Huawei Mate 20 lite Arıza.

Bu konuyu okuyanlar

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Merhaba arkadaşlar, başlığa yazdığım telefonu kullanıyorum ve birden arıza baş gösterdi anlamadım. İlk olarak kendi kendine ses vermeye başladı ve ekrandan ses verme işaret i gitmedi bir türklü güç tuşunla ekranı kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor, bende güç tuşuna basılı tutarak zorla telefonu kapattım fakat bu seferde kendi kendini açıyor anlamadım bir türlü kendi kendini yönetiyor. Virüs taraması yaptım MalwareBytes ve kaspersky ile virüs yok durduk yere bu olay oldu. En son çare telefonu sıfırladım garantiye alayım diye kötü yazılım varsa silinsin diye herşeyim silindi fakat sıfırlamadan sonra sorun yine çözülmedi. Bende telefonu 1-2 saat kullanmadım attım bir köşeye şuan düzelmiş eskisi gibi sorunsuz ama bir tek sorunu var şuan Google play den mesela Chrome mu güncelleyemiyorum bazı uygulamalarıda indirmiyor bazılarını indiriyor keyfine göre istediğini indiriyor istediğini indirmiyor anlamadım neden böyle oldu. başına böyle birşey gelen varsa yardımcı olabilir mi? Çünkü şuanda bazı uygulamaları indiremiyorum ve güncelleyemiyorum. Telefonumun garantiside şansıma bu ayın üçünde bitmiş, bitmeseydi garantiye yollayacaktım ama malesef garantisi bitti. Bu arada şuan bunu yazarken tekrar güç tuşu devre dışı kaldı çalışmıyor. Bazen çalışıyor sorunsuz bazen çalışmıyor demek istediğim bu bazen kendi kendine ses veriyor bazen düzeliyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.