HTC 10 Garantisi Hakkında [Önemli]

Bu konuyu okuyanlar

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar ben hemen aşağıdaki linkte bulunan HTC 10'u almak istiyorum;
HTC 10 Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al

Ancak linkte aşağı indiğinizde 2 YIL DİSTRİBÜTÖR GARANTİLİ yazısı çıkmakta.
Bu cihaz Resmi HTC Türkiye garantili midir? Yoksa farklı garantiler altında mıdır?
Bir diğer soru ise Eğer resmi garanti altında ise, KVK gibi Htc'nin anlaşmalı olduğu garanti şirketlerine dahil midir?

Satıcı kısmında HEPSİBURADA yazıyor ve iade koşullarında "14 gün içinde kullanılmamış cihazlar geri alınabilir" tarzında bir cümlesi var.
"Kullanılmamış" derken; ben cihazın kutusunu açsam garanti belgesini incelesem ve sorgulamalar yapsam (internetten), ardından istediğim garanti koşullarında değilse paketleyip geri yollasam. Bana bu cihaz KULLANILMIŞ derler mi ?
Yorumlarınızı bekliyorum :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bildiğim kadarıyla kendi garantisi ve bayağı iyi olduğunu duymuştum.:)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Evet,kvk garantili gelir.Açıkçası kullanmazsak nasıl anlayacağız ayıplı mal olduğunu o da ilginç.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Disbiritor garantisi Türkiye'nin en yetkili İthalatçısi dır. Yani resmi ithalatçı yani mesela Samsung Türkiye Türkiyenin en büyük ithalatçısidir. Bu HTC versiyonu işte
Uzun lafın kısası Resmi TR garantili
2. Olarak kutuyu açarsan iade edemeyebilirsin

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Tam olarak kastetmek istediğinizi anlayamadım :S

Evet,kvk garantili gelir.Açıkçası kullanmazsak nasıl anlayacağız ayıplı mal olduğunu o da ilginç.
KVK ise sorun yok. arkadaşımla o konuda tartıştıkta. İthalat ürünü diye tutturdu içime şüphe soktu :) Resmi distribütör demek bildiğim kadarıyla HTC'den resmi izinli demek. Yani HTC'nin resmi olarak tanıdığı ve desteklediği satıcı demek. Ama genede insan şüphe duyuyor. Ve diğer konuda da haklısınız. Yani cihazın kutusunu açmadan nasıl bakıp karar vericez anlamadım. Kutusu kirliyse geri mi gönderelim bu nasıl mantık çözemedim :D

Disbiritor garantisi Türkiye'nin en yetkili İthalatçısi dır. Yani resmi ithalatçı yani mesela Samsung Türkiye Türkiyenin en büyük ithalatçısidir. Bu HTC versiyonu işte
Bende öyle düşünüyordum ama fikir almaktan zarar gelmez dedim. İçim rahat olsun çünkü sizinde dediğiniz gibi kutuyu açarsam geri iade edememe riski var. Gerçi bu GG'de vs olmuyor ama hepsiburada neden böyle açıklamış anlamadım.. Açmadan görmeden nasıl iade edicezki. Anca ya yanlış ürün gelirse yada yanlış adrese gelirse ancak açmadan geri gönderilebilir bir ürün.. :D

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Yani kendi garantisi lanet zenci.:D

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Tam olarak kastetmek istediğinizi anlayamadım :S

KVK ise sorun yok. arkadaşımla o konuda tartıştıkta. İthalat ürünü diye tutturdu içime şüphe soktu :) Resmi distribütör demek bildiğim kadarıyla HTC'den resmi izinli demek. Yani HTC'nin resmi olarak tanıdığı ve desteklediği satıcı demek. Ama genede insan şüphe duyuyor. Ve diğer konuda da haklısınız. Yani cihazın kutusunu açmadan nasıl bakıp karar vericez anlamadım. Kutusu kirliyse geri mi gönderelim bu nasıl mantık çözemedim :D

Bende öyle düşünüyordum ama fikir almaktan zarar gelmez dedim. İçim rahat olsun çünkü sizinde dediğiniz gibi kutuyu açarsam geri iade edememe riski var. Gerçi bu GG'de vs olmuyor ama hepsiburada neden böyle açıklamış anlamadım.. Açmadan görmeden nasıl iade edicezki. Anca ya yanlış ürün gelirse yada yanlış adrese gelirse ancak açmadan geri gönderilebilir bir ürün.. :D
Ithalat ürünü kesin değil.Distribütör garantili cihaz.Bence hepsiburada müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz.Daha Detaylı açıklama yaparlar.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23

Birde ufak bir sorum daha var. Eğer bu cihaz KVK koruması altında ise, kutusunun üstünde mutlaka KVK'ya ait bir simge olmalı mıdır? Eğer yoksa bu KVK korumasında sayılmaz anlamı mı taşır?
Örnek KVK'lı kutu görüntü;

