Huawei G8 Mi General Mobile GM 5 Plus mı?

Bu konuyu okuyanlar

216melih216

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bu iki telefondan birini almayı düşünüyorum.Daha üst seviye birşey alacaktım ama bunlardan birini alacağım galiba.Sosyal medyada takılıyorum çok video ve fotoğraf çekiyorum ve düzenliyorum siz bu iki telefondan hangisini önerirsiniz?Ayrıca g8'de parmak izi okuyucu olması benim için artı.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar bu iki telefondan birini almayı düşünüyorum.Daha üst seviye birşey alacaktım ama bunlardan birini alacağım galiba.Sosyal medyada takılıyorum çok video ve fotoğraf çekiyorum ve düzenliyorum siz bu iki telefondan hangisini önerirsiniz?Ayrıca g8'de parmak izi okuyucu olması benim için artı.
Gm5 plus daha iyi fakat kamerada g karşısında nasıl bir iş çıkarır bilmiyorum

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

gm şuan ki yazılımla ön kamerası ne kadar başarılı olsa da arka kamera için aynı şeyleri söyleyemem bana göre vasat bir kamera.

Gm özel bir yazılım ile geleceğini söylemişti ama özel yazılım yok onun yerine bir sürü sorunlar ile geldi cihaz ben şahsen sevmiyorum g8 daha güzel bir cihaz parmak izi olsun kullanılan metal tasarım olsun daha başarılı

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Iki urunude kategorilere gore kiyaslarsak;

Performans: gm5plus sd617+ 3gbram+1080p ekran. G8 sd615+3gb ram+1080p ekran. Bu iki cihazinda performansi hemen hemen ayni. Farkliligi yazilimsal optimizasyon olusturur. Bu noktada da gm5plua android one platformu yani stock android oldugu icin daha akici daha stabil bir kullanim saglar. Ayrica sd617, sd615 ile ayni cekirdek ve gpu ile geliyor. Bu nedenle performansi benzer ama sd617, sd615'in baglanti teknolojileri kisminda daha gelismisi. Yabi daha iyi bir lte modem sinifi, wifi 5ghz ac aglarini gorme gibi artilari mevcut. Ayrica gm5plus'in usb type- ile gelmesi de ayri bir arti nokta.

Ekran: Bu konuda ikiside basarili bir ekranlara sahipler fakat gm5plus ltps ekrana sahip oldugu icin ekran ile cam arasinda bosluk az oldugu icin ekran daha avuc icinde hissediliyor. Buda daha iyi bir goruntu hissi veriyor. Tabi bu daha iyi goruntu hissine 2.5D ekran cam tasarimi de etkili rol oynuyor.

Kamera: Bu konuda Gm5plus kotu degil. Ama g8 ozelliklede arka kamera konusunda bariz onde. Gercekten basarili bir kamera performansi var.

Kasa malzeme kalitesi: Iki urunde şık ve saglam kasa ile geliyor. Fakat bu konuda g8 bir tık daha iyi.

Pil: Bu konuda gm5plus hic iyi olmayan pc mark battery test sonucu aldi. Bu konuda sonuclari bu sekilde beklemiyorduk cunki ad617, sd615 ayarinda oldugu icin guc tuketimi az olur diye bekliyorduk fakat durum oyle olmadi. Gm firmasi pil konusunda bir yazilim optimizasyonuna gitmemis olabilir. Bu konu ile ilgili yazilimsal cozum bekleniyor. Pil konusunda g8 daha basarili.

Tavsiye;

1000 tl bandinda bir urun bakiyorsaniz gm5plus guzel bir urun. Fakat yanlis hatirlamiyorsam huawei g8 1500 tl bandinda olan bir urundu. Eger 1500 lira g8'e vermeyi dusunuyorsaniz hic girmeyin o ise cunku sd615'li orta segement bir urunu 1500 tl vermek dogru degil. Ozetle 1000 tl bandinda gm5plus, 1500 tl banfinda sifir lg g4 veya ikinci el samsung s6, note4 urunlerini tavsiye ederim. Ayrica g4 kamera ve ekran konusunda cok cok iyi oldugu icin sosyam medya icin iyi bir tercih olur. Gerek foto cekmek gerek sosyal medyada gezinti yaparken guzel bir ekran ve guclu bir donanim ile oldukca memnun kalirsiniz. Hatta g4'u 1200 tl'lere bulmak bile mumkun.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Bu 2 telefon arasındaki en büyük fark kullanıcı beklentisidir 2 sinizde elinize alın test edin hangisi hoşunuza giderse alın 2 side gayet başarılı olmuş ben tercihimi 5 plus tarafından kullanarak anneme aldım. (Aşırı memnun şu an) tabi g8 de alsam memnun olacaktı gündelik konuşmalar ve whatsapp bir kaç yemek uygulaması dışında bir şey kullanmadığı için :)