HTC 10 Mu yoksa Iphone 6s Plus mu iphone 7 serisi beklenir mi

4-5 yıl tek bir kere alıcam sizce ?

• HTC 10

Kullanılan: 4 36.4%
  • Iphone 6s Plus 16gb

Kullanılan: 1 9.1%
  • bekle yeni amiral gemilerini note 7-iphone 7

Kullanılan: 6 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    11

thinkingpanda

Öğrenci
24 Haziran 2016
23
0
1
29
telefon ihtiyacım olsada bekleyebilme şansımda var android tarafında çok düşündüm s7 edge - lg g5- htc 10 arasında seçimimi htc 10 olarak yaptım çok fazla film izlerim çok şarkı dinlerim bu yüzden aslında s7 edge seçebilirdim ama biraz sakarım düşürürüm diye korkuyorum çünkü otobüs yolculuğu çok yaparım koşarım anlık hızlı kamerayı açarım bunları yaparken şuan ki telefonumu çok düşürdüm o yüzden sağlam bir şey alma kararı aldım peki neden yada iphone 6s plus çünkü tek bir kere alma şansım var ve beni 4-5 yıl götürecek telefonun ne olduğu belli ama ios kullanıyorum şuanda ve sıkıldım 4-5 yıl sonra s7 edge in arayüzü beni yarı yolda bırakır biliyorum arayüzü nedeni ile HTC 10 ve iphone 6s plus arasındayım yoksa beklemeli miyim ?
NOT : Para sıkıntım yok gibi konuşmuşum ama iphone 7 seriasi çıkar çıkamaz alma imkanım yok onu da aslında fiyatı düşüp eu dan alıcam :D

Son düzenleme:

Sercan40

Profesör
22 Şubat 2016
1,722
372
263
32
Htc 10 unda 4-5 yıl götüreceği garanti değil bence iphone götürebilir ama sıkıldıysanız değişiklik yapabilirsiniz...

Sercan40

Profesör
22 Şubat 2016
1,722
372
263
32
Ağustosta note 7 çıkacak onun özelliklerine de bakabilirsiniz...Çok film izliyosanız ekranı sizi memnun edecektir diye düşünüyorum hem büyük hem canlı...

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
telefon ihtiyacım olsada bekleyebilme şansımda var android tarafında çok düşündüm s7 edge - lg g5- htc 10 arasında seçimimi htc 10 olarak yaptım çok fazla film izlerim çok şarkı dinlerim bu yüzden aslında s7 edge seçebilirdim ama biraz sakarım düşürürüm diye korkuyorum çünkü otobüs yolculuğu çok yaparım koşarım anlık hızlı kamerayı açarım bunları yaparken şuan ki telefonumu çok düşürdüm o yüzden sağlam bir şey alma kararı aldım peki neden yada iphone 6s plus çünkü tek bir kere alma şansım var ve beni 4-5 yıl götürecek telefonun ne olduğu belli ama ios kullanıyorum şuanda ve sıkıldım 4-5 yıl sonra s7 edge in arayüzü beni yarı yolda bırakır biliyorum arayüzü nedeni ile HTC 10 ve iphone 6s plus arasındayım yoksa beklemeli miyim ?
NOT : Para sıkıntım yok gibi konuşmuşum ama iphone 7 seriasi çıkar çıkamaz alma imkanım yok onu da aslında fiyatı düşüp eu dan alıcam :D

Merhaba,

4-5 yil gibi uzun bir kullanim deneyimi icin iphone se, iphone 6s, iphone 6s plus modellerini tavsiye ederim. Cunku bu modeller guclu donanimlarini dusuk ekran cozunurluklu ekran lar ile kombin yapti. Bunu yaparkende kullanmis olduklari ios sistemi sayesinde uzun vadedeki stabilitesini en iyi koruyan isletim sistemi oldugu icin ios bu donanim kombinasyonu ile cok uzun bir sure basarili bir kullanim deneyimi sunacaktir.

Bu htc10 4-5 yil icinde kotu bir stabilite sonucu verir demek degil. Htc10 android platforumda stabilitesi, az ram kullanimi ile unlu sense arayuzune sahip. Stabilite konusunda memnun edebiliritesi yuksek. Ayrica diger ozelliklere baktigimizda kamera, ses performansi, pil performansi (6s ve se modellerine gore) htc10, bahsettigimiz iphone modellerinden daha basarili. Htc10'un da donanim ozellikleri, sense arayuzu, yazilimsak optimizasyonu ile uzun vadede basarili bir kullanim deneyimi sunacaktir.