Son düzenleyen moderatör:

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Birde ufak bir sorum daha var. Eğer bu cihaz KVK koruması altında ise, kutusunun üstünde mutlaka KVK'ya ait bir simge olmalı mıdır? Eğer yoksa bu KVK korumasında sayılmaz anlamı mı taşır?
Örnek KVK'lı kutu görüntü;

Üzerinde çıkartma bulunur diye biliyorum.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Yani kendi garantisi lanet zenci.:D
Sağlam güldüm :D:D:D

Ithalat ürünü kesin değil.Distribütör garantili cihaz.Bence hepsiburada müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz.Daha Detaylı açıklama yaparlar.
Sorduk bize HTC Türkiye garantili dediler ama bana hiçbir garanti firma adını bahşetmediler :) Soru sorcam yarına cevap gelecek diye çok korkuyorum :D Ama mecbur sorucam tekrardan iyice öğrenene kadar. Malum cihaz ucuz değil. Düzgün yanıt alana kadar soracağız artık ^^

Reaksiyon puanı
2,554
Kvk olsa ne yazar en kötü garanti servslerinden umarım işin düşmez onlara bir sorun çıkmadan kullanırsın htc nazik kız gibidir kendi şarj aletinden başkasını kullanma benimki gibi güç entegresi ilk aydan cortlamasın.Şimdiden hayırlı olsun.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Kvk olsa ne yazar en kötü garanti servslerinden umarım işin düşmez onlara bir sorun çıkmadan kullanırsın htc nazik kız gibidir kendi şarj aletinden başkasını kullanma benimki gibi güç entegresi ilk aydan cortlamasın.Şimdiden hayırlı olsun.
Bende şimdi okuyorum KVK hakkında bilgiler. Ekşisözlüğe bakıyorum. Tek olumlu yorum yok. Ya çok para alıyor ya uzun sürede teslim ediyor. Konumuz değil ama bildiğiniz iyi yetkili servis isimleri neler acaba?

Reaksiyon puanı
2,554
Bende şimdi okuyorum KVK hakkında bilgiler. Ekşisözlüğe bakıyorum. Tek olumlu yorum yok. Ya çok para alıyor ya uzun sürede teslim ediyor. Konumuz değil ama bildiğiniz iyi yetkili servis isimleri neler acaba?
Ben lgnin başarı garantisinden memnun kaldım telefonu 3 kez yolladım 3 kez de yapıldı hiçbir zaman da 2 haftayı geçmedi.Apple a hangisi bakıyor bilmiyorum ama o en iyisi genelde direk değişim oluyor onda.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
telefonları satın almadan önce garanti şartlarını okumak yada bilmek gerekli.hangi şartlarda garanti kapsam dışı kaldığını bilmezsek disbritör garantisinin fazla bir artısı olmaz.servis isterse telefonu yapmamak için arızanın garanti dışı olduğunu söyleyebilir.örneğin telefon suya dayanıklı değilse arızanın nedenini gerçekte böyle değilse bile buna bağlayabilir.genelde telefon arızalı yere düşmekle olur.ben mesela telefonu yere düşürdüm zil sesi daha çıkmıyor,hoparlör dışarı ses vermiyor.şimdiı bu telefonum garanti süresi devam edıyor olsa garanti kapsamına gimez sanırım.aynı şekilde telefonumun oksitlenmesi

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Ben lgnin başarı garantisinden memnun kaldım telefonu 3 kez yolladım 3 kez de yapıldı hiçbir zaman da 2 haftayı geçmedi.Apple a hangisi bakıyor bilmiyorum ama o en iyisi genelde direk değişim oluyor onda.
LG Güzel ve kardeşimde LG G4 var. Ben geleceğe yönelik bir telefon istiyorum. Beni üzmücek uzun süre gidericek. Çünkü ben bundan 4 yıl evvel s3 mini aldım (orta segment idi). 1 - 1.5 sene içerisinde işlevliği bitti. Büyük ekran almadım gerek yok diye. Ama gel gelelim şimdi nerdeyse en büyüğünü arar olduk. Birçok şeye gerek yok derken şimdi arar olduk. Tüm telefonlar bizim pc'miz gibi ve sürekli yanımızda. O sebeple en iyisini istiyorum birazda. Yoka telefona 3bin vercek kafada biri değilim. Konumuza dönersek, LG G5 tam bir vasat LG G4'ten sonra. modüler kısım en ufak birşeyde yerinden çıkıyor. ileriyi düşünürsek 1.5yıl sonra ayvayı yiyeceği kanısındayım. Keşke böyle vasat yapmasaydı G4'ten sonra. Bataryayıda çekmiş 2800'e resmen modül alın diyor. Hadi modül afedersin EŞŞEK kadar olmasa ve çirkinleştirmese, alır takarım 4k mah ile keyfime bakarım seve seve. ama adam onuda telefon kadar kalın yapmıs çirkin duruyor. sürekli kullanımda iş görmez.
Dolayısı ile LG 'ye yanaşamıyorum istesemde. Iphone konusu apayrı. onu yazarsam çok uzun yazı yazmaktan forumdan ban yerim :p (Mecazen :D )

