Öneri Hp Victus 16 D1025NT Alınır mı?

black58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar, Solidworks ve bu tarz programları akıcı bir şekilde kullanmak için HP Victus 16-D1025NT alınır mı sizce? Çizim ve öğrencilik işlerimi yapacağım. Cad-Cam vs. Bir iki tane de oyun oynarım. Fakat endişe ettiğim bir konudan bahsetmek isterim. Satıcı ve garanti süreci. Ürünü hepsiburada üzerinden satın almak istiyorum ama biraz tedirginim. Satıcı MTBİLİSİM. Olumlu yorumları var ve ürün distribütör garantili. Ürünle ve satıcı ile ilgili yorumlarınız varsa lütfen yazın. Bu konu hakkında yardıma ihtiyacım var.

Sağlıklı günler dilerim.

black58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
RAM'i 2x4 geliyor. 2x8 ya da 2x16 yapıp kullanabilirsiniz. Solidworks vs. için GPU önemli diye biliyorum. O yüzden bunu önerdim.
Öneri için teşekkür ederim ama bu haliyle bile bütçemi aşıyor. Birde 2x8 hale getirmek istesem hayli hayli aşar. 16-17 binlerden 18 e çıkarttım zaten. Solidworks daha çok işlemci kullanıyor. İşlemci ve ram. Ben render falan almıyorum zaten ya da bir sürü oyun oynamayacağım. Okuldan bir hocam Ryzen 7 4800H-1660Ti ile güzel bir performans aldığını söylüyordu. Bende ona istinaden 3050 yi uygun gördüm. Ki i5 12500H gayet güçlü bir işlemci.