Huawei Mate 10 Pro Alınır mı?

serkanbudakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Selamlar, 2 sene önce bataryasına aldanıp Lenovo Vibe P1 aldım güzel bir şekilde idare etti yoğun kullanımlarıma rağmen ama artık ciddi anlamda kanser etmeye başladı. Şimdi yeni telefon alacağım yaklaşık 1 haftadır forumu takip ediyorum yorumları vs. fakat çoğu önerinin fanatik bir şekilde yapıldığı kanısındayım. Lafı çok uzatmadan 2k - 3k bandında telefon önerilerine açığım. Telefondan çabuk sıkıldığım için satarken çok fazla zarar ettirmeyecek, ön kamerası başarılı ve donanım olarakta yoğun kullanımda beni kanser etmeyecek bir telefon arıyorum. Huawei Mate 10 Pro almayı düşünüyorum fakat o kadar para verip vermeme arasında gidip geliyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
Selamlar, 2 sene önce bataryasına aldanıp Lenovo Vibe P1 aldım güzel bir şekilde idare etti yoğun kullanımlarıma rağmen ama artık ciddi anlamda kanser etmeye başladı. Şimdi yeni telefon alacağım yaklaşık 1 haftadır forumu takip ediyorum yorumları vs. fakat çoğu önerinin fanatik bir şekilde yapıldığı kanısındayım. Lafı çok uzatmadan 2k - 3k bandında telefon önerilerine açığım. Telefondan çabuk sıkıldığım için satarken çok fazla zarar ettirmeyecek, ön kamerası başarılı ve donanım olarakta yoğun kullanımda beni kanser etmeyecek bir telefon arıyorum. Huawei Mate 10 Pro almayı düşünüyorum fakat o kadar para verip vermeme arasında gidip geliyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
İthalatçı garanti sizin için sıkıntı yaratır mı ?

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
ithatalçı garantili telefonu satarken problem yaşarım diye düşünüyorum yoksa kullanımında problem yaratmaz benim için.
O zaman xz1 premium öneririm, mate 10 pro alma şansınız varsa bence mate 10 proyu tercih edin.

#eighteen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Hocam mate 10 pronun ön kamerası iyi denebilecek seviyede lakin mükemmel değil onun dışında isteklerinize yanıt vericektir :)

serkanbudakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
O zaman xz1 premium öneririm, mate 10 pro alma şansınız varsa bence mate 10 proyu tercih edin.
2 3 aylığına xperia z5 deneyimim oldu ve o süreçte aşırı ısınmadan dolayı servise falan göndermiştim telefonu istediğim şekilde geri dönüş alamayınca sonyden soğudum ki tasarımı da hiç hoşuma gitmiyor açıkçası :) Kafama takılan konu ise benchmark testinde 2.lik almış bir telefonun neden hiç öneriler arasına girmiyor oluşunu merak ediyorum.

serkanbudakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Hocam mate 10 pronun ön kamerası iyi denebilecek seviyede lakin mükemmel değil onun dışında isteklerinize yanıt vericektir :)
çok fazla gezen birisi olmadığım için arka kamera biraz 2. planda kalıyor benim için, sosyal medyayı daha efektif kullandığım için ön kamera odaklıyım. Ama baktığım zaman Mate 10 Lite bu konuda çokta başarısız sayılmaz mı dersin? :)

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
2 3 aylığına xperia z5 deneyimim oldu ve o süreçte aşırı ısınmadan dolayı servise falan göndermiştim telefonu istediğim şekilde geri dönüş alamayınca sonyden soğudum ki tasarımı da hiç hoşuma gitmiyor açıkçası :) Kafama takılan konu ise benchmark testinde 2.lik almış bir telefonun neden hiç öneriler arasına girmiyor oluşunu merak ediyorum.
Xperia m5 kullanıyordum ben de kronik sorunu var diye 2 kere garantiye verdim ben ve benim ailem de sonyden soğudu :/

#eighteen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
çok fazla gezen birisi olmadığım için arka kamera biraz 2. planda kalıyor benim için, sosyal medyayı daha efektif kullandığım için ön kamera odaklıyım. Ama baktığım zaman Mate 10 Lite bu konuda çokta başarısız sayılmaz mı dersin? :)
Mate 10 pronun olayı arka kamera hocam ama ön kamerası kötü diye bi sonuçta çıkmasın ön kamerası da gayet iyi ben sadece ön kamera odaklıyım dediğiniz için öyle yazdım yoksa gayet iyi bir ön kamerası var :)

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Z5teki İşlemci Sorunluydu Diye biliyorum.XZ1 de Isınma Söz Konusu Değildir Kendim Kullanıyorum.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
pişman etmez.bir tek video performansı kötü çok sallınıyor.Birde ön kamerası güzel ancak rakiplerinden geride

serkanbudakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Z5teki İşlemci Sorunluydu Diye biliyorum.XZ1 de Isınma Söz Konusu Değildir Kendim Kullanıyorum.
donanım olarak güzel bir cihaza benziyor ama bir kez soğudum sonyden :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

pişman etmez.bir tek video performansı kötü çok sallınıyor.Birde ön kamerası güzel ancak rakiplerinden geride
ön kamera olarak önereceğin cihaz var mı peki?

