Huawei kablosuz modemi access point olarak kullanma

Bu konuyu okuyanlar

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Elimde 2 adet ttnetin verdiği modem mevcut. İnternetim zyxel modem kurulu ve sorunsuz şekilde kullanıyorum. yan dairede de huawei modem var kablosuz. Amacım huawei modemi zyxele kablosuz olarak bağlayıp huawei üzerinden kablo ile bilgisayara internet vermek. Bu mümkün müdür acaba?

ayrıca bu sorunu basit bi şekilde wireless adaptör ile çözebilirim ama eğer bu şekilde olursa ekstra adaptör için para vermek istemiyorlar. Sadece olabilmesi üzerine araştırma yapıyorum. Modem üzerinde köprü seçeneği var ama bu kablo bağlandığı zaman mı çalışıyor.

Teşekkürler

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
her kablosuz modem ap olmuyor... mesh seçeneği varsa belki olur...

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neyse bu huawei modemler airtiesteki namı değer "mesh" modunu desteklemediği için istediğim şey olmuyormuş. Ancak interneti olan modeme veya swicthe kablo ile bağlarsak ap olarak kullanılabilirmiş. wireless adaptörden başka bi uygun seçenek kalmadı.. teşekkürler cevap için

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar.

Elimde 2 adet ttnetin verdiği modem mevcut. İnternetim zyxel modem kurulu ve sorunsuz şekilde kullanıyorum. yan dairede de huawei modem var kablosuz. Amacım huawei modemi zyxele kablosuz olarak bağlayıp huawei üzerinden kablo ile bilgisayara internet vermek. Bu mümkün müdür acaba?

ayrıca bu sorunu basit bi şekilde wireless adaptör ile çözebilirim ama eğer bu şekilde olursa ekstra adaptör için para vermek istemiyorlar. Sadece olabilmesi üzerine araştırma yapıyorum. Modem üzerinde köprü seçeneği var ama bu kablo bağlandığı zaman mı çalışıyor.

Teşekkürler

Modemlerin Wifi çıkışı yok , sadece wifi ağınabağlanabiliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aylardır huawei modemi access point olarak kullanmaya çalışıyorum internetten araştırıp bulduğum yolların hepsini denedim yaptım da fakat nete bağlandıktan bir süre sonra net gidiyor hata olarak da sunucunun dns adresi çözümlenemiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim