüyorum karalamada demiyorum büyük yayınların temelleri dolu testleri bunu gösterecektir.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bende ondan bahsediyorum mate 20 pro modelinde ayarlara seçenek koymuşlar o hile diye adlandırılan olayı bir özellik olarak sunmuşlar isteğe bağlı açıp kapatabiliyorsun. O modu açtığında yükseliş oluyormuş. Benim bahsettiğim nokta burası işini baştan savma yapanlar bu detayı bile belirtmiyor incelemelerde.

Ben baktığım yerin kalitesine güveniyorum o yüzden linkini koyacağım. Gsmarena gibi doğruluğunu ve kalitesini kanıtlamış siteye göre üstün. Onlarda mükemmel demiyor ama iyi durumda olduğunu kabul ediyor. Tabi size göre asıl işi notebook olan ve 30000 lik ufak kanalda karışık anlaşılması zor ne haliyle doğru bilgi sunuyor olabilir. Bana güven veren bir yer değil.
Huawei Mate 20, 20 Pro, 20 X and 20 RS hands-on review
Ekli dosyayı görüntüle 52617

Tabi daha detaylı testleri gerçek incelemede sunarlar malum bu kadar kısa sürede inceleme adı altında içerik paylaşan ya karalıyordur yada övüyordur. One plus firması hilesi ortaya çıkan oppo firmasının kardeşi sonuç olarak onun sonuçlarına güvenmiyorum. Lg ise hatasız cihaz üretmeyi başarsın önce. Gsmarena'da 53 aldığı testte sizin attığınız yer 29 demiş bu işte bir terslik var. Cihaz çıktıktan 1 gün sonra gelen inceleme ya karalamadır yada övgüdür. Burada övgü görmüyorum karalamada demiyorum büyük yayınların temelleri dolu testleri bunu gösterecektir.
Pil kullanımı gücünden overclock yapmak başka, gündelik kullanımda veremeyeceği performansı o testte kısa bir süreliğine gösterirmiş gibi yapması başka. Dediğim videoyu izlediysen cihaz kendinden geçiyordu.

ErcumentSolmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Pil kullanımı gücünden overclock yapmak başka, gündelik kullanımda veremeyeceği performansı o testte kısa bir süreliğine gösterirmiş gibi yapması başka. Dediğim videoyu izlediysen cihaz kendinden geçiyordu.
Kendimi tekrar etmiş olacağım ama 5G'li ve 10GB RAM'li telefon geliyor | Mobilite programında 14.40 dakikasında bahsediyor bunun bir özellik olarak geldiği. Termal yapı çözülmüş ise yüksek performans ile biraz daha düşük pi yada daha iyi pil süresi ama biraz daha az performans seçeneğini kullanıcıya sunmuşlar. Kullanılamaz bir şey olsa sunmazlardı. Siz en iyisi yarını yani mi mix 3 modelini bekleyin. Zaten en iyi olmasına rakip gelecek yakın zamanda şuan o gözüküyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Kendimi tekrar etmiş olacağım ama 5G'li ve 10GB RAM'li telefon geliyor | Mobilite programında 14.40 dakikasında bahsediyor bunun bir özellik olarak geldiği. Termal yapı çözülmüş ise yüksek performans ile biraz daha düşük pi yada daha iyi pil süresi ama biraz daha az performans seçeneğini kullanıcıya sunmuşlar. Kullanılamaz bir şey olsa sunmazlardı. Siz en iyisi yarını yani mi mix 3 modelini bekleyin. Zaten en iyi olmasına rakip gelecek yakın zamanda şuan o gözüküyor.
Overclock oluyor o. Testteki gibi değil.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Arkadaş bir insan çıkan her Huawei telefonuna balon der mi ya? Sonra da objektif yorum yapıyorum der. Note 8'e göre neredeyse hiçbir geliştirme sunmayan Note 9'u öve öve bitiremeyen adamlar gelip Mate 10 Pro'dan sonra devrim yapan her özelliği katlayan, yepyeni bir anlayış getiren, mükemmel özelleştirmeler yapan Mate 20 Pro'ya hala balon malon. Sorsan nesi kötü? Video. Başka bir şey diyemiyor adamlar. Video çekmekten başka bir şey yapmayacaksanız almayın. Bu telefon şu an dünyanın en iyi telefonu. Pil ömrüyle, fotoğrafıyla, ekrandan parmak izi okumasıyla, yüz taramasıyla, 40W hızlı şarjıyla, kablosuz ters şarjıyla. S10 çıkınca getirin şarj ederiz Mate 20 Pro'yla. Yine inanılmaz bir telefon çıkarmış Huawei.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaş bir insan çıkan her Huawei telefonuna balon der mi ya? Sonra da objektif yorum yapıyorum der. Note 8'e göre neredeyse hiçbir geliştirme sunmayan Note 9'u öve öve bitiremeyen adamlar gelip Mate 10 Pro'dan sonra devrim yapan her özelliği katlayan, yepyeni bir anlayış getiren, mükemmel özelleştirmeler yapan Mate 20 Pro'ya hala balon malon. Sorsan nesi kötü? Video. Başka bir şey diyemiyor adamlar. Video çekmekten başka bir şey yapmayacaksanız almayın. Bu telefon şu an dünyanın en iyi telefonu. Pil ömrüyle, fotoğrafıyla, ekrandan parmak izi okumasıyla, yüz taramasıyla, 40W hızlı şarjıyla, kablosuz ters şarjıyla. S10 çıkınca getirin şarj ederiz Mate 20 Pro'yla. Yine inanılmaz bir telefon çıkarmış Huawei.
1050 Euro istemesinler o zaman sakat video performansı ve 1050 euro. Üstelik S10 dediğin cihazın iişlemcisi paramparça edecek K980'i :D :D Niye diyorum çünkü K980 olsa olsa 845 ayarında. Antutu'dan aldığı 310 bini yüksek performans modu ile alıyor hani şu benchmarklarda hile yaptığı modla :D :D GPU olarak 845'in gerisinde GFXbenchde