Son düzenleme:

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
donanım olarak güzel bir cihaza benziyor ama bir kez soğudum sonyden :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

ön kamera olarak önereceğin cihaz var mı peki?
Samsung cihazları.S8 s8+ note 8 veya daha yeni modeller.Htc u11 de olabilir

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
s8 çok cezbediyor aslında tasarım olarakta çok hoşuma gidiyor açıkçası s8 ya da s8+ düşünebilirim
Ben de haziranda s8 almayı düşünüyorum aynı bütçe ile ama ben ithalatçı garantili alıcam çünkü aralarında fiyat olarak yaklaşık 800 tllik bi fark var.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
Mate 10 Pro dururken S8 tercih etmezdim ben. Mate 10 Pro’nun ön kamerası gayet güzel. S8 kadar da memnun rahat eder. Bataryada, arka kamerada falan daha iyi. Mate 10 Pro alın derim.

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
S8 ve mate 10 pronun kamera karsilastirmalarini izlediniz mi? S8 kesinlikle daha iyi. Hele ışık biraz düştü mü m10 pro s8 e göre daha kötü çekiyor. Bir de m10 pro alacaksaniz ekranına elinize alıp bir inceleyin. Ekran en üst seviyede açıkken bile bana yetersiz geldi. Gün ışığında video izlemek ne kadar iyi olur şüpheliyim.

serkanbudakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
S8 ve mate 10 pronun kamera karsilastirmalarini izlediniz mi? S8 kesinlikle daha iyi. Hele ışık biraz düştü mü m10 pro s8 e göre daha kötü çekiyor. Bir de m10 pro alacaksaniz ekranına elinize alıp bir inceleyin. Ekran en üst seviyede açıkken bile bana yetersiz geldi. Gün ışığında video izlemek ne kadar iyi olur şüpheliyim.
açıkçası 2 haftadır inceliyorum ve s8in çok daha kaliteli bir elde tutuş hissiyatı oluştu bende ve şöyle o fiyatlara çıkmanın çokta gereksiz olduğu kanısına varmaya başladım, çok temiz 2. el s8 buldum sanırım almaya gidiyorum :D

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
açıkçası 2 haftadır inceliyorum ve s8in çok daha kaliteli bir elde tutuş hissiyatı oluştu bende ve şöyle o fiyatlara çıkmanın çokta gereksiz olduğu kanısına varmaya başladım, çok temiz 2. el s8 buldum sanırım almaya gidiyorum :D
3 hafta kadar önce s8 Teknosa da 3300 TL idi birde 300 TL hediye çeki veriyordu. Fiyat düşüyor en iyisi biraz daha bekliyim dedim dolar fırladı. :) Şimdi 23 Mayıs'ta tanıtılacak telefonları bekliyorum. HTC fiyat konusunda umarım uçmaz aklımda u12+ var.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Mate 10 pro alırsan, iyi ki bunu almışım dersin

serkanbudakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
3 hafta kadar önce s8 Teknosa da 3300 TL idi birde 300 TL hediye çeki veriyordu. Fiyat düşüyor en iyisi biraz daha bekliyim dedim dolar fırladı. :) Şimdi 23 Mayıs'ta tanıtılacak telefonları bekliyorum. HTC fiyat konusunda umarım uçmaz aklımda u12+ var.
Dün almaya gitmiştim fakat gittiğimde satılmış olduğunu öğrendim, sonrasında teknosaya gidip tekrar birkaç telefonu inceledim. Huawei standındaki görevli ben oradayken bir kadının sorusunu cevapladı ve soru şu şekilde oldu; İphone 6S+ mı yoksa Huawei M10 Lite mı almalıyım sorusuna hiç beklemeden m10 lite diyince direkt stanttan uzaklaştım :) cidden körü körüne satış yapmaya çalışıyorlar bu tarz şeyler biraz markadan uzaklaştırıyor beni

_ernglc_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam millet ben hepsiburadan huawei mate 10 pro almayı düşünüyorum kullananlar anlatabilir mi deneyimlerini arızalarını ithalatçı garantili alınır mı güvenebilir miyim? Şimdiden teşekkür ediyorum ?

kütük

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
asus zenfon 5z 3700 en iyi telefonlardan biri mate 10 pro yerine öneririm

Tugay27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Huawei almayı düşünüyorsaniz, Düz P20 ye de bakmanızı tavsiye ederim. Asus Zenfone 5Z e bakabilirsiniz.Samsung S8+ a bakabilirsiniz.