Huawei EchoLife HG521 Modeminde MTU ayarı kısmını aktif etmek !

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4441322 de cevap vermiyorlar. ben de yazılım güncellemek istiyorum. bana da mail adresini gönderebilir misiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Huawei modemle bir türlü anlaşamadık. Taa ki DSL modlarıyla oynayana kadar. Temel-DSL sayfasında TÜMÜ-ALL seçeneği seçilmişti 10-15 dakikada bir kopuyordu. G.Dmt, T1.413 ve G.lite bu 3 modu seçtim diğerlerinin işaretini kaldırdım. Hız 9-10 mbitten 8 mbite düştü ama kopmuyor artık.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bana biriniz yardım edermisiniz acil modemim markası huawei echolife hg523 mtu ayarını bulamadım nasıl bulucam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu konu HG521 icin acilmis, lutfen HG523 icin baska konu acin, konu disina cikmayalim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
NOT: Gerekmedikce DSL Annex-M modunu secmeyin. Bu teknik ozellik Annex-A'nin abonenin ana sisteme doğru veri gonderme kabiliyetini upstream bitlerini ikiye katlayarak genisletir. Fakat bu Annex-M ile upstream hiz artisi TTnet musterileri icin gecerli degildir. Cunki TTnet ADSL ile alabileceginiz maksimum upstream hizi 800 kbps dir. ve Annex-M olmadanda mevcut standartlar 1.4 mbps kadar yukari yonde veri gondermeyi destekler.

Iste bu nedenlerle TTnet ADSL kullaniyorsaniz modeminizde Annex-M ozelligini aktif etmenize gerek yok, aksine aktifse kapatin, cunki veri gonderme hizinizi arttiramamakla beraber, bu mod upstream (yukari yonde -gonderme hizi) icin kullanilan frekans araligini genisletirken downstream (asagi yonde -indirme hizi) frekans araligini daraltir, hem yukari yonde veri gonderme hizinizi arttiramazsiniz, hemde asagi yonde veri indirme hizinizi dusurur yada asagi yonde veri indirme yolunun stabilitesini azaltir.

Selamlar,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba,

ELKOTEK'e Huawei HG521v1 Modem ile ilgili iletmek istedigim birsey vardi, yetkili kisilere ulastirabilirseniz sevinirim:
Eski yazilimda da (075) bugun yukselttigim yazilimda da (077) UPnP problemi var. UPnP kapatilmazsa modemde surekli kopmalar oluyor. UPnP kapatildiginda sorun cozuluyor. Bu sorunu cok sayida kullanicinin yasadigini internetteki forumlar ve sitelerde gordum.
ELKOTEK'ten ricam;
1. Mumkunse firmware icindeki UPnP yaziliminin guncellenmesi
2. UPnP yaziliminin modemin guvenlik duvariyla tam uyumlu calistiginin kontrol edilmesi
3. Web arayuzundeki UPnP bolumune UPnP ac/kapa ayarina ek olarak UPnP guvenlik ayarinin eklenmesi
(bildigim kadariyla UPnP servisi UPnP destekli programlarla internet baglantisini kesip yeniden baglayabilme ozelligine sahip, bazi modemlerde UPnP ac/kapa ayarina ek olarak UPnP ile internet erisiminin kontrol edilmesine izin ver/verme seklinde bir ayar daha mevcut ve bu ayar varsayilan olarak izin verme (disabled) oluyor.)

Saygilar,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence HG521 ile HG521v1 arasında isimden başka bir fark yok. HG521 için yazılım güncellemesi çıkmadı. Firmalar bazen aynı ürünü isim değiştirip ya da ufak değişiklikler yapıp farklı versiyon olarak sunabiliyor, muhtemelen eski versiyonlar için destek vermemek ve/veya müşteriye yenisini aldırmak için olabilir.

volkan777

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar V100R001C23B081 çıktı. bağlantı kopma sorunu resetlenme sorunu yaşayan arkadaşların dikkatine sunmakla birlikte sizlerle paylaşıyorum.

bilhassa iphone 4s - iphone 5 - samsung htc sony vs gibi android işlemcili telefonlarda bağlantı sorunu yaşayan arkadaşlar yüklesinler...

güncelleme kılavuzu dosya içeriğinde mevcuttur. bilmeyen arkadaşlara çok yardımcı olacaktır.

https://hotfile.com/dl/203913880/e83c5f7/Huawei_HG521_guncelleme_2013.rar.html

HG521v1 ve HG521 arasindaki fark ELKOTEK'in soyledigine gore modemin kartinda (board) degisiklik yapilmis ve donanim ayni degilmis. Ancak denemelerimde birbirleri icin olan yazilimlari calistirabildiklerini ve sorun olmadigini gordum. Modemin kartta ne gibi bir degisiklik yapildigini ve ne amacla yapildigini bilmiyorum

Telefonla ELKOTEK'e ulasamayan, telefonda beklemek istemeyen, ya da telefon ucreti odemek istemeyen arkadaslar ÜCRETSİZ ONLINE aramak icin: http://www.elkotek.com.tr/c2c/ adresindeki Click 2 Call / Tıkla - Konuş uygulamasiyla direkt hatta baglanabilirler..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
192.182.1.1 siteye giriyorum ıd şifre yazaıyorum olmuyor internet explorerdan denedim olmadı chromdan denedim olmadı ne yapabilirim he bide modemi nasıl resetliyoruz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
genel seçenek kullanıcı adı:admin şifrede:ttnet dir

olmazsa EchoLife HG521 Kolay Kurulum Diskin Varsa Ondan Gİr Ve Modem Şifresi: kısmını Değiştir O Paroladır