Soru HP VICTUS 16 laptop üzerine ballı çay döküldü.

Melisertass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopun klavyesine bir yemek kaşığı kadar şekerli çay döküldü, hemen kapadım üstünü sildim ama içine kaçtı biraz malesef sonra doksan derece döndürüp çadır şeklinde koydum laptopu içini açtım içi kuruydu tam ctrl tuşunun o taraflara fanların üstüne döküldü çay şuan duruyor ne yapmam lazım bir şey olur? Klavye falan her şey iyi çalışıyor

darkstar

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,483
Laptoplarda sıvı dökülmesi sık yaşanan bir olay maalesef, bu nedenle laptop klavyeleri bu dikkate alınarak tasarlanıyor. Döküldüğü bölgedeki tuşları nazik bir şekilde söküp ıslak mendil veya ıslak bir bezle altını silebilirsiniz. Tuşlar hassastır çıkartırken zorlamamaya dikkat edin tuşlar kırılabilir.

Ters çevirmeniz doğru bir hareket bu arada, geçmiş olsun.

Melisertass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptoplarda sıvı dökülmesi sık yaşanan bir olay maalesef, bu nedenle laptop klavyeleri bu dikkate alınarak tasarlanıyor. Döküldüğü bölgedeki tuşları nazik bir şekilde söküp ıslak mendil veya ıslak bir bezle altını silebilirsiniz. Tuşlar hassastır çıkartırken zorlamamaya dikkat edin tuşlar kırılabilir.

Ters çevirmeniz doğru bir hareket bu arada, geçmiş olsun.
Ya çok dökülmedi ama bir şey olur mu :’( tuşları çıkardım ıslak ya da yapış yapış değildi