Htc one a9-m9 ve Lg g4-g flex 2

Bu konuyu okuyanlar

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar bu telefonlardan birini akrabama alacağız sadece bu telefonlardan birini önerin lütfen.

Htc one a9(3 gb ram-32 gb rom)
Htc one m9
Lg g4
Lg g flex 2(3 gb ram-32 gb rom)

Bonus:Xiaomi redmi note 4(3 gb ram-32 gb rom).

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Nedenini öğrenebilir miyim acaba ? Htc de snapdragon 810 lg g4 te snapdragon 808 var redmi note 4 snapdragon 625 biraz yavaş değil mi bu telefonların yanında.
O 810 lar, 808 ler eski nesil. 625 onlardan çok daha hızlı. Ayrıca dandik xiaomiye hiç bakma o telefonlara da para koyma. Lenovo P2 zenfone 3 al. O telefonlar bu devirde çöp.

M

Murat Burç

SDN Okuru
810 amiral işlemci ve 625den daha performanslı boş yorum yapmayalım

Reaksiyon puanı
222
Note 4'te MediaTek Helio X20 var. O dediğiniz Note4x.

Note 4 ün iki varyasyonu var mediatek ve sd625

O 810 lar, 808 ler eski nesil. 625 onlardan çok daha hızlı. Ayrıca dandik xiaomiye hiç bakma o telefonlara da para koyma. Lenovo P2 zenfone 3 al. O telefonlar bu devirde çöp.

Dandik xiaomi dediğin kendi fiyat bandında en güçlü en sağlam telefon üreticisi çöp dediğin telefon ezip geçer. 1000 tl altında telefonlar koymuş listeye sen 1600 tl lik telefon öneriyorsun zenfone 3 te 625 var note 4 dede 625 var 700 tl daha ucuz aynı işlemci ve pil olarak ta avantajı az mantıklı yanıtlar yazalım

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Note 4 ün iki varyasyonu var mediatek ve sd625

Dandik xiaomi dediğin kendi fiyat bandında en güçlü en sağlam telefon üreticisi çöp dediğin telefon ezip geçer. 1000 tl altında telefonlar koymuş listeye sen 1600 tl lik telefon öneriyorsun zenfone 3 te 625 var note 4 dede 625 var 700 tl daha ucuz aynı işlemci ve pil olarak ta avantajı az mantıklı yanıtlar yazalım
Tabi tabi yüzeysel bak yorum yap... Adamlar senin hayrına mı o telefonu ucuza satıyorlar? Kullanılan malzemenin kalitesizliği ithalatçı garantisi vs vs bunları saysam kaç sayfa olur bilemem. Xiaomi işlemci optimizasyonu ve CPU frekansı konularında da çok geri. Mantıklı olalım değil mi?:D:D
--- Gönderi Güncellendi ---
810 amiral işlemci ve 625den daha performanslı boş yorum yapmayalım
Tabi tabi o antika işlemci 820 den önceki en iyi işlemci değil mi?:D:D Bir şey diyecektim ama uygun olur mu bilemedim şimdi:D:D:D

Reaksiyon puanı
222
Tabi tabi yüzeysel bak yorum yap... Adamlar senin hayrına mı o telefonu ucuza satıyorlar? Kullanılan malzemenin kalitesizliği ithalatçı garantisi vs vs bunları saysam kaç sayfa olur bilemem. Xiaomi işlemci optimizasyonu ve CPU frekansı konularında da çok geri. Mantıklı olalım değil mi?:D:D

Hayatında kaç kere xiaomi telefonu eline aldın ? Xiaomi mi5s kullanıyorum metal kasa sd821 sağlamlık konusunda daha iyi olabileceğini sanmıyorum redmi 4x , note 4, mi max , mi 5 , mi mix bu cihazların hepsini elime alıp inceledim note 4 de metal oldukça şık ve sağlam sen "xiaomi çin malı dandik" diyen cahil kesimden olmaya devam et anca laf atın oturduğunuz yerden :D :D :D :D :D :D :D

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Hayatında kaç kere xiaomi telefonu eline aldın ? Xiaomi mi5s kullanıyorum metal kasa sd821 sağlamlık konusunda daha iyi olabileceğini sanmıyorum redmi 4x , note 4, mi max , mi 5 , mi mix bu cihazların hepsini elime alıp inceledim note 4 de metal oldukça şık ve sağlam sen "xiaomi çin malı dandik" diyen cahil kesimden olmaya devam et anca laf atın oturduğunuz yerden :D :D :D :D :D :D :D
Xiaomi mi5 kullandım, mi6 almayı düşünüyordum ama almadım. Mi5 sd820 kullanan bir cihaza göre çok yavaştı. Benim bildiğim teknik detayları biliyor musun da bana cahil diyorsun? Sizin gibi CAHİLLER kağıt üzerinde yazanlara bakıp telefon alırlar sonra da kendilerini akıllı zannederler. "OO SD821 KULLANIYOR,BİR DE UCUZ, HARİKA BİR TELEFON:D:D:D" Çok akıllısın. Kendini öyle san. Mi5s e güzel demen doğal daha iyisini kullansan sende aradaki farkı anlardın. Tofaş kullanan süper araba kullandığını zanneder, adamakıllı bir araba alınca da ben o arabaya nasıl katlanmışım der.:D:D Mi5 kullanan biri olarak söylüyorum bunu. Senin gibilere sadece ne denir biliyor musun? TEKNOLOJİ ÖZÜRLÜ...

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Yahu adam Apple fanboyu aynı zamanda Nokia yalıyor uğraşma şunla @Ebubekir Demirhan
Bunu söyleyen: Samsung Fanboyu... Ben kimsenin Fanboyu değilim kaliteyi nerede gördüysem onu savunurum. Ama senin gibileri kullandıkları telefonlar kötü olsada körü körüne savunurlar çünkü FANATİK tirler. Performansla kaliteyi ayırt edemeyen, birşeyi doğru düzgün anlamadan cevap veren akıllılara selam olsun...:p:p:p:p

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Note 4'te MediaTek Helio X20 var. O dediğiniz Note4x.
Hayır note 4 ün snapdragon 625 li versiyonu var global olarak.
Gayet hesaplı bir fiyata alacağım için bu modellerden birini alacağım param ziyan olmayacak yani merak etmeyin.
Sizin öneriniz neden xiaomi hocam ?İşlemcisi diğerlerine göre geri kalıyor ve bu telefonu alsam herhangi bir oyunda veya uygulamada takılma yaşar mıyım ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunu söyleyen: Samsung Fanboyu... Ben kimsenin Fanboyu değilim kaliteyi nerede gördüysem onu savunurum. Ama senin gibileri kullandıkları telefonlar kötü olsada körü körüne savunurlar çünkü FANATİK tirler. Performansla kaliteyi ayırt edemeyen, birşeyi doğru düzgün anlamadan cevap veren akıllılara selam olsun...:p:p:p:p
Yahu sen ne diyon ya ?:D
Bak en basitinden bende S7 kardeşimde benim bilerek ve isteyerek aldığım Mİ5S yeğenimde Note 5 dayımda iPhone 6S var. Bunların hepsini bi şekilde kullanma fırsatım oldu bu Mİ5S hiçte çamur attığın gibi bir telefon değil haberin olsun:D. Amirallerle elbet arasında kalite farkı var ama 1250 tlye alıyoruz ve gayet performanslı benim gördüğüm :DBiliyorum Note 5 ile S7yi telefondan saymıyorsun :D:D:DiPhone 6Si özellikle ekledim oraya onu telefondan sayarsın sanırım.
Arkadaşlar bu telefonlardan birini akrabama alacağız sadece bu telefonlardan birini önerin lütfen.

Htc one a9(3 gb ram-32 gb rom)
Htc one m9
Lg g4
Lg g flex 2(3 gb ram-32 gb rom)

Bonus:Xiaomi redmi note 4(3 gb ram-32 gb rom).

Şöyle diyeyim. A9de SD617 var en güçsüz işlemci bunda. M9 yanıyor . LG G4 kornik sorunlu dersen ki şansım var(rastlamama ihtimalin çok düşük ama Sorunları : hayalet ekran bootlop) cihaz ısınıyor ve pili hızlı bitiyor fakat. Ekran ve kamerası inanılmaz derecede iyi G4ün
G Flex 2den uzak dur. Revize edilmemiş 1. nesil SD810 kullanıyor. YANIYOR.
Xioami Redmi Note 4de Helio X20 var. Grafik birimi Huawei P9 ile aynı. Note 5den daha güçsüz bir grafik birimi.
Çok şey bi liste bu nasıl desem ölüm grubu gibi ama sanırım bunların arasında riskler olsa bile G4 seçerdim LG TR garantili falansa birde. Onu bozar(Bozar dediğim bootlop yer o zaten) tüketici mahkemesi ile uğraşır G5 almaya çalışırdım(zaten LG üst model veriyor diyorlar genelde G5 satmadı ya o yüzden.)
@Batu97han bildirim gitmemiştir şimdi etiketleyeyim ben.

Son düzenleyen moderatör:

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Bak en basitinden bende S7 kardeşimde benim bilerek ve isteyerek aldığım Mİ5S yeğenimde Note 5 dayımda iPhone 6S var. Bunların hepsini bi şekilde kullanma fırsatım oldu bu Mİ5S hiçte çamur attığın gibi bir telefon değil haberin olsun:D. Amirallerle elbet arasında kalite farkı var ama 1250 tlye alıyoruz ve gayet performanslı benim gördüğüm :DBiliyorum Note 5 ile S7yi telefondan saymıyorsun :D:D:DiPhone 6Si özellikle ekledim oraya onu telefondan sayarsın sanırım.

Şöyle diyeyim. A9de SD617 var en güçsüz işlemci bunda. M9 yanıyor . LG G4 kornik sorunlu dersen ki şansım var(rastlamama ihtimalin çok düşük ama Sorunları : hayalet ekran bootlop) cihaz ısınıyor ve pili hızlı bitiyor fakat. Ekran ve kamerası inanılmaz derecede iyi G4ün
Xioami Redmi Note 4de Helio X20 var. Grafik birimi Huawei P9 ile aynı. Note 5den daha güçsüz bir grafik birimi.
Çok şey bi liste bu nasıl desem ölüm grubu gibi ama sanırım bunların arasında riskler olsa bile G4 seçerdim LG TR garantili falansa birde. Onu bozar(Bozar dediğim bootlop yer o zaten) tüketici mahkemesi ile uğraşır G5 almaya çalışırdım(zaten LG üst model veriyor diyorlar genelde G5 satmadı ya o yüzden.)
Başından beri söylüyorum hocam cihaz snapdragon 625 kullanıyor ben o varyasyonunu alacağım.Birde listeye son dakika olarak sony xperia xa modelini ekledim o nasıldır bunların yanında ?

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Başından beri söylüyorum hocam cihaz snapdragon 625 kullanıyor ben o varyasyonunu alacağım.Birde listeye son dakika olarak sony xperia xa modelini ekledim o nasıldır bunların yanında ?
Sony Xperia XA nın işlemcisi biraz geri ayrıca 2 GB ram bu devirde seni bir yere götürmez. Bir de önce akrabama alacağım demişsin sonra ben alacağım demişsin? Garip... Eğer sen alacaksan ve oyun performansı bekliyorsan XA yı düşünme. M9 iş görür gibi geldi. G4 ü de uygun fiyata bulduysan alabilirsin. Benim bildiğim şu an piyasada 1300 tl eye var.

Annem Note 5 kullanıyor. Teyzemde s7 edge var kuzenim iphone 7 32 GB kullanıyor. Ben de hepsini denedim. Ayrıca daha önce de pek çok telefon kullandım. Mesela iphone 7 nin s7 edgeden daha yavaş olduğunu gördüm. Mi5 te ısınmadan şikayetçiydim. Note 5 i 2 ay kullandım sen kiminle konuşuyorsun? Yakında elime mi6 da geçecek. Bu arada mi5s e çamur atmıyorum kimseye çamur atmıyorum. S7 edge nin tırnağı bile olamaz onu biliyorum. Aklını başına al da adam gibi konuş:D Şimdi idareten zenfone 3 kullanıyorum ama s8 e geçmeyi düşünüyorum. Bakalım o nasıl olacak?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony Xperia XA nın işlemcisi biraz geri ayrıca 2 GB ram bu devirde seni bir yere götürmez. Bir de önce akrabama alacağım demişsin sonra ben alacağım demişsin? Garip... Eğer sen alacaksan ve oyun performansı bekliyorsan XA yı düşünme. M9 iş görür gibi geldi. G4 ü de uygun fiyata bulduysan alabilirsin. Benim bildiğim şu an piyasada 1300 tl eye var.

Annem Note 5 kullanıyor. Teyzemde s7 edge var kuzenim iphone 7 32 GB kullanıyor. Ben de hepsini denedim. Ayrıca daha önce de pek çok telefon kullandım. Mesela iphone 7 nin s7 edgeden daha yavaş olduğunu gördüm. Mi5 te ısınmadan şikayetçiydim. Note 5 i 2 ay kullandım sen kiminle konuşuyorsun? Yakında elime mi6 da geçecek. Bu arada mi5s e çamur atmıyorum kimseye çamur atmıyorum. S7 edge nin tırnağı bile olamaz onu biliyorum. Aklını başına al da adam gibi konuş:D Şimdi idareten zenfone 3 kullanıyorum ama s8 e geçmeyi düşünüyorum. Bakalım o nasıl olacak?
Bize teknoloji cahili , teknoloji özürlüsü diyen adam mı bana doğru dürüst konuşmayı öğretecek :D Hadi ordan
Bir burda tırnağı olamaz vb konuşmuyoruz. Onu konuşacaksak 7 plus dahil tüm apple telefonları Belki XZp hariç tüm sonyler HTC10 ve aşağıları da S7 Edgenin bırak rakibi tırnağı bile olamaz.
Burda konuştuğumuz dandik vb laflar kullanman.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135

Annem Note 5 kullanıyor. Teyzemde s7 edge var kuzenim iphone 7 32 GB kullanıyor. Ben de hepsini denedim. Ayrıca daha önce de pek çok telefon kullandım. Mesela iphone 7 nin s7 edgeden daha yavaş olduğunu gördüm. Mi5 te ısınmadan şikayetçiydim. Note 5 i 2 ay kullandım sen kiminle konuşuyorsun? Yakında elime mi6 da geçecek. Bu arada mi5s e çamur atmıyorum kimseye çamur atmıyorum. S7 edge nin tırnağı bile olamaz onu biliyorum. Aklını başına al da adam gibi konuş:D Şimdi idareten zenfone 3 kullanıyorum ama s8 e geçmeyi düşünüyorum.
Bize teknoloji cahili , teknoloji özürlüsü diyen adam mı bana doğru dürüst konuşmayı öğretecek :D Hadi ordan
Bir burda tırnağı olamaz vb konuşmuyoruz. Onu konuşacaksak 7 plus dahil tüm apple telefonları Belki XZp hariç tüm sonyler HTC10 ve aşağıları da S7 Edgenin bırak rakibi tırnağı bile olamaz.
Burda konuştuğumuz dandik vb laflar kullanman.
Mi5 i aldığım zaman çok büyük beklentilerim vardı ama istediklerimi istediğim gibi yapamadı. Bu yüzden ona dandik diyorum. Sd 820 li bir cihaza göre dandik. Doğru düzgün konuşan adam önce karşısındakinin ne dediğini anlar, öyle cevap verir. Mesela xiaomiye kalitesiz dedim, arkadaş hemen yoo metal kasa diye cevap verdi. Kalite diyince sadece kasanın kullandığı malzemeyi düşünen adam, bir de bana cahil diyen adam teknoloji özürlüdür. Buraya bildiğim teknik detayları yazsam sayfalar dolar. Hem ben fanatik falan değilim. Mesela bana adamakıllı sebepler sunup xiaomi nin dandik olmadığını anlatsan kabul ederim, ama sen fanatiksin ne anlatsam boş, kafandakine uygun düşmeyen herşeyi reddediyorsun. Doğru düzgün konuşan adam karşısındakinin dediklerini anlar, sonra konuşur.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145

Ben alacağım o kullanacak.Ayrıca konu ile alakasız sorular sormayın lütfen bunun konu ile alakası yok çünkü.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben alacağım o kullanacak.Ayrıca konu ile alakasız sorular sormayın lütfen bunun konu ile alakası yok çünkü.
Xayi ben çok beğenmemiştim şimdi özelliklerini tam hatırlamıyorum başka model yok mu şunu alayım mı diyebileceğin ?

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Sen en iyisi uygun fiyata m9 al. İşlemci performansı o cihaza göre çok iyi hem LPDDR 4 teknolojisini kullanıyor bu da önemli bir ayrıntı. Asus Zenfone 3 bile LPDDR 3 ram teknolojisi kullanıyor.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
O listede ki cihazların hiçbiri artık alınmaz başka cihazlara bakmanı tavsiye ederim.