html site yapımı

Bu konuyu okuyanlar

xYİĞİDOx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar siteye giriş e postasının şifresini unuttum yapıldağında girilen maile yeni şifre gönderme nasıl yapılabilir

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hangi dille yazdığını bilmiyorum. JS kullanıyorsan mail attırabilirsin. Ama mail attırmadan önce kullanıcıdan üye olurken belirttiği bir key-anahtar sözcüğü istemelisin. Her şartı taşıyorsa mail servisini kullanır mail attırırsın.

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Kullanıcı şifremi unuttum seçeneğini tıkladığında karşısına mail adresi girebileceği bir input çıkartırsın. Bu inputa kullanıcı adı veya mail adresi girmesi gerekir.

Kullanıcı mail adresi veya kullanıcı adını girdikten sonra, ilk kayıt esnasında nasıl bir şifreleme yaptıysan yine aynı tarzda bir şifreleme yaparak mail adresine yada kullanıcı adının bağlı olduğu mail adresine yeni şifreyi gönderirsin.

xYİĞİDOx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
peki bu kodları veya yapılış örneğini nerden bulabilirim

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
kodları netde bulmak kolay, örnek user kayıt sistemleri diye arttırdığında tr ve yurt dışı bir çok sitede örnek bulabilirsin. Fakat sizin kod bilginiz yok ise, kendi sisteminize uyarlamanız zor olacaktır.

Aynı zamanda bu tarz giriş sayfalarında güvenlik önlemlerini de unutmaman gerek.

xYİĞİDOx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bana bi örnek gönderebilirmisin