Reaksiyon puanı
2,554
LG Güzel ve kardeşimde LG G4 var. Ben geleceğe yönelik bir telefon istiyorum. Beni üzmücek uzun süre gidericek. Çünkü ben bundan 4 yıl evvel s3 mini aldım (orta segment idi). 1 - 1.5 sene içerisinde işlevliği bitti. Büyük ekran almadım gerek yok diye. Ama gel gelelim şimdi nerdeyse en büyüğünü arar olduk. Birçok şeye gerek yok derken şimdi arar olduk. Tüm telefonlar bizim pc'miz gibi ve sürekli yanımızda. O sebeple en iyisini istiyorum birazda. Yoka telefona 3bin vercek kafada biri değilim. Konumuza dönersek, LG G5 tam bir vasat LG G4'ten sonra. modüler kısım en ufak birşeyde yerinden çıkıyor. ileriyi düşünürsek 1.5yıl sonra ayvayı yiyeceği kanısındayım. Keşke böyle vasat yapmasaydı G4'ten sonra. Bataryayıda çekmiş 2800'e resmen modül alın diyor. Hadi modül afedersin EŞŞEK kadar olmasa ve çirkinleştirmese, alır takarım 4k mah ile keyfime bakarım seve seve. ama adam onuda telefon kadar kalın yapmıs çirkin duruyor. sürekli kullanımda iş görmez.
Dolayısı ile LG 'ye yanaşamıyorum istesemde. Iphone konusu apayrı. onu yazarsam çok uzun yazı yazmaktan forumdan ban yerim :p (Mecazen :D )
Açıkçası kendim çok şanssız bir insanım son birkaç ayda önce kullandığım g2 ekranı kırıldı dedim 3 yılı olmuş değmez yaptırmaya gittim htc one a9 aldım güç entegresi yandı zorla uğraş dur verdim telefoncuya ekranın yarısı çalışmayan g2 ile idare ederim dedim oda deterjanlı suya düştü 3 günlük yoğun bakımdan pirinçten sonra bugün kendine geldi gittim onu da telefoncuya verdim bakıcak acaba sadece ekran mı yanmış çünkü telefon açılıyor.
Yani bunları neden anlattım ben bu şansla bir kere artık suya dayanıklı olmayan cihaz almayacağım aldığım cihaz da mutlaka sağlam ve kamerası iyi olacak bu durumda zaten ya s7 ya s7edge ya da sony xperia z5 ve yahut xperia xz kalıyor.Ama işte seneye askere gideceğim için bende kararsız kaldım bana artık sony daha yakın geliyor ama onunda servisi kötü bu şansla zaten servislikte olurum gibi açıkçası benim kafa daha karışık senden :D

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Açıkçası kendim çok şanssız bir insanım son birkaç ayda önce kullandığım g2 ekranı kırıldı dedim 3 yılı olmuş değmez yaptırmaya gittim htc one a9 aldım güç entegresi yandı zorla uğraş dur verdim telefoncuya ekranın yarısı çalışmayan g2 ile idare ederim dedim oda deterjanlı suya düştü 3 günlük yoğun bakımdan pirinçten sonra bugün kendine geldi gittim onu da telefoncuya verdim bakıcak acaba sadece ekran mı yanmış çünkü telefon açılıyor.
Yani bunları neden anlattım ben bu şansla bir kere artık suya dayanıklı olmayan cihaz almayacağım aldığım cihaz da mutlaka sağlam ve kamerası iyi olacak bu durumda zaten ya s7 ya s7edge ya da sony xperia z5 ve yahut xperia xz kalıyor.Ama işte seneye askere gideceğim için bende kararsız kaldım bana artık sony daha yakın geliyor ama onunda servisi kötü bu şansla zaten servislikte olurum gibi açıkçası benim kafa daha karışık senden :D
beklerim dersen XZ yi bekle mutlaka. ben beklicektim ama 3000 den aşşa fiyatla girmez.
Samsung alma illa pişman ediyor. uzun ömürlü görmüyorum samsumgları.
z5 S810 dan çok çekiyor :D xz beklemen daha iyi ;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilgisayar ve benzeri o zaman Note 7 al ama bulabilir misin o fiyata bir muamma

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Hocam HTC servisi iyidir TR garantili ise... HTC ürünüm servise gittiğinde hızlı ve düzgün işlem gördü...

