Html Tasarım Çıdlırtmak Üzere:)

Bu konuyu okuyanlar

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
geçen sneelrde bir çok tasarım yaptım fakat 2 yıldır hiç bir tasarım yapmıyorum bildikelrimi unutmuş durumdayım :) psde tasarımı çizdim slice ile böldüm index'i oluşturdum fakat resmin üstüne bir türlü gerekli menuleri ekleyemedim çıdlıracam apdiv kulalrak yaptım ama sitenin bg resmi 1920x1080 boyutlarında geri kalan kısım ise 1024x768 boyutlarında tasarlandı. menuyu eklediğim zaman örneğin anasayfayı eklediğimde kontrol ettiğimde text sağ tarafta kalıyor bunu ansıl düzelete bilirim.

kullandığım program dreamwaver cs5

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Valla bir ara bende bayağı ilgilendim ama bıraktım sana tavsiye arkaplan tek parça halinde resim ise açılması uzun sürebilir. Parçalar halinde böl yada çözünürlüğü düşür bence :)

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkaplan da bir sorun yok boyutu düşük olduğunda yüklenme süresi baya bir düşük fakat dediğim menuleri eklemek ise ölüm ölüm:(

Reaksiyon puanı
188
Tasarımlarınızı HTML+CSS3 kullanarak yapın bence. Photoshop ile eziyet çekersiniz. Photoshop ile sadece element dokularını oluşturmanız yeterli...

Cyber-Soldier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiğiniz menüler Pop-up menü ise, reklam gibi olacak :D ama bilisim rüzgarı forumunda bir eğitim bulmuştum bir ara... menün için iki farklı resim ayarlayıp, Rollever özelliğini kullanabilirsiniz. Dediğiniz gibi çok uğraştırabiliyor :D

fakat mutlaka gözden kaçırdığınız bir eksiklil olmalı ....

Başarılar ....

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tasarımlarınızı HTML+CSS3 kullanarak yapın bence. Photoshop ile eziyet çekersiniz. Photoshop ile sadece element dokularını oluşturmanız yeterli...

template i çizdim slice ile parçaladım geriye dediğim menuleri yazma gibi olaylar kaldı:( css3 tam anlamıyla destekleniyormu browserlar tarafından.

Bahsettiğiniz menüler Pop-up menü ise, reklam gibi olacak :D ama bilisim rüzgarı forumunda bir eğitim bulmuştum bir ara... menün için iki farklı resim ayarlayıp, Rollever özelliğini kullanabilirsiniz. Dediğiniz gibi çok uğraştırabiliyor :D

fakat mutlaka gözden kaçırdığınız bir eksiklil olmalı ....

Başarılar ....

pop-up değil arkadaşım normal menu eskiden <div style> falan yapılırdır lakin yerleşme sorunu çıkartıyor insert--> layout-->apdiv dediğimizde gerekli text bölümü çıkıyor lakin yerleştirmede sorun oluyor:) site center iken apdiv center da bile solda kalıyor...

Cyber-Soldier

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mozilla Firefox'un Firebug eklentisini kur. Eklenti içerisinde menülerini doğru div boyutlarına uydurabilirsin. Hem çok da kullanılışlı :D

Eğer mozilla kullanmam diyorsan orasını bilemem.

Reaksiyon puanı
188
template i çizdim slice ile parçaladım geriye dediğim menuleri yazma gibi olaylar kaldı:( css3 tam anlamıyla destekleniyormu browserlar tarafından.

Desteklemeyen tarayıcılar çok eski tarayıcılar. Divleri kullanarak baştan br tasarım yapın bence. Photoshop çıktısı ile hazır şablon almak çok iyi olmaz. Sitenin HTML hiyerarşisini siz düzenli bir şekilde yazarsanız zaten yazarken sorunlarınızı da çözersiniz...

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Desteklemeyen tarayıcılar çok eski tarayıcılar. Divleri kullanarak baştan br tasarım yapın bence. Photoshop çıktısı ile hazır şablon almak çok iyi olmaz. Sitenin HTML hiyerarşisini siz düzenli bir şekilde yazarsanız zaten yazarken sorunlarınızı da çözersiniz...

sıfırdan divlerle yaptım dostum fakat draw layer yapdığımda bir türlü layer sabit durmuyor onu nasıl sağlıyacağım.

Reaksiyon puanı
188
Açıkcası kodu görmek gerekir şimdi ezbere bir şey söylemem doğru olmaz...