Soru HP Victus VS Asus Tuf VS Lenovo IdeaPad Arasından Hangisi

Bu konuyu okuyanlar

mehmet maraba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar,

aşağıdaki laptoplar arasında kaldım.
rtx 3060 lar 4 bin lira daha pahalı işlemcileride daha kötü ama oyun için bu 4 bin fazla ödemeye gerek var mi. çok yüksek oyun oynayacak biri değilim.

yardımlarınızı bekliyorum.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Ben şahsen rtx 3060'a laptopta 4 bin tl fazla verilebileceğini düşünüyorum. Bunun sebebi şu, masaüstü aldığında, 3-4 yıl sonra işlemci ekran kartı vb. güncellemeler mümkün oluyor. Ama söz konusu laptopsa birkaç model dışında mümkün olmuyor. Anakarta gömülü olduğu için, değişemiyorsun. Üstüne birde Türkiye gibi enflasyonist bir ülkede yaşadığımız için bu gün alabildiğin birşeyi yarın alamama durumu söz konusu oluyor. Bu sebeplerden yeni alacak arkadaşlara imkanları varsa bir üst model almakta bir sakınca olmadığını söylüyorum.

mehmet maraba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normalde 20.000 i geçmeyi düşünmüyordum ama 3060 kafamı karıştırdı. başka laptop önerilerine de açığım. ama rtx olsun yine ekran kartı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben şahsen rtx 3060'a laptopta 4 bin tl fazla verilebileceğini düşünüyorum. Bunun sebebi şu, masaüstü aldığında, 3-4 yıl sonra işlemci ekran kartı vb. güncellemeler mümkün oluyor. Ama söz konusu laptopsa birkaç model dışında mümkün olmuyor. Anakarta gömülü olduğu için, değişemiyorsun. Üstüne birde Türkiye gibi enflasyonist bir ülkede yaşadığımız için bu gün alabildiğin birşeyi yarın alamama durumu söz konusu oluyor. Bu sebeplerden yeni alacak arkadaşlara imkanları varsa bir üst model almakta bir sakınca olmadığını söylüyorum.
bu victus vs diğer laptoplar için bunları eklemek zor mu?