Soru HP Victus mu Lenove Ideapad gaming 3 mü?

Bu konuyu okuyanlar

serpemer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Foruma daha yeni kayıt oldum. Umarım cevap verirsiniz.

Laptop araştırması yapıyorum. Bazı laptoplarda karar kıldım gibi ama kafamda çok fazla soru var. Bir türlü emin olamıyorum. Bu işi bilenlerden yardım bekliyorum. Alacağım laptop ile genellikle yazılım işleriyle uğraşacağım. (Unity vb.) Nadirde olsa oyun oynayacağım. İstediğim her oyunu en üst seviyede olmasa da çalıştırmasını isterim. Bütçem en fazla 9500 TL.

Düşündüğüm bazı laptoplar şunlar.

Lenovo Ideapad Gaming 3
AMD Ryzen 7 4800H
16 GB RAM
512 GB M.2 SSD
GTX 1650 Ti EKRAN KARTI

HP VİCTUS
AMD Ryzen 5 4600H
16 GB RAM
512 GB M.2 SSD
RTX 3050

Bu iki laptop arasında kaldım. HP VİCTUS çok hoşuma gidiyor. 16.1 ekranı olması ön plana çıkarıyor ancak ekran yenileme hızı 60 Hz. Bu bana çok sıkıntı yaratır mı? 1650 Ti ile 3050 arasında çok fazla fark var mı? Sizce ne yapmalıyım? Hangisini almalıyım. Artıları ya da eksileri nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.

Son olarak Monster laptoplara bakmalı mıyım? İnternette çok fazla olumsuz yorum var. Siz ne düşünüyorsunuz?

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83

serpemer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
victus u bende çok beğeniyorum ancak ekran yenileme hızı düşük iş dünyasına hitap ediyor ince ve şık.
9500 bütçeniz varsa şuna bakın derim
Hocam bende şuan buna bakıyordum. 2 seçenek daha var HP marka olarak. Buraya bırakırsam onlara da yorum yapar mısınız?

Muhtemelen bunlardan birisini alırım. Lenovo güzel özellikler sunuyor ancak anladığım kadarıyla soğutması turbo boost açıldığında yetersiz kalıyor.

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
rtx 3050, 1650ti dan daha iyi bir ekran kartı bazı oyunlarda fps farkları ciddi açılıyor burda karşılaştırma videosu var

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bende o fiyat bandında laptop aldım. Ekran kartından fedakarlık yaptım. Gtx 1650 de gayet bana yeterdi. Böylelikle asus marka tercih ettim. Malzeme kalitesi çok başarılı. İşlemcim ryzen 7 4800h çok çok güçlü. Bence markayı önemseyip daha düzgün msi yada asus tercih edin. Bendeki bu Asus Strix G15 Amd Ryzen 7 4800H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Tek sıkıntı driverlar hepsini nvidia hariç asusun sitesinden kurmanız gerekiyor. Özellikle amd dahili grafiği.

serpemer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rtx 3050, 1650ti dan daha iyi bir ekran kartı bazı oyunlarda fps farkları ciddi açılıyor burda karşılaştırma videosu var
Güzel bir karşılaştırma yapmış. En yüksek özelliklerde bir tane oyun haricinde diğerlerinde hep 5-10 fps farkı var hocam. Bir tık alt seviyede oynarsan aynı fps'i alırsın diye düşünüyorum. O fps değerleri de zaten yeterli olur bana. Gönderiniz için teşekkür ederim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende o fiyat bandında laptop aldım. Ekran kartından fedakarlık yaptım. Gtx 1650 de gayet bana yeterdi. Böylelikle asus marka tercih ettim. Malzeme kalitesi çok başarılı. İşlemcim ryzen 7 4800h çok çok güçlü. Bence markayı önemseyip daha düzgün msi yada asus tercih edin. Bendeki bu Asus Strix G15 Amd Ryzen 7 4800H Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Tek sıkıntı driverlar hepsini nvidia hariç asusun sitesinden kurmanız gerekiyor. Özellikle amd dahili grafiği.
Özelliklerini yazdığım Lenovo laptop nasıl sizce? Onda da R7 4800H var. Ben Ryzen taraftarıyım. Yorumlara baktığımda -alan kişiler için söylüyorum- Lenovo'yu baya övmüşler. Bilemiyorum çok kararsız kaldım.

Son mesajlar