Simdi bu mantikla hareket etmek gerekirse 4-5 yik sadece stabilitesi iyi diye bir iphone almak yerine htc10 alirim belki 4-5 yil stabil degilde 3-4 yil stabil kullanirim ama bu 3-4 yil icinde en azindan adam gibi kameram olur adam gibi ekranim olur super bir ses performansim olur hatta 6s ve se modellerine gore daha iyi pil performansim olur.

Not: Bu arada 5 yil bir telefon icin cok uzun bir sure. Cunku icindrki elektronik komponentlerin cok duzgun kullanilsa bile bir yipranma payi oldugu icin bunu goz onunde bulundurun. Cunku bu akilli telefonlaf icin zaten firmalaf maksimum 5-7 yil bir omur biciyor. Kimse de cihazlari 4/4'luk kullanmadigi icin bu sure kisaliyor. O nedenle bunun da farkindalignda olarak bir tercih yaparsak daha dogru olur. İlla ki cihaz 5 yil icinde birseylerde dusus olucaktir en azinda bu zaman icinde en iyi ozellikleri sunan cihaza yonelmek daha dogru.

thinkingpanda

Öğrenci
24 Haziran 2016
23
0
1
29
çok matıklı çok güzel bir yazı teşekkürler fakat 5 yıl ne kadar uzun olsada bir telefona 3000tl verip onu 2-3 yıl kullanmak sistemi sorgulamak değil farkına varıp yakınmak artık

M

Murat Burç

SDN Okuru
note 7 bu cihazlra arasındaki en güçlüsü olucak ve samsung yazılımını sürekli düzeltiyor

darkshdw

Asistan
29 Haziran 2011
280
31
28
Zaman o kadar değerli ki, beklerim diyebileceğimiz kadar vaktimiz olmayabilir.Yine önemli bir detay hiç bir cihaz kalıcı olarak en iyi olamaz her daim yenilenecek ve her daim üst modeller çıkacak, ne yazık ki bu sistem insanları uzun vadede sömürmeye odaklı.Bundan dolayı şuanki en güncel ve göze batan cihaz olan htc10'u tavsiye ediyorum.

...Görkem...

Profesör
4 Ekim 2015
2,940
779
293
çok matıklı çok güzel bir yazı teşekkürler fakat 5 yıl ne kadar uzun olsada bir telefona 3000tl verip onu 2-3 yıl kullanmak sistemi sorgulamak değil farkına varıp yakınmak artık

Haklisiniz. Madem oyle 3000 tl vermeyin paraniz cebinizde kalsin. 2000 tl'ye lg g5 alin. Htc10 ile ayni donanim gucunde. Kamera konusunda tamam htc10 daha iyi ama g5 de iyi kamera konusunda. Aralarinda 1000 tl lik bir fark yok. Ekran konusunda g5 daha bile iyi. G5 ile htc10 arasinda bariz farklar;

* Htc10 un ses kalitesi ozellikle kulaklik ses kalitesi cok onde
* Htc10 un kasa malzeme kalitesi daha iyi.

Sence bunlar olumcul farklar mi? Veya soyle diyim sence bunlar 1000 tl farka sebep olacak farklar mi? Hadi kasa malzeme kalitesi kotu tasarimini begenmrdin diyelim. Sahibinden'e gir neredeyse butun esnaf telefoncular samsung TR garantili samsung s7 leri 2250 tl den satiyor. S7 al 750 tl cebinde kalsin. Illa htc10 veya 6s plus'a 3000 tl verme. Paraniza yazik. 5 yilda bir degil 1000 tl daha ucuz ama ayni gucteki urunu alin 1000 tl paraniz cebinize kalsin 3 yilda bir cihaz degistirin. Yani sadece bunlardan baska cihaz yok. Mesela 2000 tl'ye ister hepsiburada ya bak ithalatci g5 var istersen sahibinden e bak orada da 2100 tl ye lg tr garantili g5 var. 2250 tl ye s7 var. Bunlar suan f/p oldular asil bunlari almak mantikli olan. Hem cebe faydasi var hemde az paraya iyi cihaz almak var. Hele su xiaomi mi5 gelsin garantili falan 1700 tl civarinda da bak o zaman nasil kapilsiliyor. F/p urunlerini kovalayin..

thinkingpanda

Öğrenci
24 Haziran 2016
23
0
1
29
zaten firmalardan değil ithalatcı garantili alıcam 3000 tl param sınırsız olsa bile vermem yani