Soru Huawei GT2 vs Xiaomi Mi Watch

Bu konuyu okuyanlar

aslandaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,
Xiaomi 11T Pro telefonumla kullanmak için akıllı saat alacağım. Gündelik kullanım için mesaj okuma, bildirimleri görme, sürekli açık ekran ve fitness yapıyorum bunlar için öneriniz nedir. Teşekkürler şimdiden.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Merhaba,
Xiaomi 11T Pro telefonumla kullanmak için akıllı saat alacağım. Gündelik kullanım için mesaj okuma, bildirimleri görme, sürekli açık ekran ve fitness yapıyorum bunlar için öneriniz nedir. Teşekkürler şimdiden.
Xiaomi Mi Band 7 tam size göre. Bütçe yeterliyse alabilirsiniz. Kullanıyorum istedikleriniz içerisinde var.

aslandaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Xiaomi Mi Band 7 tam size göre. Bütçe yeterliyse alabilirsiniz. Kullanıyorum istedikleriniz içerisinde var.
Hocam saat güzelde ben estetik açıdan biraz daha saat gibi olan bir cihaz istiyorum açıkcası. Oppo Watch eskiden ucuzdu en çok onu beğeniyordum aynı apple watch'a benziyordu ama şimdi yuvarlak saatlar var daha çok piyasada.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Hocam saat güzelde ben estetik açıdan biraz daha saat gibi olan bir cihaz istiyorum açıkcası. Oppo Watch eskiden ucuzdu en çok onu beğeniyordum aynı apple watch'a benziyordu ama şimdi yuvarlak saatlar var daha çok piyasada.
Bence bu saatler daha iyi. Elinizde kaba ve büyük durmuyor. Özelliklerine bakın isterseniz.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
hocam 2500 bütce verdi zaten ona yeter
Mesaj otomatik birleştirildi:

HUAWEİ gt2 bence sec 336sac ömrü ve 2saatte doluyor tasarımı şık ve yeni cıkmış tema güncellemesini rahat 2 yıl alır

aslandaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam 2500 bütce verdi zaten ona yeter
Mesaj otomatik birleştirildi:

HUAWEİ gt2 bence sec 336sac ömrü ve 2saatte doluyor tasarımı şık ve yeni cıkmış tema güncellemesini rahat 2 yıl alır
Anladım hocam, Xiaomide bir bağlanma problemi olmaz değil mi? Huawei'nin kendi uygulamasında bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum android olduğu için oda.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Hocam şimdi gördüm de internette Honor Magic Watch 2 neredeyse aynı Huawei GT2 ile ve fiyatıda Mi Watch ile aynı. Sizce onu almak mantıklı mıdır?
eksileri ve artıları samsunga kıyassen honorun:
+ları ve -leri +Bilek döndürme hassasiyeti çok başarılı, Samsung geride +Şarjı konuşmaya bile gerek yok +Siyah spor kordon çok rahat +Saat çeşitliliği güzel ama - Çince işaretler var +Nabız ve stres ölçer başarılı -Ekrana çift tıklama ile uyanma yok, Samsungda var -Alttaki tuşun bir görevi yok, kendiniz atıyorsunuz. +Bildirimler Türkçe geliyor -Ama emojiler görünmüyor. -Huawei'nin uygulaması yer yer Çince ve çok yavaş. -Menü kişiselleştirilmiyor. Yer değişikliği yapılamıyor. -Default ayarlar değiştirilemiyor, örneğin zamanlamayı 4 dakika olarak default ayarlamak istiyorsunuz ancak sabit dakikaları değiştirediğimiz için sürekli sıfırdan en baştan ayarlamak gerekiyor. Oradaki default 3 dakikayı 4 yapamıyorsun yani.

huawei artıları:
Öncelikle şunu net bir şekilde belirtmekte fayda var. Piyasanın en şık akıllı saati diyebilirim. Sürekli ekran açık kalma özelliği de oldukça güzel. Batarya deyip geçmeyin saati 2 günde bir şarj etmek işgenceye dönüşüyor fakat bu telefon 13 gün dayandı diyebilirim. Yakında da saat arayüzlerinin değişebileceği market geleceği söyleniyor. Beklemeye değer. Cihaz anormal bir nabız algıladığında hemen uyarıyor. Profesyonele yakın Yapay Zekalı antrenör mantığı var. Uyuduğunuzda cihazıda uyutuyor ışıklarını tamamen kapatıyor fakat işin en keyifli kısmı nabız,stres ve uyku durumunu ölçmeye devam ediyor. Üstelik bunu 7/24 yapıyor. Size de bunu grafik olarak sunuyor. Google Fit ile de senkrize edebiliyorsnuz ki bu da güzel. Saatte Titreşim özelliği de mevut 500 şarkı yükleyip telefonunuz yanınızda olmasa bile ister kendi hoporlerinden ister cihaza bağlayacağınz bluetooth kulaklık ile dinleyebiliyorunuz. El Feneri- Pusula, Barometre Altimetre Favori kişi listeniz ( saatten direk aramak için ) Stres Ölçer Nefes Egzersizleri, Hava Durumu ve 100'e yakın antreman vb yapma uygulaması.