HP Pavilion Gaming Düşük performans

Bu konuyu okuyanlar

vandal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 gün oldu bilgisayarı alalı. İçinde i5 9300h gtx 1660 ti ve 8 gb tek ram var. ram 2x4 değil 1x8. AC odyssey oynarken ultrada 30 40 fps alıyorum. düşürdüğümde de gene aynı fpsi alıyorum. İnternetten baktığımda milletin 50 fps aldığını gördüm. bu neden kaynaklanıyor sizce? gpu kullanımı 80 90 arası gezerken cpu bazen 99a çıkıp 70 80lere geri iniyor

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Windows düzgün kurulmamış olabilir veya sürücüler yanlış güncellenmiş / güncellenmemiş olabilir. Sıcaklık değerleri nedir? Fanlar oyundayken maksimumda mı?

vandal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fanlar maksimumda mı bilmiyorum. Ama işlemci 80 ekran kartı 70 derecede

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Fanlar maksimumda mı bilmiyorum. Ama işlemci 80 ekran kartı 70 derecede
Sıcaklık değerleri iyi. Command Center Pavilion serisinin bazı modellerinde var ancak sizinki uyumlu mu bilmiyorum. Birde Microsoft Store'dan Command Center yüklemeyi dener misiniz? Ek olarak sürücüleri nasıl güncellediniz?

vandal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windowsu düzgün kurdum. DDU ile driverları silip yeniden kurdum değişmedi bir şey
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yükledim ama yararlı bir şey bulamadım

sürücüleri kendi sitesinden indirerek kurdum. bazılarını da windows kendi güncelledi. windows güncellemeleri yapılı

En düşük ayarlarda da 40 fps alıyorum kafayı yiyeceğim

bu voltaj arttırma azaltma gibi şeyler command centerda yok benim laptopla uyumlu değil

Son düzenleme:

Son mesajlar