Video performansının kötü olduğunu zar zor kabul eden adam kablosuz ters şarj gibi inanılmaz işlevsiz bir özelliği bak bunun bunu var diye sunuyor. :D :D
Ekrandan parmak izi okuma yeni değil yani devrim değil. Yüz tanıma tarafında da sanki bir devrim bir nimet gibi anlatıyorsun. :D :D Bu cihazın getirdiği en büyük yenilik 40W hızlı şarj o da bir yere kadar çalışıyor. tam şarj yine 1 saat, 1 saat 15 dakika civarında. Oppo 3700 mahı 35 dakikada şarj ediyor super vooc şarj ile :D

Fotoğraf meselesine gelince. Lansmanda bile adamlar hileli fotoğraf gösterdi siz hala fotoğraf mı diyorsunuz? gece fotoğrafı gösterdiler huawei 30 saniye pozlama 3200 ıso, xs max 1/4 saniye pozlama 3200 ıso, note 9 10 sxaniye pozlama 800 ıso. Adamlar aynı ayarlada fotoğraf göstermediler kendiler ibile abarttıkları gibi fotoğrafı olmadığını biliyor :D :D yan yana aynı ayarlada koymayı yemedi. Balon hem de en büyüğünden. :D :D Derli toplu herşeyi iyi yapan Note 9 varken ben bu garabeti niye alayım? Note 9 muazzam bir geliştirme demedim ben hiç bir yerde ama bundan iyidir
:D 1000 euro para vericem ve o cihaz bana adam gibi video çekmeyecek ha niye 1050 euro veriyorum ben o cihaza?

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
1050 Euro istemesinler o zaman sakat video performansı ve 1050 euro. Üstelik S10 dediğin cihazın iişlemcisi paramparça edecek K980'i :D:D Niye diyorum çünkü K980 olsa olsa 845 ayarında. Antutu'dan aldığı 310 bini yüksek performans modu ile alıyor hani şu benchmarklarda hile yaptığı modla :D:D GPU olarak 845'in gerisinde GFXbenchde

Video performansının kötü olduğunu zar zor kabul eden adam kablosuz ters şarj gibi inanılmaz işlevsiz bir özelliği bak bunun bunu var diye sunuyor. :D:D
Ekrandan parmak izi okuma yeni değil yani devrim değil. Yüz tanıma tarafında da sanki bir devrim bir nimet gibi anlatıyorsun. :D:D Bu cihazın getirdiği en büyük yenilik 40W hızlı şarj o da bir yere kadar çalışıyor. tam şarj yine 1 saat, 1 saat 15 dakika civarında. Oppo 3700 mahı 35 dakikada şarj ediyor super vooc şarj ile :D

