HP Pavillion Notebook Hantallasması

Bu konuyu okuyanlar

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,

HP Pavillion Dv6700 kodlu notebook'um var. Bilgisayar fabrika sürümü olarak Vista olarak gelmişti ama bir kaç senedir win 7 Professional kullanıyorum.

Bilgisayarda herhangi bir işlem yaparken de sanki zorla hareket ediyor.

Bu aralar Cs 1.6'ya sarmaya başladım fakat sürekli donmalar yaşıyorum oynarken. İnternet hızım gayet iyi 10-13mbit arası hızım var.

Cs 1.6 her türlü bilgisayarda oynanabilmesi gerek. benim bilgisayarım da kaldırması lazım o yüzden :)

Format atmak da bir çözüm ama format attıktan sonra da çok iyi performanslı çalışmıyor açıkçası. Benim bilgisayarımdan daha düşük özellikte bilgisayarlar daha rahat çalıştığını gördüm.

Sorunumu nasıl halledebilirim? Bilgisayarı başka bir windows versiyonu mu yüklemeliyim? Mesela Windows XP yüklesem sorun yaşanır mı? veya Win 7'nin hangi versiyonunu yüklemem daha uygun olur?

Bu arada bilgisayar özellikleri bunlar. Ram orjinalde 2gb'tı onu ben 3gb'a çıkardım şuan.

İşlemci türü: Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, • Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8300, • 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
Standart bellek: 2048 Mb
Maksimum bellek: 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800
Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörler
Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
Video RAM: 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
Dahili sabit disk sürücüsü: 160 GB
Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk Sürücüsü
Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm
Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
Bellek kartı aygıtı: Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
Modem: Yüksek hızlı 56K modem
Ağ arabirimi: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
Kablosuz teknolojileri: Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
Kablosuz yeteneği: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3 usb 2.0, 1 hdMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
Video yakalama arabirimi: IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
Genişletme yuvaları: 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
Kontrol paneli: HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
Web kamerası: Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye
İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
Ağırlık: 3,10 kg (6,87 lbs)
Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Merhaba arkadaşlar,

HP Pavillion Dv6700 kodlu notebook'um var. Bilgisayar fabrika sürümü olarak Vista olarak gelmişti ama bir kaç senedir win 7 Professional kullanıyorum.

Bilgisayarda herhangi bir işlem yaparken de sanki zorla hareket ediyor.

Bu aralar Cs 1.6'ya sarmaya başladım fakat sürekli donmalar yaşıyorum oynarken. İnternet hızım gayet iyi 10-13mbit arası hızım var.

Cs 1.6 her türlü bilgisayarda oynanabilmesi gerek. benim bilgisayarım da kaldırması lazım o yüzden :)

Format atmak da bir çözüm ama format attıktan sonra da çok iyi performanslı çalışmıyor açıkçası. Benim bilgisayarımdan daha düşük özellikte bilgisayarlar daha rahat çalıştığını gördüm.

Sorunumu nasıl halledebilirim? Bilgisayarı başka bir windows versiyonu mu yüklemeliyim? Mesela Windows XP yüklesem sorun yaşanır mı? veya Win 7'nin hangi versiyonunu yüklemem daha uygun olur?

Bu arada bilgisayar özellikleri bunlar. Ram orjinalde 2gb'tı onu ben 3gb'a çıkardım şuan.