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Hocam HTC servisi iyidir TR garantili ise... HTC ürünüm servise gittiğinde hızlı ve düzgün işlem gördü...
Teşekkürler kardeşim bende onu çok merak ediyorum. Bir malı alırken servisinide almış oluyoruz. Kvk ile ilgili okuduklarım korkuttu beni. İyi bişi sanıyordum ben. İnşallah okuduklarım yalandır :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note-7'ler patlıyor dikkatli olun. zaten satışta yok diye biliyorum. Tekrar düzeltip piyasaya sürmedilerse.[/QUOTE]
Snapdragon 820 i o
S7 Edgenin Htc 10 u nasıl tokatladigina bakın birde
Note 7 türkiyede exynos
Patladığı da yok sorunsuz sürüm suruldu

M

Murat Burç

SDN Okuru
Snapdragon 820 i o
S7 Edgenin Htc 10 u nasıl tokatladigina bakın birde
Note 7 türkiyede exynos
Patladığı da yok sorunsuz sürüm suruldu
Okul netin den bağlanıyorum Yav ben onu hız testi sanmışım
Şuan amerikadan piyasaya sorunsuz 500bin Note 7 sürüldü
Kaynak :shift delete

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Okul netin den bağlanıyorum Yav ben onu hız testi sanmışım
Şuan amerikadan piyasaya sorunsuz 500bin Note 7 sürüldü
Kaynak :shift delete
Yeni sürüldüyse bilemem demiştim zaten :) ama ilk çıkanlar patlıyordu eylül başında toplamaya başladılar. düzeltip geri gelmiş olabilir. Ama 3600 TL lik telefonun patlaması o kadar saçmaki. samsung'un amacının para oldugunu gösteriyor bence. video'da bunu diyor ve haklıda. sırf iphone 7'den önce çıkarmak adına saçma bir şekilde aceleye getirip böyle sorunlu ürün çıkardı. aynısını iphone'de yapabilirdi ama adamlar kullanıcısını düşünüyor. cebini tabiki düşünür her firma. ama iphone cebine giren paranın müşteri memnuniyetinden geçtiğini biliyor. samsung ise tam tersi bir pozisyonda.. bu yüzden gözümden düştükçe düşüyor. s3 mini kullandım. adamlar telefondan desteğini çok ççabuk çekti. sürekli model çıkarıyor bunları satma işine öyle bir kaptırmışki kendini, hali hazırda almış olanları pişman ediyor..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yeni sürüldüyse bilemem demiştim zaten :) ama ilk çıkanlar patlıyordu eylül başında toplamaya başladılar. düzeltip geri gelmiş olabilir. Ama 3600 TL lik telefonun patlaması o kadar saçmaki. samsung'un amacının para oldugunu gösteriyor bence. video'da bunu diyor ve haklıda. sırf iphone 7'den önce çıkarmak adına saçma bir şekilde aceleye getirip böyle sorunlu ürün çıkardı. aynısını iphone'de yapabilirdi ama adamlar kullanıcısını düşünüyor. cebini tabiki düşünür her firma. ama iphone cebine giren paranın müşteri memnuniyetinden geçtiğini biliyor. samsung ise tam tersi bir pozisyonda.. bu yüzden gözümden düştükçe düşüyor. s3 mini kullandım. adamlar telefondan desteğini çok ççabuk çekti. sürekli model çıkarıyor bunları satma işine öyle bir kaptırmışki kendini, hali hazırda almış olanları pişman ediyor..
Kullanıcı dostu vb Apple in da pili şişti zamanında
Samsung telefonları topladı mi topladı sorunsuz sürüm geliyor mu geliyor
Suan herhangi bir telefondan üstün mü? Sonuna kadar üstün

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Kullanıcı dostu vb Apple in da pili şişti zamanında
Samsung telefonları topladı mi topladı sorunsuz sürüm geliyor mu geliyor
Suan herhangi bir telefondan üstün mü? Sonuna kadar üstün
iphone telefon patladımı milleitn elinde mesela? bir akrabanda yada senin elinde note 7 patlasa. ağır hasar alsan, mesela gözünde yüzünde vb (Allah korusun) bunları diyebilir miydin acaba merak ediyorum. Attığım 2. videoda patlamış note 7 var. 3600e aldıgın cihaz patlıyor. tamam topladıda birinin elinde patlasa yada evini yaksa ne olacak? 3600 veriyorsun afedersinde kalkıp patlaması o kadar saçma ki. iphone fanboy değilim, aksine iphone almıcak biriyim en az 4 5 sene. ama sidik yarışına kalkıp böyle sonuçlarla karşılaşması, samsungun asıl kalitesini gösteriyor bence