Fotoğraf meselesine gelince. Lansmanda bile adamlar hileli fotoğraf gösterdi siz hala fotoğraf mı diyorsunuz? gece fotoğrafı gösterdiler huawei 30 saniye pozlama 3200 ıso, xs max 1/4 saniye pozlama 3200 ıso, note 9 10 sxaniye pozlama 800 ıso. Adamlar aynı ayarlada fotoğraf göstermediler kendiler ibile abarttıkları gibi fotoğrafı olmadığını biliyor :D:D yan yana aynı ayarlada koymayı yemedi. Balon hem de en büyüğünden. :D:D Derli toplu herşeyi iyi yapan Note 9 varken ben bu garabeti niye alayım? Note 9 muazzam bir geliştirme demedim ben hiç bir yerde ama bundan iyidir
:D 1000 euro para vericem ve o cihaz bana adam gibi video çekmeyecek ha niye 1050 euro veriyorum ben o cihaza?
Daha dün Antutu'ya benchmark testlerine inanmayan adamdın ne ara bunları kendine argüman yapıyorsun merak ediyorum. Bir şeyde Huawei telefonu üstünse o testler "kolpa ve balon", örn; dxomark, ama gerideyse "benchmarklarda da 845in gerisinde kalıyor" oluyor. Böyle iki yüzlü konuşma bana yeter. Mate 10 Pro da video performansı olması gerekenin altındaydı ama Mate 20 Pro da büyük ilerleme kaydedildi. Hala Note dan iyi değil ama video konusunda yarı yolda bırakmaz deniyor. Zaten Huawei hiçbir zaman videoyu ön plana çıkarmadı, videosu da senin yaptığın gibi yerden yere vurulacak gibi de değil. Senin 1'i 5 yaptığını ben biliyorum. Fotoğraf konusunda da otomatik modda gece fotoğrafı çekelim. Her türlü Mate 20 Pro, Note 9'dan daha iyi fotoğraf çekecektir. Yok hileli yok bilmem ne bunlara girme.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Daha dün Antutu'ya benchmark testlerine inanmayan adamdın ne ara bunları kendine argüman yapıyorsun merak ediyorum. Bir şeyde Huawei telefonu üstünse o testler "kolpa ve balon", örn; dxomark, ama gerideyse "benchmarklarda da 845in gerisinde kalıyor" oluyor. Böyle iki yüzlü konuşma bana yeter. Mate 10 Pro da video performansı olması gerekenin altındaydı ama Mate 20 Pro da büyük ilerleme kaydedildi. Hala Note dan iyi değil ama video konusunda yarı yolda bırakmaz deniyor. Zaten Huawei hiçbir zaman videoyu ön plana çıkarmadı, videosu da senin yaptığın gibi yerden yere vurulacak gibi de değil. Senin 1'i 5 yaptığını ben biliyorum. Fotoğraf konusunda da otomatik modda gece fotoğrafı çekelim. Her türlü Mate 20 Pro, Note 9'dan daha iyi fotoğraf çekecektir. Yok hileli yok bilmem ne bunlara girme.
Benchmark testlerine inanıyorum demiyor. Puanlarda o yüksek performans ile esas performansı yerine hileli sonuçları yayınlayarak dikkat çekiyor diyor. Tepkisel olarak zaten Snapdragon 845 ile yine aynı. :)
Videoda maalesefki adamların 60 FPS'e takıntısı var. Note 9 ile Mate 20 Pro'nun Video performans karşılaştırmasını bırak çoğu amirallerin gerisinde kalmakta. Fotoğraf konusunda ISO'yu yüksek tutmak yerine niye daha düşükte tutmuyor sence?
Fotoğraf konusunda kötü demiyorum. İyi ama bunu en iyi kılan şeyin ISO değerleri olmadığı ne mağlum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Daha dün Antutu'ya benchmark testlerine inanmayan adamdın ne ara bunları kendine argüman yapıyorsun merak ediyorum. Bir şeyde Huawei telefonu üstünse o testler "kolpa ve balon", örn; dxomark, ama gerideyse "benchmarklarda da 845in gerisinde kalıyor"
Bir çok benchmarka inanmıyorum gfxbench onlardan biri değil.
Ne dedim aldığı AnTuTu puanı bile hileli dedim ne anliyorsan artık.

Dxomark dediğin oluşum LG G7'ye 83 verdi

Mate 10 Pro da video performansı olması gerekenin altındaydı ama Mate 20 Pro da büyük ilerleme kaydedildi. Hala Note dan iyi değil ama video konusunda yarı yolda bırakmaz deniyor
Boş laf. Banane?? Ben 1050 Euro veriyorum ne anladım o işten? 500 dolarlık meizu 16 Plus daha iyi video çekiyor. 129 dolara dji osmo Mobile 2 alırım ollo Clip lens alır geniş açı işini hallederim para verir filmic Pro alırım meizu 16 Plus dediğin cihazın kamerası gayet üst seviye cihazlarla rekabet edebilecek bir kamera. OnePlus 6 alırım başka cihaz alırım vb.
1050 Euro bu cihaz. 1050 euro
Her türlü Mate 20 Pro, Note 9'dan daha iyi fotoğraf çekecektir. Yok hileli yok bilmem ne bunlara girme.
Yav he he

Mate 20 Pro da büyük ilerleme kaydedildi. Hala Note dan iyi değil ama video konusunda yarı yolda bırakmaz deniyor.
Yarı yolda bırakmazmış banane? Mate 20 Pro'nun Note 9 atabildigij fotoğraf farkının kat kat fazlasını Note 9 videoda atıyor ? Niye ben 1050 Euro ödüyorum ben bu cihaza.
Tamamen balon bir cihaz mate 20 pro
Zaten 3-4 ay sonra S10 gelir ottutturur ona bile gerek yok Note 9 yeter de işte maksat sizi susturmak

Yıl olmuş 2018 süper güçlü işlemci diyorsun çok yıl kamera diyorsun 4K 60 FPS yok. Adama gülerler

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Huawei, iyi reklam yapan şişirilmiş bir balondur. Almayın, almayın, almayın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...