İşlemci türü: Intel® Centrino® işlemci teknolojisi, • Intel® Core™ 2 Duo işlemci T8300, • 2,40 GHz , Düzey 2 önbellek 3 MB
Yüklü işletim sistemi: Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit
Standart bellek: 2048 Mb
Maksimum bellek: 4 GB'a kadar DDR2 belleği destekler
Video adaptörü: NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
Ekran boyutu: 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen
Ekran çözünürlüğü: 1280 x 800
Hoparlörler ve mikrofon: Altec Lansing® hoparlörler
Dahili ses: 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses - 16 bit tümleşik
Video RAM: 256 MB atanan olmak üzere en çok 1023 MB Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği
Dahili sabit disk sürücüsü: 160 GB
Sabit disk denetleyicisi: SATA Sabit Disk Sürücüsü
Sabit disk sürücüsü hızı: 5400 rpm
Optik sürücü türü: Çift Katman desteğine sahip Lightscribe Super Multi DVD Yazıcı (+/-R +/-RW)
Bellek kartı aygıtı: Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5'i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu
Modem: Yüksek hızlı 56K modem
Ağ arabirimi: Ethernet 10/100BT tümleşik ağ arabirimi
Kablosuz teknolojileri: Intel® PRO/Kablosuz 3945ABG Ağ Bağlantısı
Kablosuz yeteneği: Bluetooth® kablosuz ağ iletişimi
Harici G/Ç bağlantı noktaları: 3 usb 2.0, 1 hdMI konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ11 modem konektörü, 1 RJ45 Ethernet konektörü, S-video TV çıkışı, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası (uzaktan kumanda isteğe bağlıdır), kablo yerleştirme konektörü
Video yakalama arabirimi: IEEE 1394 Firewire® Arabirimi
Genişletme yuvaları: 1 ExpressCard/54 yuvası (ExpressCard/34'ü de destekler)
Kontrol paneli: HP QuickPlay ortam yürütücü yazılımı ve özel menü denetimleri, müzik ve DVD düğmeleri
Web kamerası: Tümleşik Mikrofonu Olan HP Pavilion WebCam
klavye: 101 tuşlu, uyumlu klavye
İşaret aygıtı: Açma/Kapatma düğmesi , özel dikey Yukarı/Aşağı Kaydırma yüzeyi, ses düzeyi ayarlama ve ses kapatma düğmeleri, 2 Hızlı Başlatma Düğmesine sahip Dokunmatik Yüzey
Ağırlık: 3,10 kg (6,87 lbs)
Boyutlar (G x D x Y): 35,70 cm (U) x 25,70 cm (G) x 2,54 cm (min Y) / 3,96 cm (maks Y)
Bilgisayar çalışırken bilgisayarı hareket ettirdin mi sanki sorun harddiskten geliyor gibi bilgisayarı çok yıllardan beri kullanıyorsanız bu sprun oluşmuş olabilir hd tune pro ile harddiskin verimini görebilirsiniz ona göre sorun anlaşılır.

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar çalışırken bilgisayarı hareket ettirdin mi sanki sorun harddiskten geliyor gibi bilgisayarı çok yıllardan beri kullanıyorsanız bu sprun oluşmuş olabilir hd tune pro ile harddiskin verimini görebilirsiniz ona göre sorun anlaşılır.

Çok teşekkürler dediklerinizi bir uygulayayım sonucunu buraya yazarım. Cevaplarsanız çok memnun olurum :)

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Çok teşekkürler dediklerinizi bir uygulayayım sonucunu buraya yazarım. Cevaplarsanız çok memnun olurum :)
Tamam buralardayım buna benzer bir arkadaşım aynı sorunu yaşadı yepyeni bilgisayarı takılma donma gibi şikayetleri vardı sorunu harddiskteydi.

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam buralardayım buna benzer bir arkadaşım aynı sorunu yaşadı yepyeni bilgisayarı takılma donma gibi şikayetleri vardı sorunu harddiskteydi.

ZAX4r0.jpg
[/URL][/IMG]

HD Tune Pro: Hitachi HTS542516K9SA00 Benchmark

Test capacity: full

Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 3.9 MB/s
Transfer Rate Maximum : 56.9 MB/s
Transfer Rate Average : 38.1 MB/s
Access Time : 17.2 ms
Burst Rate : 100.4 MB/s
CPU Usage : 14.4%

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
ZAX4r0.jpg
[/URL][/IMG]

HD Tune Pro: Hitachi HTS542516K9SA00 Benchmark

Test capacity: full

Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 3.9 MB/s
Transfer Rate Maximum : 56.9 MB/s
Transfer Rate Average : 38.1 MB/s
Access Time : 17.2 ms
Burst Rate : 100.4 MB/s
CPU Usage : 14.4%
Health kısmının fotosunu koyar mısın

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler yardımcı olabilecek biri yok mu?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ramler 2-4-6gb gibi çift sayılarda daha verimli oluyor .