Huawei EchoLife HG521 Modeminde MTU ayarı kısmını aktif etmek !

CEZALAND

Üyecik
Merhaba arkadaşlar eminim çoğu arkadaşımızda bu modem var ve mtu ayarını bulamadılar.
Öncelikle
192.168.1.1 adresine giriş yapıp Durum --> Aygıt menüsüne geliyoruz ve Yazılım versiyonu'nu kontrol ediyoruz
(Eğer yazılım sürümünüz 'V100R001C23B075' ise sizde zaten mtu ayarı açıktır !)
Yukarıda belirttiğim sürümden düşük bir sürüm görüyorsak hemen verdiğim arşivi indiriyoruz, arşivin içerisindeki dosyayı çıkartıp bu dosya ile modemimizi güncelliyoruz ve artık MTU ayarımız aktif !

Güncelleme yapmak:
Bakım --> Aygıt --> Yazılım Güncelleme

Dosya: http://db.tt/qL0aH2LK
Virustotal: https://www.virustotal.com/file/9bc...582bf617ff0d4282b34c7bbb/analysis/1337727214/
(Dosya huaweimodem.com'da hg521v1 başlığı altından alınmıştır)

Buyrun ekran görüntüsü

Yazılım sürümü yükseltirken elektrik kesintisi gibi yaşanabilecek olaylarda modeme zarar gelmesinden hiçbir şekilde sorumlu tutulamam. (Öyle bir şey olursa bilinki çöldeki şanssız bedevi'den farkınız yok :lol:)

cheleby

Profesör
Çözümü buldum beyler :D 1430 ve 1478 daha sonra firewall kapatın.Yönlendiriciden RIP pasif yapın.DNS otomatik olmasın google dns yapın. aşağıdaki de kanıtı :D Her sitede son sürat uçuyorum :D :D :D

-MuzaffeR-

Doçent
bende yaptım 300+ çekiyor mübarek :D

--- Mesaj Güncellendi ---

Çözümü buldum beyler :D 1430 ve 1478 daha sonra firewall kapatın.Yönlendiriciden RIP pasif yapın.DNS otomatik olmasın google dns yapın. aşağıdaki de kanıtı :D Her sitede son sürat uçuyorum :D :D :D

süper oldu :D

işe yaramamaya başladı 1430 ve 1478.

byharby

Profesör
Ya millet benim sürümüm de aynı ama neden mtu ayarı yok. Bir ekran alıntısı koyun da görelim ya :)

byharby

Profesör
Arkadaşlar hakkımızı söke söke alacağız alıyoruz. Bundan böyle bu işlerden anlayanlar toplaşsın aralarında birlik olsunlar örneğin ben onları maddi olarak destekleyeceğim. Yeterki bu haksızlığı ortadan kaldıralım. Şimdilik bu çözüm işe yarıyor. Bu arada RİP aktif ve her ikisi de seçeneği seçili.
:D

EKLEME:

Hız testinde yüksek görünüyor ama indirmeye sıra gelince 250-300 civarlarında seyrediyor. Ben normalde 1500-1700 kb ile indirebiliyordum. Neyse bu da güzel. :)

Ekleme-2 :

İnanmayacaksınız belki ama MTU ayarları tekrar kayboldu. :S

Beyler bu coştukça coşuyor. :D Bu arada tarifem 20mbit'e kadar.

byharby

Profesör
:( artık yemiyor. Birçok ayar denedim olmadı. Kendi kendine bozuldu gitti. Sevincim kursağımda kaldı. :(

byharby

Profesör
Çözümü buldum beyler. Ayarları bozulanlar 1200'lere indirsinler 30 saniye beklesinler bağlantı gelsin. Sonra 1492 'ye çıkarsınlar.

### YANLIŞ ALARM ###

İlk testte tamam dedim ama emin olmak için ikinciyi yapınca :(

arsenik

Rektör
5 dakika sonra bozulur o :mrgreen:

Ben mesajı yazana kadar bozulmuş pardon :D