Htc u11 mi Sony xperia xz premium mu

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim 2 telefon arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz. Bu arada htc u11 64gb ramli model alcam htc tr garantili. 2 telefon aynı fiyata denk gelcek.

Kamera
Video
Ses
Performans
Olarak hangisini önerirsiniz. Genelde fotoğraf ve video çekmeyi çok severim. Her iki model için kronik sorun varmıdır. Şimdiden teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ses olarak U11 kutudan çıkan kulaklığı da dikkate alıyorum.
Video olarak EIS vs OIS , XZP'nin EIS iyi çalışıyor ama ben OIS taraftarıyım.
Performans birebir aynı bu cihazların neredeyse 835 ve 4GB RAM ve aynı stabillikte arayüzler
U11'in düşük ışık performansı daha iyi
XZP'nin ekran daha iyi
Ben U11 alırdım. XZP de yabana atılacak bir cihaz değil

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
Htc u11 daha üstün bir cihaz ses kalitesinden tut kamerasına ve donanım performansına kadar

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
-kamera olarak xz premium'un eıs'i mükemmel çalışıyor.ancak 5 eksenli sabitlemeyi sadece 1080p 30 FPS'de kullanıyor.1080p 60 FPS ve 4k'da yine bir sabitleme var ama özelliğin tüm nimetlerinden faydalanamıyor.eğer çekeceğiniz videolar 1080p 30fps formatındaysa xzp daha iyi gibi.ama fotoğraf konusunda eıs fotoğraf çekiminde işe yaramadığı için u11 daha iyi.Xzp'un 960 fps ağır çekim özelliğini de unutmamak lazım.
-performans olarak eşitler
-ses olarak u11 daha iyi.içinden de çok iyi bir kulaklık çıkıyor
-ekran olarak xzp çok çok iyi
-pil olarak da xzp daha iyi.ve akıllı pil koruma (2 yıl sonra yine aynı pil performansı almaya yarıyor) gibi çok sevdiğim bir özelliği var.
Bana sony çok samimi geliyor ama video ve fotoğraf için alacaksanız u11 almanızı öneririm.

Bareth Gale

Profesör
Reaksiyon puanı
300
U11 diyorum ben ya. Kamera olarak bir tık daha iyi bence. Ses konusunda oldukça üstün.

Atacan Begnazarov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ikiside gerçekten çok iyi cihazlar.
-Kamera olarak HTC U11 daha iyi. Özellikle düşük ışık performansı çok çok daha iyi. XZP çok noise li çekiyor (gece çekiminde bu fark daha da belli oluyor).
-Ses performansında da kesinlikle HTC U11. Hem hoparlör hem de kulaklık performansı XZP den üstün. XZP nin hoparlör sesi çok boğuk çıkıyor. Kulaklıkla da ses şiddeti o kadar yüksek değil.
-Performans olarak ikiside Snapdragon 835 işlemcili ve yazılımları iyi olduğu için hemen hemen aynı.
Ben olsam HTC U11 alırdım.
Ha birde alabiliyorsanız Solar Red rengini göz önünde bulundurun.

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Htc u11 ağırlıklı gördüm. Htc nin turkiye servis kalitesi nasıldır.